Puiuti de Randunici 2008!! (267)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Am uitat sa va spun ca Briana a fost aseara cu randunoiul la bazin. I-am spus sa ii cumpere neaparat casca, i-a cumparat, dar o enerva si nu si-a pus-o. I-am dat la ea feon sa se usuce, si a venit cu parul pe jumatate ud, ca se grabea tati , unde? nu stiu !!. Si i-am dat hanorac cu gluga sa nu vina cu capul gol, ia ghiciti cum a aparut ea prin ploaie!!! Cu parul in vant desigur . Daca raceste, apar la PRO TV la stirile de la ora 5.

Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=831d37be48d348ed78a9b4&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj primul anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Despre desenat... Matei probabil ca l-a vazut pe Stefan desenand si ca urmare cand a gasit un pix a inceput sa scrie, mai intai pe o foaie gasita, apoi pe pereti... Am fost fericita sa-l vad...

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

buna dimi...am pus sa fac o mancarica de ciuperci cu carne de vitel
...voi le-ati dat puiutzilor ciuperci?

gecko mai distrat cu mesajul tau

naty nu stiu daca e vorba de plictiseala ...dimineata intr-adevar i-am dat numai fructe cu biscuiti sau cereale dar la pranz si seara nu i-am dat mai mult de 2 zile din aceeasi mancare...cam la 2 zile ii gatesc. voi gatiti in fiecare zi pt bebei?...nu stiu am sa incerc sa-i dau o zi ceva a 2 a zi altceva sa vedem,la pranz ceva la cina altceva...am incercat sa-i dau rosie a scuipat ,castravete la fel...tin sa cred ca e doar o perioada cu mofturi si smiorcaieli....cat despre vaccin azi am facut o luna nu cred ca e din cauza asta...problema e alta cum ma vede ca-l pun in scaun si ma apropii cu lingura de guritza se agita ,incepe sa planga

dau send ca e plangagila langa mine




RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

'Neata!

Randunoiul meu e bolnavior . S-a trezit cu greata...of, doamne...

Pe Vlad l-a luat soacra-mea azi, Stef e la nani acum.

Ramo, pai Stef papa lapticul de dimi la 9, de-aia nu ma stresez tare daca nu papa intai ciorbita la pranz. Dar daca zici de Andru ca doar de cateva zile e mofturici, lasa-l sa-si revina, o fi vreo toana...

Clau, si eu fac ca Ralu, ii dau cu crema in casa, inainte sa iesim, sa intre in piele. Bine, mai uitam cateodata si ii dadeam si afara, dar la mine n-a comentat nimeni. Ce lume

Mimo, ce frumos ai zis de Gecko si mi-a placut psalmul

Roxana, 5 ml, alternativ la 4-6 ore. I-ai dat putin 3,5...si daca face mai mult de 39 cu...novocalmin. Poate nu e cazul...la ai mei le scade cu picaturi de algocalmin, cand au aproape 40, restul nu mai au efect...plus impachetari

Si Stef deseneaza cu cariocile lui Vlad, placerea lui e sa prinda gentuta cu carioci si sa le scoata de-acolo, le scoate capacele si le tine de varf in palma si se picteaza pe maini Plus pe foaie diverse linii...dareu inca nu-i dau sa scrie, doar ce prinde el

Raluca, tare mosul din piata Mie, tot in piata, mi se atrage atentia ca e curent si sa-i pun ceva in cap, asta cand nu era asa cald...eu le replicam: "si niste ciorapi de lana ar fi buni!"

Fug si eu sa dau un mop, sa calc rufe si sa bag o masina la spalat

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

mda, Clau, clasic...nu i-ai zis nimic cucoanei? ce naiba o priveste pe ea??..nici eu nu i-am dat inca cu crema, dar in curand incep si eu sa-l ung mie mi-0a zis pediatra sa nu-i intrerup deloc vigantolettenul..
ma duc sa fac bagaj, maine de la ai mei, mergem la aer curat, la nasi..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Acum am intrat in casa, am foat tare inspirata caci a fost ok vremea, acum la intoarcere a inceput sa picure dar macar am tinut-o si pe Rebe o ora afara. Plus ca era tare frumos, au fost iar o gramada de activitati in parc, ne-au cantat formatii de copii pentru Ziua Copilului, am primit multe baloane, stegulete, cutiute de lapte, cavit, carticele, pliante si alte alea. Rebe s-a batait in carucior dupa muzica, am dus-o si la leganute..., acum se joaca cu baloanele primite.

