Rahova sau apropiere (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Buna fetelor
vicky, of...sper sa te simti mai bine...sanatate multa
dar oare greatza, ametela...n-o fii sa fiu nasha?
aseara a fost tare fain la concert...muzica in sine...fiindca atmosfera a fost una fff incarcata emotional, unul din dirijori si cea mai buna soprana a lor se afla in avionul "disparut" s-au tinut discursuri, momente de reculegere...va dati seama...jale mare ...Dumnezeu sa-i odihneasca
mie mi-e un frig de nu mai pot, erau 11 gr cand am mers cu astia mici la scoala...asa vad ca iese soarele dar in casa tot cu aeroterma stau...
va pup pe toate sa aveti o zi frumoasa

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Monicaaaaa,de cand cu avionul ala am cosmarurinumai la voi ma gandesc....
va mult de tot sa fiti cuminti...
si Alex o sa faca fff bine,stiu eu
Vicky,sanatate multa
Alinuta
Lexi,sanatate multa Mariei
si pt toti si toate din belsug

Alaturi de SONIA
si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA
TELEDON PENTRU MIHAITA,IN RETEAUA ROMTELECOM

**********0 900 900 320-pt 10 euro**********
**********0 900 900 325-pt 5 euro**********



si nu in ultimul rand donu'Bodo

Vio ,mamica lui MIHNEA viitor "descoperitor" de infinit


Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

si multumim vio

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Monica, nasha poti fii daca se gandeste Adi sa se insoare, altfel nu ai nici o sansa la mine, le-am cedat locul fetelor mai tinere.
Intre timp am descoperit, ameteala e de la tensiune (eu am 9.6 de obicei si acum a sarit la 13.8), iar greata e de la multele medicamente luate in decurs de 10 ore, pe nemancate. Mi-a dat tanti dr. de la cabinet un extraveral si mi-am mai revenit. Dar si vremea e de vina.
Off, mare tragedie cu avionul acela.
Multumesc pt. urari.
si eu tot.


TELEDON PENTRU MIHAITA,IN RETEAUA ROMTELECOM

**********0 900 900 320-pt 10 euro**********
**********0 900 900 325-pt 5 euro**********

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Noi tot racite suntem, m-am cam saturat...
Vicky, insanatosire grabnica. Sunt si eu patita cu cistita, am primit-o la pachet cu raceala asta teribila si cu niste dureri de rinichi de m-am urcat pe pereti.
Monica, de cand cu avionul disparut si eu tot numai la voi m-am gandit. Slava Domnului ca nu ati avut probleme cand ati zburat! Dumnezeu sa-i odihneasca pe cei disparuti! Mi se rupe sufletul mai ales de copii.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

vicky, deci ai tensiune oscilanta...nasol...trebuie sa ai grija sanatate
lexi si voua la fel...sanatate
si eu simt nasul infundat...frate e un frig in casa cu tot cu aeroterma si trening pe mine+ciorapi zici ca-s baba

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Salutare

Monica da, tot asa faceam Si intotdeauna luam note mari . Oricum Alex al tau e baiat destept si n-am nici o indoiala ca o sa ia note mari.
Baba? Tu????? Pai asa baba.....tot sa fii
Lexi sanatate multa multa
Vicky sanatate multa si tie. Nasol cu tensiunea.
Si eu sunt cu tensiunea cam mica. Asa sunt de cand ma stiu. In sarcina am avut niste dureri de cap crunte crunte. Ma tinea una cate doua-trei zile incontinuu. Ma lasa vreo 2 dupa care ma lua din nou. Nu mai puteam. Eram capiata. Si cand am ajuns la control, m-a gasit cu tensiunea 7 cu 6.
Si zilele astea cu vremea ba cald, ba frig, ba soare, ba ploaie am fost cam vraiste. M-a cam durut capul ieri si azi noapte. Am bagat niste cioco si niste cola si m-am pus nitel pe picioare.

Eu la povestea cu avionul nici nu vreau sa ma gandesc ca ma ia cu friguri. Doamne fereste si pe dusmani de asa nenorociri!!!!

Restul fetelor pe unde umblati?

Noi am fost la circ astazi. La cel din Titan. A venit si soacra-mea de la fetesti cu copiii (ea este educatoare) si ne-am dus si noi ca sa ne vedem cu ea si cu ocazia asta sa mai vedem un spectacol de circ. Am stat in primul primul primul rand langa arena, ca mi-era si frica nu cumva sa se sperie piciul de animale. Dar n-a avut nici o treaba. Cand au intrat zebrele a intins mainile si sa sara de gatul lor si mai multe nu. Iar la elefant a inceput sa strige "fa fa fa fa" care la el inseamna elefant. Si asa a tinut-o tot spectacolul aproape. Pe la sfarsit s-a plictisit asa ca si-a bagat picioarele in ultimul numar, cel de dresura de ursi si a zis ca el vrea afara. Una peste alta i-a placut si a aplaudat o gramada.
In weekend trebuie sa mergem la zoo neaparat ca ne-a capiat de vreo doua saptamani cu zoo zoo zoo zoo.

Acum doarme. De 3 ore jumate deja. He he

Va pup cu drag pe toate

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor
eu sunt racita muci nu-sh cum m-am captusit iar sper sa fie doar o raceala a mea(ca sa zic asha) si sa nu le-o dau si astora mici...dar sunt ok...imi curge dor nasul si mi se infunda daca-mi pun picaturi e ok...am unele de se cheama Otrivina...va place numele lor?
alinutza, ce fain...la circ...ma bucur pentru voi si mai ales ca dorme piticul atat...sa-l mai duci
restul fetelor pe unde sunteti? gata serbarile sau cand le aveti?
noi maine avem serbare la ruxi la gradi(dimineata nu o duc...fiindca trebuie sa pregateasca d-nele pe-acolo) apoi il recuperam pe alex si mergem toti la serbare si la party-ul de dupa...
va pe toate...de departe

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Fetelor caut bona
Stiti pe cineva?

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Alinutza intreaba si tu fetele prin parc, cele care au avut/au o bona si renunta la ea pentru ca cei mici merg la gradi/scoala....
spor la cautari si sa gasesti rapid...si mai ales o pers potrivita

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post



Mergi la inceput