Condica Salajencelor [93]

Condica Salajencelor [93] | Autor: silvana_salajan

Link direct la acest mesaj



CONDICA SALAJENCELORMAMICI CU 1 BB Elutaf- mami de for2nity- mami de diplodocus- mami de giulia_71 - mami de Maria - mami de mihaela_specht - mami de olim - mami de felicity05 - mami de dianalaura-mami de nazdravanDarkBendis - mami de livya - mami de Tania - mami de MAMICIcu 2 BB-icisilvana_salajan - mami de si mic si scumpicmihaela_s - mami de si babymom75 - mami de si anacezara - mami de carmenardelean - mami de si bimilit - mami de si claudiasabou- mami de si In asteptarea lui BlueEyespiticutzmikirikiPrieteneaileene

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Pe scurt ...

Mihaela, da mai am oale, la 5 litri costa 360 lei, iar la 6 litri este 380 lei. Oala interioara costa 90 lei , iar capacul interior cu garnitura ( nu exista garnitura numai separat , ci impreuna doar cu capacul ) costa 29 lei. Zi numai pe cand le doresti sa le pot comanda si pe cand ajungi in RO sa le poti avea. Cu banii atunci se rezolva. Eventual arate-le prietenilor tai site. ezidri.ro cu 3 W in fata, apoi intri pe avair, oala inteligenta.
Fetele sunt bine. Au obosit , k am si dansat acuma seara , iar acum s-au dus la culcare.
Am uitat sa te felicit si eu pentru aranjamentele florale . Sunt bestiale ...

Va urez noapte buna !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Deci frumos va sade sa asteptati dupa mine pt cap nou? Ha?Adriana foarte frumoasa surpriza, nici eu nu pot tine in mine asa ceva. Eu le-am dat cadoul de 1 iunie duminica..... Ca nu am mai putut. Miha, Alex are acum cca 70 cm la 7 luni insa poarta haine 72-80, fiinda cu imi place sa ii stea fixe pe corp. Cand a fost ff cala i-am dat tricouri 80. In rest body-uri, pantaloni si bluze 72. 68 ii e mic clar. Da noa sunt si copii mai scunzi. Alex e destul de inaltut zic eu, desi am vazut copil cu 3 sapt mai mare si cu 10 cm mai lung. Deci e discutabila treaba. Cu permisul, Vlad zice ca dureaza cca 7 zile. Uneori 5, da noa, nu e batut in cuie. Acum este o singura scula de tiparit permise pt toata tzara, si e la Bucuresti. Toate permisele se fac la capitala, de aia dureaza atat. Azi am avut serbare la Andrei de aia nu am mai intrat. Nu am tortalit nimica si nu tortalesc pana in wekend de ziua surorii mele, nika. O sa ii fac un tort si o sa il mancam impreuna. Ea doar in poza Va si va doresc usor.Dulciuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

adriana, vreau atunci o oala(de rezerva) si un capac cu garnitura. Pai imi trebuie in jur de 25-31 iunie, nu stiu exact cand ajungem in Zalau, depinde de cat de repede rezolvam in SM ce avem de rezolvat. Daca ai nevoie de bani inainte, spune-mi. Mama iese zilnic la plimbare in oras si poate trece pe la tine la serviciu sa iti lase banii.
Prietenii mei au vazut oala la mine, el a sarit in sus repede ca si el vrea(credea ca am luat-o de aici) si apoi s-a dezumflat desi i-am spus ca putem rezolva. Acum ma gandesc ca poate avem loc sa o aducem, desi nu sunt sigura. Mai intreb si consortul, ca ocupa loc cam mult...daca mergem fara "racheta"(portbagajul de deasupra) atunci nu prea avem cum aduce...

Oti, pai esti stapana aici . Hai ca am glumit, daca nu apareai, deschideam eu. Dar am vrut sa apari pe aici . Cum a fost la serbare? Ai avut emotii? Dar Andrei? Hai si da detalii, poate ne pui si o poza. Moama ce o torturezi(cu tortura de la tort ) tu pe sora ta! Asa-i trebe daca s-a dus departe, nu? Sa ii curga balele pe tastatura cand a vedea ce bine mancati voi . Sa ne spui ce tort faci...Io am gasit iar o reteta intr-o revista, un tort de vara. Cred ca il procesez in we ca n-am mai facut demult nimic.
Multzam de informatii, ma gandeam azi in magazin pe cine as putea intreba si gandul m-a dus la tine direct.

si voua, daca nu cumva intra "lunatica" noastra . Io mai astept...


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

si voua, daca nu cumva intra "lunatica" noastra . Io mai astept...


vorbe de copil...

Hobby
www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

mihaela, am vazut pozele.superbe,bestiale,alea alea.
super ca te-ai gandit sa-ti iei oala de rezerva.eu am si e de un real ajutor.nu ma vaz traind fara oala.moama sunt o gospodina desavarsitde cand am vasul in casa.
nu-s zgarcita la vorba ,doar la scris.casuta asteapta sa fie decorata.inca nu am decis nik cu cada de baie.atata ne sucim si invartim, adica eu, ca feciorii deja nu mai comenteaza absolut nimic.mai avem de strans materiale ,plus usile interioare.apoi incepe distractia la culorile peretilor.si oricum nu facem nik pana nu se misca scara.sper sa se miste iute ca de nu akerman scrie pe eacu mine pe post de kiler.

adriana ,ma bucur ca mi-ai surprins finu.felicitari ptr idee.

oti,neste poze nu bagi de la serbare.sa vedem ursul/vulpe?

diana,unde ai disparut?

giulia,elvira,lavinia,olim,maria muti pupici cu lipici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bimilit

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

si voua, daca nu cumva intra "lunatica" noastra . Io mai astept...


vorbe de copil...

Hobby
www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie





Bimilit - soacra cu DOUA nurori!






Hai zi si doo vorbe....


vorbe de copil...

Hobby
www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

cami si nemtoaicele,ca nu am pomenit nik de voi in postarea de sus.neuronu muica,neuronu.va tzuc apasat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Citat:
citat din mesajul lui Bimilit

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

si voua, daca nu cumva intra "lunatica" noastra . Io mai astept...


vorbe de copil...

Hobby
www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie










Hai zi si doo vorbe....


vorbe de copil...

Hobby
www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie


am zis mai multe vorbe.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Acuma le vazui, ca pana am tastat eu.... Tzuk apasat, vorba ta. sa te decizi cu vana, sa gasiti mesteru manole care sa dea jos scara si sa va faca una cum scrie la carte. Si mai hai pe la noi, ca iti ducem dorul...ma rog astea de nu te vedem/auzim decat pe aici, aka IO!

ca acu' poci pleca linistita la culcare daca a scris si Bia. Pana maine cand ma trezesc eu, sa aveti spor! La scris, normal!



vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Dulciuri

Mergi la inceput