Da, fetelor, voi aveti dreptate, ar trebui sa folosesc crema in casa, dar de cele mai multe ori plec pe fuga si cu siguranta as mai uita. Asa, crema o tin in geanta fetei alaturi de multe alte lucruri care-mi trebuiesc afara, iar geanta sta in bagajul caruciorului, nu lipseste niciodata. Nici noi nu intrerupem vigantolul, 2 picaturi in continuare...

Merg sa pregatesc masa mandrei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Puppa spune:

Noi azi mergem la un targ de produse bio de la Muzeul Taranului Roman. Ma enerveaza ca e cam frig, dar ne-am propus sa mergem si, daca nu ploua, va fi ok.

http://picasaweb.google.com/cristina.catana
http://puppa.wordpress.com/

Teledon pt Mihaita
0 900 900 320 - pt 10 euro
0 900 900 325 - pt 5 euro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleme spune:

Hello! Cu un pic de intarziere urez LA MULTI ANI GECKILOR!
Vorbeati de sticle, doapte, tel si alte chestii de genul acesta. Si Diana e fascinata de ele, atat de mult incat la unul din telefoanele mele atat a butonat incat a reusit sa-i ia sonorul de tot. Faza tare e ca nu gasesc cum sa-l fac la loc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

gata am culcat copilul papat si baut lapte....deci i-am facut un piure de cartofi cu morcov,ceapa verde si carne ...l-am pus in scaunel,tot plangacios ,l-am chemat pe cata sa incerce el sa-i dea sa manance , a incercat vreo 5 minute sub nici o forma nu a vrut ,cata a zis ca nu are ce sa-i faca...mi-a predat mie sarcina...am incercat si eu pana intr-un final cand a deschis guritza si a lasat mana stanga jos,sta numai cu ea pe sus sa ma respinga pe mine,parca ar fi ceasuescu...a papat o linguritza,mmm bun a 2 a ,a 3 a si uite ca aproape a papat tot....ce sa inteleg ,ca ma pune la incercare sa vada daca-l las in pace sau continui sa insist pana mananca???nu stiu ...dupa faza cu papaceala cu linguritza am pus pe o juma'de feliuta de paine almette cu iaurt si o juma de feliuta de paine am lasat-o goala sa vad pe care o prefera ..si bineinteles ca a preferat-o pe cea fara branza...a papacit-o pe toata si un picutz a lins-o pe cealalta...

naty andru e innebunit dupa pixuri...dar nu scrie cu ele ci le plimba,se baleste...

clau naspa cu iesitul afara...la noi a plouat toata dimineata si acum ploua...nu l-am scos pe andru afara l-am tinut cu mine in bucatarie...si pe mine ma enerveaza fomeile astea care se baga in seama aiurea nici eu nu i-am dat cu crema pana acum dar o sa incep sa-i dau si eu...

vad ca si raluca a avut parte de cearta...doamne fere unii oameni sunt dusi rau..vezi-ti frate de ograda ta ce-ti pasa tie de-a
altuia..raluca esti nebuna sunt cu ochii pe tine si pe pro tv...

bubu spor la treaba acu' intru si eu in priza..am bagat o masina de rufe si vreau sa dau cu mopul prin baie si bucatarie iar cand o sa se trezeasca andu il bag pe catalin la aspirat prin toata casa...santate sotului..

luny plimbaceala placuta








RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Gata, am culcat si eu Rebecoasa. Mamaaa, ce ploua acum la noi! Bine ca am tinut-o si eu o ora afara ca nu cred ca mai apucam la 5.

Ramo, bine ca a papat, sunt sigura ca e doar o faza, o sa revina la sentimente mai bune.

Cleme, ce tare faza cu telefonul. Asta imi aduce aminte de cum smulge Rebe tastele de la laptop...chiar acum imi lipseste una!

Mergi la inceput