La noi la Galati sa veniti (39)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinam spune:


Liliac sa nu mai pui mana pe fierul de calcat, rau, foarte rau ce ai facut, sa nu se mai repete !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Ei, Liliac....si eu am patit-o.....in timp nu mai vezi semnul...iti spun eu...si dupa un timp nu l-am mai vazut deloc ca am renuntat la covor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Ia te uita, fetele mele se distreaza de "necazul" omului

laura eu n-am covoare pe nicaieri...asta era singurul. Si poate si de-asta este parerea de rau atat de mare... Deja ieri ma gandeam la strategii de genul... sa acopar cu ceva Ca n-am bani acum sa-mi schimb unicul covor

Trecand peste...

Azi plecam sa aducem fata acasa din "tabara" de la soacra-mea. Eheee, o sa am companion de plimbari.

Fii-mea vrea sa faca balet. Aveti idee la centrul cultural cand se fac inscrierile?


Liliana, Andra-Maria & cu 25+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Neata!

Liliac nu ne distram de necazul tau ca ne bate DD, eu ieri m-am impiedicat de firul fierului de calcat care era in priza si ..... am fost pe faza si l-am luat repede de jos, nu a apucat sa faca stricaciuni, m-am gandit imediat la tine hehehehe.

Va urez un we racoros ca tot au anuntat astia canicula!



Io ma duk la o nunta , la un turai unde nu cunosc decat nasii, o sa fie nasol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Alina e randul meu sa ...
Dar nu prea tare ca stiu cum este.
Sper doar ca nimeni sa nu mai pateasca ce-am patit eu.

Maica-mea, mai simpatica...cica nici nu se vede daca as curata cu lama . Aseara i-am transmis sotului meu "mesajul", oarecum intrebatoare vis a vis de ustensilele lui de "reschetat" barba. M-a transat din ochi: "No way!! Nici sa nu te gandesti!!" M-am facut si eu ca ploo si ca nu mi-a trecut niciun gand de-asta nastrusnic prin cap.
Deocamdata lasam si noi asa...

Alinuta, petrecere frumoasa!! Se poate sa te distrezi f bine si daca nu cunosti nuntasii. Noi avem experiente de-astea si pot sa zic ca unele au fost chiar simpatice.

De ieri avem si noi copil acasa In sfarsit ies si eu la promenada pe marea strasse din Ada Marinescu. Aseara era cat pe ce sa ne prinda ploaia dar...ne-am descurcat.

Planuri de we nu avem, deocamdata. Doar un pic de "administrativ" si sa vedem ce inspiratie ne da copila.




Liliana, Andra-Maria & cu 26+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Buna fetelele...

Mai dragelor dar ce-i cu voi? Toate ati pus gand rau covoarelor? Asta cred ca e un semn sa renuntam la ele de tot, nu de alta dar e o munca in plus pentru noi..ba sa le scuturi, ba sa le freci..si de ce nu, sa le feresti de talpa fierbinte a fierului de calcat... Asa ca spun, nu e mai bine fara????

In rest ce sa va zic... in we vreau sa gospodaresc putin, ca sapt asta am tras rau chiulul. Si in rest probabil gratare + intalnirea de sfarsit de saptamana cu prietenii. La noi trece we de parca nici n-a fost... Vreau concediu, si in prima saptamana sa ma trezesc tarziu, sa beau cafeaua linistit, sa stau pe net si sa ascult muzici... eeeehhh... ce frumos.. Mai am putin, de la 1 aug voi putea sa imi indeplinesc visul...

liliac, eu una nu stiu sa te ajut cu inscrierile la Centrul Cultural..sorry!

Hai ca am ceva vreme de cand ma chinui sa trimit mesajul asta si nu mai apuc.. sunt la servici si tot ma intrerup diversi..hihihihi... Asa ca va pup! Ciaoooo!




Cris si Razvan cel nazdravan (23.11.2004)

Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxicucu spune:

Salutare dragelor!
Nu am mai scris de multa vreme dar sper sa ma iertati, am avut motive serioase. Am terminat casuta de la Sendreni si ne-am mutat in ea de vreo 2 luni. E super, odraslele sunt incantate maxim, toata ziua sunt prin curte la joaca si s-au acomodat surprinzator de repede, ai zice ca locuiesc acolo de o viata. Nu am reusit sa tragem inca internet pentru ca stam foarte rau cu finantele, eu sunt proaspata somera cu sanse minime de angajare . Am fost la o groaza de interviuri, ba nu am suficienta experienta, ba sunt prea calificata dar incerc sa nu-mi pierd speranta,o iesi soarele si pe strada noastra.
Acum ma tregatesc sa merg la un alt interviu, poate de data asta va fi cu noroc.
Va pup pe toate, sarcina usoara proaspetelor gravidute si ne mai auzim


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Roxi, ma bucur sa aud ca v-ati mutat si mai ales ca v-ati acomodat. Imi pare sincer rau de partea profesioanla....cu siguranta vei rezolva si asta. Iti tin pumnii si asteptam vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Buna ziua,
Se face un an jumate de cand am scris la subiectuul asta si revin, asa rusinata, ca am uitat sa mai dau pe aici.
Eu sunt mamica de Miruna, are 8 luni, e un copil scump, care nu-mi face deloc probleme. Poate caldurile astea va tin mai mult prin casa si mai scrieti ca tare imi plac postarile voastre.

Roxi sa va fie de bine mutarea in casa noua! Imi pare rau ca ai probleme cu jobul si imi mai pare rau ca nu am tinut legatura. Sper sa se rezolve toate pana la urma. Pupici

Mihaela de Miruna Cosmina (13.11.2008)

Pozele mele

Mirunica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Buna fetelor...

Le spun ”Bine ati revenit” lui Roxi si Mihaelei. La cat mai multe postari!... tineti aproape de mine, ca eu vreau sa recuperez tot timpul in care n-am scris..hihihihihi (sper sa si reusesc )

Roxi, felicitari pentru casuta. Sunteti o forta pentru ca ati reusit asta... Mi se pare enorm de greu de facut o casa, mai ales cu toata birocratia si toate avizele, autorizatiile de care ai nevoie. E nevoie de nervi tari si vointa de fier dupa parerea mea. Am cateva cunostinte care inca se mai chinuie la finalizarea casei mult dorinte.
Oricum, imi inchipui ca sentimentul e UNIC, dupa ce o vezi in sfarsit gata si te muti in noua casuta, unde totul e nou si facut dupa gustul tau... Felicitari inca odata pentru reusita!

Eu una inca mai am batai de cap de pe urma casutei, care n-a fost noua. Tot timpul mai e de bagat bani in ceva. Acum de ex. ne-am apucat sa facem izolatia termica si e o nebunie pana vad rezolvata si treaba asta. Oricum toata chestia asta m-a ”costat” concediul... prin urmare imi voi inchipui in timp ce ma va arde soarele in timp ce voi sterge geamurile de dupa var, ca sunt undeva pe ”coasta de fildes” si ma bronzez in mod voit stand pe un sezlong, tragand cu ochiul la un tanar salvamar.... eeehhh....

Mda... cred ca e vremea sa iau o pauza, ca am inceput sa aberez.. ori din cauza caldurii..ori din cauza nebunelii proprii...Hhihihi!

Va pup pe toate! O dupa-amiaza racoroasa!!!



Cris si Razvan cel nazdravan (23.11.2004)

Razvan

Mergi la inceput