Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(93)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Dani3lla, , multumesc, sunt sigura ca asa va fi.
Maica-mea s-a suparat, ii prefera pe primii, dar ce poti sa spui la o fraza ca asta: "Suntem surprinsi din nou ca ati revenit cu aceeasi solicitare la care v-am spus care este pozitia noastra data trecuta [adica dupa ce s-au razgandit]. ... Nu cred ca v-ati pus in locul vreunuia dintre cupluri, ca sa va dati seama cat de aiurea poate fi situatia pe care insistati s-o creati. In 4 chiar nu se poate, nu e normal, nu s-a mai auzit si nu vrem sa fim parte din asa ceva...... va usuram decizia, la fel cum am precizat si data anterioara: ne retragem si aceasta este decizia noastra finala asupra careia nu mai revenim. Va rugam sa nu mai insistati si sa ii alegeti pe ei ca nasi..."

Ma iertati ca am scris asta, este doar o mica parte din raspunsul lor cu multe intepaturi, dar simt ca imi sunteti prietene si pot sa va spun orice .
Deci, ce se poate spune la asta? "vai , ce rau imi pare ca suntem neseriosi, dar va rugam frumos, in genunchi daca trebuie, mai ganditi-va!"...?

Carla, s.37 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariacs spune:

fetelor, va pupam si noi!!
Lauraa, impresionanta povestea ta..mi-au dat lacrimile..eram cu bb la tzitzi cind citeam si eu oftam..si ofta si el!eu mereu spun ca DD are "planurile" Lui pentru fiecare! si in cazul vostru s-a demonstrat! felicitari pentru "realizarea" voastra: bebelina MAYA!

tinem si noi pumnii pentru Laura!nastere usoara!! LAURA

Carla, in legatura cu nasii..in cazul nostru..a fost super tare: au venit in vizita la o saptamina dupa ce am venit acasa cu bb Matei, au stat fix 15 minute si au tinut sa ne spuna ca dc avem cumva "vreo afinitate" si ne dorim sa ne boteze altcineva, ei nu se supara! cind a auzit gaby al meu..s-a schimbat la fata..si de atunci o tine intr-una.."o afinitate..ceva.."..are sau nu legatura cu subiectul..el ii da cu "afinitatea"..si crede-ma caut o "afinitate" ca nu prea imi mai vine sa aud de ei..

si acum sa va povestim despre noi!
am implinit, si noi, miercuri, 3 saptamini..si am crescut..ne-am schimbat mult..o sa va adaug poze de la baita de ieri ..suntem cumintei..papa si nani..in fiecare seara la plimbarica si dupa baita..ne face tati o baita ..mama ce bine e..si dupa, tot tati ne face masaj cu cremuta..si noi ne intindem si ridem..
in schimb, de 2 zile, mami a inceput sa-mi completeze lapticul cu humana, pentru ca nu ma mai satur, sau ..poate..vacuta Milka incepe sa sece ; ma inteleg bine cu noul menu, si cum vine numai seara dupa baita e fff binevenit pentru ca dupa tot "tratamentul" asta fac un nanica de cel putin 4 ore in care visez frumos!!

pupam toti bebeii si toate mamicile si le uram sa fie sanatosi, ca asta e cel mai important!!


ana-maria, mami de Matei-Darian

http://picasaweb.google.com/anamaria.coroni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

buna dragutelor!

