Mamici de fulgusori de Nov.Dec.2009 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

mersic fetele
abia astept sambata viitaore..la ora 8 dimi' ...sa mai vad pe tzutzu' si sa aflam ce e...of, tin pumnii stransi sa fie cu fofo'

nu stiu ce sa fac cu pasti astea (utrogestan, sa le iau pana termin 16s...sau sa le zic pas.....dr a zis pana al 16s...da' io..uitai sa intreb daca inclusiv au ba [bang[...prietena mea zice sa lo sun..da' mi-e nush cum...nu stiu...

fetele, vroiam sa va intreb...mai naste careva la Municipal?




krelia 16+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Krelia eu zic inclusiv. Mie asa mi le-a dat. Deci pana ai implinit 16 saptamani.

Cat despre municipal au nascut acolo nasi-me in 2004 si fina-mea in 2006. Amandoua cezariana, amandoua ok. Cat despre curatenie ce sa spun ok, nu cine stie ce, dar pentru spitalele noastre...

In prima zi au stat la terapie intensiva impreuna cu inca vreo 7 mamici - acolo era mai naspa ca era inghesuiala, dar oricum erau cheo in ziua aia, iar dupa aia amandoua si-au luat rezerve si-au fost singure in salon.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Miramar iti pumnii ptr. dry test.

Myrella condoleante, ai grija de bb.

Carminabilina eu am vazut ce e cand aveam 11+. Asa ca ai toate sansele, depinde daca e un ecograf performant.

Ramonika te asteptam cu vesti de la eco. Eu azi la eco m-am indragostit total. Cu cat mergem inainte cu atat devine un bb mic in devenire.

Krelia mie azi la eco mi-a zis sa mai iau inca pana la 18 saptamani dar sa i-au din ce in ce mai putin. Eu la inceput luam 200mg cate 4/zi de vreo saptamana iau 3/ zi si tot asa.

Doris 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Doris aparatul este performant, asa ca ...poate poate.
Acum plec ca la 4 jumate am "vizionare" de bebelus. Uau am niste emotii .

Ne vedem peste cateva ore.

Mihnea 15 mai 2006; Irina 10 august 2008 si acum 12+ cu bb3
www.dropshots.com/carminabulina#albums/2008" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui A_driana

larisel, m-am uitat la pozele tale si ma intrebam ca proasta de ce sunt oare doua buline negre?
apoi sa-mi dau seama staiii mai ca sunt doi puiuti.......doamne ce frumos se vede......emotionant

toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

13+

strumfulet + poza strumfulet



Intr-adevar...gata, am schimbat semnatura ca sa nu mai existe dubii.

9+

odiseea noastra
nepoteii mei

Haideti sa il ajutam pe Mihaitza



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

gagici la mine ii weekend, nu stiu cand mai intru, ca daca o s-o tinem intr-un chef cu familionul....va doresc un weekend minunat, si numai vesti bune sa auzim....

p.s. va rog eu nu scrieti 5 capitole pana luni ca n-o sa am timp sa citesc atata.....va pupacesccccccc de nu va vedeti

toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

13+

strumfulet + poza strumfulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Larisel super tari pozele tale!! Sa-ti traiasca "samburicii"!

miany
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Mira, pai eu am facut 16s..azi...si am luat, de dimineata, plus la pranz....si ma gandesc, sa le iau pana vinerea viitoare cand fac 17s (deci am trecut de 16s) sau sa ma opresc aici.......of, ce dilema....
mersic pt raspunsul cu municipal...mai mult ca sigur ca si eu imi voi lua o rezerva..sper numai ca asistentele alea se paorte uman..caci, din ce am citit chiar aici, pe DC...nu prea ar fi asa.....

Doris, mie, dupa episodul cu hematomul mi-a zis 8/zi...si inca continui...caci, dupa cum am spus...sunt in dilema....ma gandesc acu'...7 zile n-o fi grav, nu?

carmina, succes la eco!

larisel, frumoasa semnatura mai ai!

Adriana, week-end placut si petreceri frumoase!

duminica mergem la brunch...la Marriot ..cred ca maine fac un shopping mic...dupa vreo rochita, ceva...ca sincer..chiar nu stiu cu ce m-as putea imbraca....intr-o mare pana de idei, fiind..si inr-o lipsa de haine mai largute...iar in blugi....nu prea-mi vine s ama imbrac


krelia 16+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Krelia poti sa le iei ca n-au ce sa strice. Eu le iau ptr. ca am sarcina obt. prin FIV, si pana acum multumesc lui Dumnezeu nu am avut probleme de nici un fel si tot le iau in continuare pana in saptamana 18.

Doris 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Buna fetelor,
Va citesc fiecare capitol cu placere si ma bucur ca sunteti bine si voi si bebei vostri.Sunteti foarte rapide si deschideti capitol dupa capitol dar mie imi convine ca imi face placere sa va citesc.

Laurairina maine parca ziceai ca te duci cu rochita la modificat, iti urez bafta si sigur o sa se poate modifica pentru perechile de titi noi pe care le-ai dobandit odata cu sarcina.

Camy_pus ma bucur ca nu a fost asa cum ti-a spus primul medic la ecografie si ca sunteti bine amandoi.Chiar ma gandeam la tine cand ai spus ca te internezi si ti-am tinut pumni.Felicitari pentru caruciorul albastru.

A_driana sper sa te distrezi weekend-ul asta impreuna cu nepotelul si cu fratele tau.Am vazut poza cu bebele tau.Inca ceva ,nu te mai panica din orice ca bebe e bine acolo la tine in burtica.

Krelia sper sa fie cu fofo cum iti doresti tu.

Va pupacesc pe toate si aveti grija de voi si de bebei vostri.

alexia_07

Mergi la inceput