Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (322)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

asa e regula ca bb2 e mai gras ca primul. mai sunt si exceptii. o prietena a nascut fetita cu 4200 gr si baietelul cu 3600, deci se poate.
Bumbi am pus eu un link cu reportaj despre nasterea lui Eduard al lui Bahmu. miercuri seara parca s-a nascut, sa dea domnul sa reziste. si cerclajul tarziu de tot i l-au facut...eu auzisem ca nu se mai face la sarcini asa avansate. of doamne....sa se faca bb mare si rezistent.
sper sa gasesti costum cu spiderman. vezi ca erau si ceva site-uri cu costumatii pt. serbari, sau la Diechmanul ala ziceau fetele din Bucuresti ca sunt.

_
Gio32+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Offff ca eu chiar sunt in pasa proasta azi am primit raspunsul de la Primarie ca au refuzat cererea de tranfer a lui Alain la scoala unde vroiam eu la care am motivat ca vreau sa il duc ca are garderie de dimineata si ca pot sa il las de la 7,30...mi-au scris ca pot sa il duc acolo la 7,30 ca o sa vina o animatoare sa il duca la scoala lui la 8,30....deci nu am ce sa mai invoc la capitolul asta, avand in vedere ca eu la scoala de la coltul blocului nu vreau sa il duc ramane varianta colii private care trebuie sa vad si ce taxe are in total pe luna si e faza ca e la 2 km de aici mor cu zile pe drum. Eu tocmai eram negocieri cu univ cea mai apropiata de aici care e oricum la 80 km distanta la Reims sa vad ce raspuns imi dau la dosarul de validare a studiilor facute in tara dar sincer si realist cred ca nu voi putea ajunge acolo zilnic cum ar trebui nici pt master nici pt altceva deci va trebui sa renunt iar ca nu are cine sa se ocupe de Alain....
In fine...Giova eci eu cu draga inima iti iau pt august dar ma gandeam ca etrecuta vara si ai vrea sa le ai mai repede, daca e ceva ce nu e urgent vb si ia asa acum in 4 ziel lucraroate care raman de fapt 3 ca luni e sarbatoare si eliber aiic nu ajung clar...imi pare rau. Chiar sunt curioasa cu coletul de la Next.
Bianca la fel si tie daca nu e tarziu in aug...aceeasi varianta. Nu m-ma gandit sa ii iau din tara, vad eu ca nu e urgenta nici la bunica iti dai seama ca are ceas .
Nici nu mai stiu ce vroiam sa zic asa sunt de indispusa, stiu ca vb sotului meu sunt razboaie in lume si cei din Africa si Asia o duc mult mai rau dar tot necajita raman niciodata nimic in viata mea nu a putit fi simplu si usor si m-am cam saturat . Paella a iesit super va pun deseara sau maine poze si va dau reteta daca vreti dar eu nu am mai avut chef de mancat, Alain mancase inainte scoici si nu a mai vrut Jean e la shopping ma tot suna sa imi ceara numere de papuci la tel deci....a ramas in wok aproape toata.


Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Bumbi costume gasesti de toate mamele pe www.amazon.com dar daca vrei urgent nu siu daca reusesti, vezi in Bucuresti la firme de organizari petreceri ca asteau au si inchirieri costume. O sa caut eu la noapte pt tine firme din astea pe et daca nu gasesti tu acum repede acum sunt prea ...ma pun sacalc cat doarme Alain poate mai si ard ceva haine sa fie tacamul compltet. Super cu kg nu stiu daca ti-am zis felicitari eu unt la 67 acum dar nu mai tin nici o dieta calculez sa nu mananc mai mult de 1200 de kal pe zi si gata.

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Silvia stai linistita, comand la reduceri peste o luna incep si imi va pune prietenul meu pe atlassib. In august nu voi mai lua haine de vara, dar cine stie ce gasesc pe site-uri si poate mai dau o comanda asa mica...niciodata nu am comandat mult. parca vad ca si acum platesc degeaba cele 10 kg la autocar, caci nu voi cumpara atatea haine.