laura: f frumoasa pov. ta,emotionant
ioana: e bestial,aveti sefa nu gluma!e superba Saramulta sanatate pt aman2
raluca: felicitari pt vestile de la dr. si pt semnatura!ma bucur ca vei putea naste natural.
elycum santeti,cand v-ati decis sa faceti botezul?voi ii ziceti Denise?va
carla:bine ai venit!era cat pe aici sa te dam disparuta,ma bucur ca v-ati simtit bnanaela: asteptam vesti pozitive de la eco!sa le stapaneasca sanatos noile achizitii
maria:felicitari pt buricel,acum incepe balaceala!
alynta:vrea sa fie sef de mic,sa puna lumea la treaba.ma bucur ca nu e nimic grav.sa cresteti mari si sanatosi!
dani3lla:ar trebui sa ne luam la intrecere care muta mai repede mobila,care urca scarile ...si etc.dak ma interneaza de miercuri asta mi-am propus sa ma apuc de treabacum te mai simti?felicitari pt noua semnatura
ioana,ramona:o idee buna,bravo
cosminica:ai o dulceata de fetita


Yioanna 37+ Stefania Alexandra

http://bd.lilypie.com/EMiQp2.png
http://picasaweb.google.com/yioanna

AMR 3 saptamani pana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

anamaria felicitari ai un bebe superb ce fel sta el cu tati la vorba sa va traiasca si sa fie sanatos sa va aduca numai bucurii


carla asta e reactia mea pt acei oameni care ar trebui sa faca un lucru din placere nu ca da bine in fata oamenilor si ca daca babele spun ca nu se face in 4 apoi nu se face

bine ca ai altii care chiar or sa o faca din placere ca tare mult mai conteaza

de abia astept sa vad ce a facut laura



38+ cu Razvan Andrei (dupa UM)
39 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Baietii mei sunt afara asa ca am un moment de liniste si am intrat sa va citesc..

Alynutza..pai si contractiile mele au fost neregulate si m-am dilatat si asa..tin pumnii sa fie totul bine!Sa ne anunti daca pleci la spital!
Ramona..multumesc!
Clodyac..multumim pt capitol nou,sa fie plin de vesti bune,nasteri usoare si bebelusi sanatosi!
Alynta..exact asa face si Darius..aproape de fiecare data cand il schimb,pana sa ii pun scutecul curat face pipi..deja vad ca a devenit obisnuita la el!Ma bucur ca David este mai bine si Matei a luat bine in greutate!
Raluca_Ioana..multumim!Felicitari pt cele 39 de sapt!
Carmina..multumim pt vizionare pozelor!Intrebarea cu mulsul o am si eu..dar ma gandesc totusi ca daca nu facem noduli si bebelusii papa bine..nu prea are rost!Sa vedem ce zic si fetele!
Dani3lla..ma bucur ca ai dat un semn si ca sunteti bine!Multumim pt felicitari..mi-ai adus aminte sa ma cantaresc si eu..dupa ce trimit mesajul o sa ma cantaresc si va zic cum stau,oricum m-am desumflat bine..a mai ramas ceva la burtica dar mai e timp sa se retraga!si felicitari pt cele 38 de sapt!
Ioana..multa sanatate Sarei si sa nu raceasca prea tare..sa scape repede!Sunt de acord cu propunerea ta pt listuta!
Philip..te asteptam cu detalii de acasa!Sa va acomodati repede!Ma bucur ca bebe ia bine in greutate si ca mami are laptic!
Tiana..sigur D-zeu va avea grija si de tine..nu te dezamagi acum la sfarsit,totul va fi bine,vei vedea!
Kiralina..felicitari..arati super..sa foloseasca bebelina sanatoasa leaganul!Masa de infasat e mai bine sa o tineti in camera unde va sta si bebelina,parerea mea,e mai practic asa!
Miruta..multumim!Asa ce ma bucur ca ai scapat de stres si Anto a fost cumintica!
DanaMi..felicitari pt greutatea buburuzei..si Darius vomita dupa fiecare masa..adica ii curge laptic din gurita..
Carla..pai dupa un asa raspuns,chiar nu e cazul sa te mai stresezi si sa iti bati capul..a fost alegerea lor..puiul mic trebuie botezat din dragoste
Anamariacs..felicitari pt un bebe asa cumintel..sa o tineti tot asa!
Yioanna..multumim,dar noi baita ii facem de duminica lui bebe..,vad ca s-a mai obisnuit deja si nu mai plange!

