AZOOSPERMIE -cap 32

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Dragelor, nu am inca rezultatul.

Stam ca pe ghimpi amandoi, macar sa stim in ce parte o apucam.

Sincera sa fiu, eu nu am inteles (pt ca nici nu am fost pe faza de la inceput) care e faza cu userul comun "azoogirls". Oricum, ar fi eu sunt cu voi , pana cand ma lamuresc, votat subiect, astept floricica!

Va pup si sa dea Dumnezeu sa citesc numai vesti bune de la voi!

Va multumesc din suflet pentru gandurile voastre catre Maria si pentru donatiile voastre! Teledonul da rezultate si speram sa se stranga cat mai multi banuti pentru ea. Multumesc inca o data si nu uitati sa le spuneti prietenilor sau cunostintelor voastre despre existenta acestui nr de SMS!



iyoana

Doneaza 2 euro prin SMS la 848
pentru medicamentele necesare Mariei! Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcirip spune:

Buna fetelor am votat shi eu subiectul pt ca-mi suntetzi f dragi, stiu ce inseamna azoospermia.
Nu shtiu dc va mai aducetzi aminte de mine, imi reushise o inseminare in toamna dar am pierdut bble in dec . Acum fac din nou stimulare pt o noua inseminare care sper sa-mi reusheasca shi sa pot duce sarcina cel putzin 31 sapt.
Vreau sa fac pregnyl, imi va aduce cineva de 5000UI shi vreau sa va intreb dc pot face doar jumatate de fiola (la 4zile) shi jum cealalta sa o tzin la frigider. Se poate?

Pisix sper ca-tzi vei reveni in curand, shtiu cat doare pt ca am trecut prin asta. Eu trebuia sa nasc in aII-a jum a lui iulie, dc voi ramane insarcinata pana atunci voi trece mai ushor peste ac data. Am sadit in gradina un pui de bradutz in memoria Ciripelului meu, s-a prins, a facut mugurash shi sper ca peste cativa ani sa-l vad mare, voinic asa cum tb sa fie Ciripel.

pt toate fetele de la ac subiect.




Luna iunie e luna mea
Cirip


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Maya: multumesc frumos! Eu sper sa nu vina mai repede,sa stea acolo pana la data fixata pentru cezariana,caci daca ma ia prin surprindere e cam nasol,trebuie sa fac cam 300 km din orasul meu pana in Bucuresti,unde voi naste.

Cipcirip: bafta multa,de data asta sa fie cu noroc pana la capat!

Iyoana: bafta multa si voua,sa primiti rezultate bune!

Bubulina: sa traiasca mamica si Raducu!

Nusy 36+ Ingrid Cristiana

Am intrat in luna a-9-a si A.M.R. 3 saptamani!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nusy

Maya: multumesc frumos! Eu sper sa nu vina mai repede,sa stea acolo pana la data fixata pentru cezariana,caci daca ma ia prin surprindere e cam nasol,trebuie sa fac cam 300 km din orasul meu pana in Bucuresti,unde voi naste.

Cipcirip: bafta multa,de data asta sa fie cu noroc pana la capat!

Iyoana: bafta multa si voua,sa primiti rezultate bune!

Bubulina: sa traiasca mamica si Raducu!

Nusy 36+ Ingrid Cristiana

Am intrat in luna a-9-a si A.M.R. 3 saptamani!!!!





Nusy, eu nu m-as baza pe asta... poate ar trebui sa vii din timp in Bucuresti, sa fii pregatita in orice moment... Stii ca fetitele sunt mai zvapaiate si vin in general cu vreo 2 saptamani inainte de termen. Dar poate totusi vei avea noroc sa nasti cand vrei... in orice caz, fa-ti deja bagajul...

Cirip, ce frumoasa si trista e povestea bradutului tau....


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


www.flickr.com/photos/30849078@N05/" target="_blank">Lucas la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Scuze ca am intervenit asa, va mai citesc din cand in cand, caci am o prietena care trece prin aceleasi probleme ca si voi... Va dorim muuuulta sanatate si putere sa depasiti aceste probleme si sa va strangeti puii in brate....

Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


www.flickr.com/photos/30849078@N05/" target="_blank">Lucas la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Jasmin: multumesc frumos pentru sfat...luni merg la eco si vedem ce zice si medicul,caci de venit mai devreme in Bucuresti nu pot pentru ca nu am unde sa stau(n-am nicio ruda),iar la hotel costa o gramada sa stau atatea zile,avand in vedere ca oricum sotul va sta de cand ma internez si pana plecam (la hotel)...

Nusy 36+ Ingrid Cristiana

Am intrat in luna a-9-a si A.M.R. 3 saptamani!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Nusy, ai grija de tine si de printesa.Abia asteptam poze cu voi.Ne bucuram nespus ca sunteti bine.
Goss, Anes, ce ne mai pove?Sunteti bine?
Pisix, o mare imbratisare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aandradaa spune:

Oare de ce nu imi apare sa votez subiectul? nu sunt si eu o azoogirl : :(... vroiam si eu o floricica...

la toate fetele

"Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aandradaa spune:

coputerul meu a fost de vina.. am reusit! :) Astept floricica.

"Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya_I spune:

Andrada, asta: ?

Mergi la inceput