Noi am fost la o tura prin oras, acum sunt singura cu pustiul, tati a iesit cu nasul lui Marco la o berica.

_
Gio32+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

salutare gagici...eu cu multa treaba pe aici dar sa zicem ca le am cam facut...

copiii???
Bianca asteapta vacanta,ieri a fost la circ si a venit super entuziasmata,marti se duce la Curtea de Arges la olarit.....pe 6 iulie pleaca in cantonamentdar pana atunci tb sa mergem la evaluare la ortoped sa vedem cum sta cu scolioza,sper ca e ok asa cum a zis si dr kinetoterapeut

Stefan un nebunic..la fel de preocupat de masini,minge si pc...restul nu l intereseazal am inscris la o gradinita cu program prelungit...arata super gradinita este construita anul asta si am ramas socata cand am intrat....mochete cu personaje de desene animate,perdele la fel, mobile noua,dormitoare separate,iar la baie....totul; este fff modern si la nivelul lor de pici,sunt super incantata ca am reusit sa l inscriu

Bumbi un magazin de inchiriat cunosc eu si sigur au ce te intereseaza asa ca daca doresti amanunte...ziLA MULTI ANI si tot binele din lume
Giova asadr bebe e ok,ma bucur mult... cat despre kg?eu zic mai ia cel putin 1500 de grame
Bianca sa ti traiasca bunica si bafta Sandrei
SILVI nu te enerva...incearca cu ceva domestos sa iei pata
Astery se ved cu ochiul liber ca esti fericita...ai si de ce




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


eu azi mi-am facut de cap. am luat copil si am mers in Mall cu vara-mea. Clau a ramas la acasa. a fost fain, erau fel de fel de standuri pt. 1 iunie, m-am facut cu o groaza de mostre de creme pt. bebei si mamici, am papat la KFC si intr-un tarziu am ajuns si acasa.
la noi e urat...iar ploua...
pupicei si un weekend fain sa aveti.

_
Gio32+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna seara si de la noi,

Fetelor voi nu ati pomenit nimic de ziua copilului! Ati cumparat ceva pt spiridusi? noi am fost in Toys astazi, am luat doua cutii cu puzzle, una este cu Cars si are 3x49 si alta e cu Bob maister si are 2x25 + 2x36. Am mai luat pernite de apa pt brate cu Cars si un balon xxl Vroiam trotineta dar nu i.a placut lui Giorgos ce am aratat, era din aia pt prima plimbare, cu 4 roti de plastic Giorgos ar fi vrut trotineta adevarata cu roti de silicon Ma gandeam sa cumpar rotile cu 4 roti dar nu a vrut domnul husband, am vrut sa luam bici fara pedale dar nu a vrut Angelo In final am ramas la puzzle Ca sa vedeti ce inseamna sa nu stiu: ce credeti ca am descoperit astazi??? Pantofi speciali dintr-un cauciuc dur, care se poarta peste incaltamintea normala atunci cand se da cu masinuta fara pedale Stiti ca am scris mai demult ca a stricat adidasii intr-o zi( numai ce.i cumparasem ) Tare rau imi pare ca nu am gasit nr lui Angelo In rest nimic nou, ne.am oprit la Mc si s.a jucat Angelo vreo 3 ore pe acolo, este un loc interesant de joaca, se catara sus de tot si e foarte atractiv pt copii

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Maraki eu am iesit azi cu copilul, i-am facut poftele, a primit cadou cam scump de la vara-mea. noi ii dam o masina din colectia Bob the Builder, luata din Austria si cam atat. sa vedem pe unde mai mergem maine...naspa ca e urat si ploua.

Nu stiam ca sunt papuci dintr-aia care sa protejeze papucii buni. si mie imi trebuiau, la cat e de fan motocicleta. am noroc ca nu si-a distrus papucii buni, ii dadeam doar pe cei cu care iesea afara sau care aveau guma in varf.

ma retrag si eu la garaj., pe maine.

