Strumfi de iul-aug 2007 (143)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neatza............
cafera, sa inteleg ca fiita a dormit in putza goala????????

* "Romania, the land of choice".......of going anywhere else in the world*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Oaana, sanatate multa! Noi am avut perioada scurta cand Ilinca se dadea pe spate atunci cand nu-i convenea ceva, dar numai cand era tinuta in brate. nu pea se putea accidenta sau lovi, doar ne baga in sperieti. Dar s-a lasat repede de acest tip de protest, nu pot sa zic ca am actionat intr-un fel.

Waw, Xerxe, ce baietel jucaus, frumos si sharmant. Imi place tare mult locul de joaca, pentru ca e umbros. Unde este?

Voi ati observat ca majoritatea locurilor de joaca pt bebei sunt in plin soare? Eu nu suport.

Cristina,. ce face Ingrid?

Ioanaiub, .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

neatza............
cafera, sa inteleg ca fiita a dormit in putza goala????????

* "Romania, the land of choice".......of going anywhere else in the world*



Doar a adormit, ca am stat cu ochii in patru sa o impachetez cum a venit Mos Ene.

Musso, bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Alina, cum te simti? Ai intrat in posesia pozelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

am vazut si eu pozele lui xerxe..............super frumoase si locul de joaca .....minunat!

*"Europa sa ne ierti....astia-s singurii experzti!"*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Cafera, locul de joaca e in parcul Copou, in Iasi. Spre rusinea meaa recunosc ca e prima oara cand am mers acolo, dar cu siguranta o sa mai mergem. Razvan a fost prea fericit, trebuie sa repetam experienta.
Am fost placut surprinsi sa vedem ca erau organizate tot felul de suprize si distractii pentru copii.
Parcul era plin de copii veseli, care alergau fericiti de la masinute la tobogan, de la tunel la trenulet, de la leagan la balansoare. Si parintii erau veseli, dar mi s-au parut si un pic stresati de supravegherea copiilor, era atata aglomeratie in parc, incat trebuiau sa fie un pic mai atenti decat de obicei.

Si noi raportam ieri primul carnacior facut la olita, din propria lui initiativa. Am deja vreo luna de cand il tin mare parte din zi in funduletul gol.

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Oaana si Razvan al meu are uneori accese de nervozitate, de exemplu cand vrea sa apese incontinuu butonul de la dvd-writer sau mai grav, de start la calculator, cand vrea sa stea in cosarul de porumb, cand vrea sa intre in cotetul gainilor si vrea sa strice cuibarul de oua, cand vrea sa smulga buruieni si rasaduri de rosii, de laolalta, cand vrea sa rupa frunzele copacilor proaspat altoiti....si cand nu i se permit toate astea izbucneste scandalul. Motive sunt inca multe...
Ideea e ca el se manifesta cu plansete, dar se si pocneste pe fata, in momentele de frustrare maxima. Si la fel ca tine zic si eu, nu a vazut nicaieri asemenea comportament si trebuie mereu sa am grija sa ii ofer altceva sau sa il iau repede cu vorba inainte, ii promit altceva, ii povestesc despre cum o sa mergem la plimbare, etc, ca sa uite de motivul supararii lui.
El de altfel e un copil foarte dragastos si iubaret si pupacios si in general intelegator. Si e bucuria noastra.
Cand suntem impreuna si ne jucam, parca nu mai e criza financiara mondiala, parca uitam ca salariile noastre sunt inghetate si ca avem atatea planuri in stand by...

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

http://economie.hotnews.ro/stiri-media_publicitate-5779017-off-topic-despre-furtuna-ieri-media-rude-inspaimantate.htm

*"Europa sa ne ierti....astia-s singurii experzti!"*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Mychy,
Cris_m, Vio, Arhdy, Brazuca, Pati, .
Andutzy, la multi ani cu intarziere pentru Dragos, ai baiat mare .

Samadhi va saluta, ea este bine si frumoasa, fetele sunt bine, in august Maxima va implini 7 ani si Merwana 2.
Am fost ieri impreuna, voia sa ma mai prinda cu burtica, m-a rasfatat si mi-a facut si tort . Saby imi spunea aseara "Monika a zis nein", "Monika a zis schlafen, phui, scheibe, bandigen"... mi-a dat raportul la tot ce a scapat fata in germana. Apoi: "mai face Monika tort?" .

Carla, s.38 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

http://economie.hotnews.ro/stiri-media_publicitate-5779017-off-topic-despre-furtuna-ieri-media-rude-inspaimantate.htm

*"Europa sa ne ierti....astia-s singurii experzti!"*



Am murit de ras. Inseamna ca mai rau a fost la noi, dar nu avem asa multe televiziuni si nici reporteri

Mergi la inceput