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Yioanna, n-am disparut, si am avut telefonul la mine .
Alinutza, daca nu trec contractiile cu no-spa este travaliu real, poate sa dureze si cateva zile.
Ana-Maria, te inteleg cu nasii si "afinitatile", probabil s-au gandit intre timp ca este criza si le-ar conveni sa aveti "afinitati" pentru altii.
Foarte important si te rog sa nu te superi pe mine: la 3 saptamani bebe are un puseu de crestere, am mai scris aici, este normal ca 2-3 zile sa para ca nu se satura cu laptele tau. Lasa humana si alte chestii si da-i san cat de des poti, daca vrea continuu, da-i continuu. In 2-3 zile sanii se pregatesc si produc mult mai mult, exact cat are nevoie copilul. Stiu ca iti trebuie nervi tari si odihna cat cuprinde, dar merita.

Carla, s.37 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:


LauraOana




Sebastian


Tinem pumnii sa se intample cat mai repede!

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Dani3lla..m-am cantarit si am 62 de kg acum..sambata cand am iesit din spital aveam 68 kg..si inainte sa nasc 73 de kg,eu zic ca stau bine de moment!

Fetele,am o intrebare,dar sper sa nu radeti de mine...voi dupa baita scoateti bebelusii de gat din cadita,ca sa li se formeze gatul?Ca m-a zapacit toata lumea ca trebuie sa fac asa...

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_bunica

Dani3lla..m-am cantarit si am 62 de kg acum..sambata cand am iesit din spital aveam 68 kg..si inainte sa nasc 73 de kg,eu zic ca stau bine de moment!

Fetele,am o intrebare,dar sper sa nu radeti de mine...voi dupa baita scoateti bebelusii de gat din cadita,ca sa li se formeze gatul?Ca m-a zapacit toata lumea ca trebuie sa fac asa...

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi




Wow, ce bine stai la kilograme, felicitari!!!

Cum adica de gat, cum sa li se formeze gatul? Scuze, dar n-am mai auzit asa ceva. Tine bine capul la copil si lasa lumea. Asa eu ce sa zic, sa-i pun Larisei inele la gat ca sa i se pastreze forma de la cordonul infasurat de 2 ori?

Carla, s.37 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

uau,auziti ce vis am avut azi-noapte:mi s-a dilatat colul si bb a iesit doar cu capul afara,era atat de frumoasa D-zeule,exact cum o vreau,cum o visez..innebuneam sa ma uit la ea,plangeam si ma rugam sa-i faca poza mama ca sa i-o arat la iuby ce frumoasa e..si se instramba la poze de mama focului.asa,si o rugam sa intre inapoi pana luni ca nu se poate naste inca,decat dupa 38s sa fie declarata copil la termen si ca luni e oricum ziua ei,e 1 iunie ziua copilasilor!!! A FOST UN VIS... ce speriata m-am trezit

kiralina:doar burtica e de u!felicitari pt silueta.sa-l stapaneasca sanatoasa leaganul,dragut
miruta:la fel si eu*referitor la costumul de baie,ma imaginez si ma ia cu un ras de mor...ar iesi toti din bazin ca nu as avea loc .cum va simtiti?mai ai dureri?pusyk
maria:ce dragut,deci ii place apa,bv!uau,felicitari pt kg in -.tine-o tot asa.cat despre scosul din baita ,nici nu am mai auzi pana acum,ff interesant sant curioasa si eu ce zic fetele
carla:asteptam ceva poze cum ne-ai obisnuit pana acum,cu o mamica sexy ..dak retin eu bn sau prost?cum e mama ta(trebuia operata)sau e neuronul meu defect?

Yioanna 37+ Stefania Alexandra

http://bd.lilypie.com/EMiQp2.png
http://picasaweb.google.com/yioanna

AMR 3 saptamani pana

Mergi la inceput