_
Gio32+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna diminata de la mine, dau o si niste cirese dulci, dulci . Buna combinatia nu? La mine e numai buna.
Noi am fost ieri la Sebes.Am plecat dimineata la 9, la 11 eram acolo. Bucurie mare pe bunica-mea ca ne-a vazut normal. Pacat ca vremea nu a tinut asa tare cu noi si a cam plouat. Fiu-meu..tot afara si in casa in ploaie..cred ca va creste mult la cat la plouat
Pe la ora 16 s-a oprit si ploaia si ne-am dus in gradina. M-am pus langa cires si mi-am umplut burta de cirese si o plasa pe care am adus-o acasa. Apoi am trecut la straturile de capsuni..ii bagam lui Dani in gura si mie asa..nespalate cine mai avea vreme si timp de spalat. Vai ce buni sunt capsunii de gradina , nu se compara cu cei de pe piata . Sper ca nu am facut pofta gravidelor .
Dani a rezistat eroic fara sa doarma de amiaza, s-a pus si culcat pe bancheta din spate cand am plecat din Sebes pe la 18.30 pana am ajuns in Mures, deci 2 ore somn de voie.(Maraki ca tot mi-am amintit..spuneai ca tu in excursii erai cu punga si lamaia dupa tine...la copiii mei nu e cazul ca pt ei masina e prilej bun pt somn, si acum Sandra doarme in masina la drum lung fara nici o problema, Dani la fel).
Sandra a ramas acasa si a dat examenul de Cambrige...peste vreo 2 luni o sa avem rezultate ca dureaza pana merg astia in Anglia si trimit rezultatele.
Aseara am trecut pe la socrii sa ii lasam Sandrei si socrilor cirese si Dani a vrut sa ramana acolo asa ca l-am lasat. Nelu e la servici azi asa ca ma apuc de invatat ceva.
Silvia, nasol ca nu v-am acceptat la gradinita aia . Si ce faci acum? Cauti particulara? Cea de langa tine de ce nu iti place?
Cosmi, fain si la voi ca ati gasit gradinita si l-ai inscris pe Stefan. E de stat nu? Cat e taxa pe zi?
Giova, si la noi azi si maine e prin mall diferite pt 1 iunie dar nu am nici timp,nici chef sa merg. Bine ca ai iesit cu Marcolino si v-ati distrat.
Maraki eu slab cu cadoul de 1 iunie... de la magazinul de produse nemtesti din Sebes l-am cumparat cate o punga de turta dulce copiilor mei si ambilor finuti. Alor mei si cioco Milka de 300 g care nu exista in magaznele romanesti + un borcan de cioco Nukota..poate o cunosti (seamana cu Nutella) . Si atat deocamdata. Le mai iau niste kindere si ceva bomboane pe bat si gata. Eu nu am primit niciodata cadou de 1 iunie de la cineva...doar acuma se face mare tam-tam cu ziua copilului, prilej de sarbatoare si bani cheltuiti.
As fi vrut sa iesim la o pizza cum a spus Cosmi ca e o idee buna dar maine e ziua cumnatului meu asa ca deseara vom fi la el.



Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3,www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi 4
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Azi vreau sa pun la foc o supa de gaina + vita si o sa fac si salata de boef.
Saptamana trecuta am dus scaunul lui Dani de masina la un croitor sa ii faca alta husa ca cea veche s-a rupt pe laterale unde sta cu mainile cand am spalat-o. Am cumparat material din bumbac, e ca de cearceaf si il va pune in doua. Sunt curioasa ce iese ca nu a mai facut croitorul asta huse de scaune pt masina .
Aici e soare cu nori...nu mai ploua dar s-a racit tare. Si s-a racit si la mine in casa ca sotul meu ieri a lasat geamul la camera lui Dani deschis rotobasculant sa se aeriseasca (noroc ca nu a plouat in casa ) pana ne intorceam de la Sebes...de la 23 grade cat erau in camera a scazut la 19 grade
Si cam atat...parca mi-e somn cum beau cafeaua asta in loc sa imi sara somnul si sa ma apuce cheful de invatat .

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3,www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi 4
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput