Mamici de fulgusori de Nov.Dec.2009 (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Monis5 pe-al nostru il botezam Robert Theodor(cred ca sotu' nu e foarte incantat de perspectiva dar nici cu altceva la schimb n-a venit si vad ca ma tot strga prin casa "mama lu' Robbie" )

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Ramonika - merci, dar cred ca mai astept, sa vedem ce zice morfo 2. Si nu e nevoie sa tii minte, ca doar sunt atatea lucruri care se vb zilnic aici, numai cu astea si ram-ul memoriei noastre ar fi depasit , nu mai zic de altele...
Asta cu sfatul o inteleg f bine si m-am hotarat de cand sunt gravida, sa nu mai dau niciodata sfaturi neintrebata si mai ales unei gravide . Ce ma'nerveaza pe mine astia care cred ca le stiu pe toate...

monis 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miramar

Monis5 pe-al nostru il botezam Robert Theodor(cred ca sotu' nu e foarte incantat de perspectiva dar nici cu altceva la schimb n-a venit si vad ca ma tot strga prin casa "mama lu' Robbie" )

14+

HAHAAH, ce tare. Al meu nu indrazneste inca sa foloseasca cuvinte de astea... mari... mama, tata etc... ii las spatiu, o vorbi el intr-o zi

monis 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna ziua si de la mine!!!
Acum am ajuns akasa....sunt obosita moarta. Ma bag la putin
Ramo eu aflu sexul la 18 sapt ...sper
la toate

15+

Mariana

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Buna fetelor , phiu da harnicute mai sunteti si ce limbarita pe aici!
Abia acum am reusit sa citesc tot, sa vad daca am si timp sa raspund...ppan nu schimbati iar capitolu
Rgagapie, ma bucur ca esti optimista, si asculta de sfaturile lui Miramar referitor la dr/ecograf din Arad! stii tu...daca ai nevoie...suntem aici..si apropo, as impusca prostu ala de medic care te trimite direct la amniocenteza, dar apoi iti spune ca el nu are competenta sa citeasca 2 masuratori!!!ca doar pliu nucal si inca una se mai iau in calcul la dublu test!! Frate, mai bine sa se duca la pazit vacile pe pasune, decat sa profeseze in halu asta si sa mai sperie asa in stilu asta multe
Bre,Krelia, Monis, Douda-alexa, m-ati rupt cu mancarea libaneza fratee! eu nu am mancat niciodata mai mult de un kebap -da nu stiu daca era facut dupa reteta libaneza..si tare m-ati facut curioase cum o fi..Din pacate prin Cta nu cunosc restaurant libanez, iar la bucuresti..nici o sansa! Da totusi Alexa, cand ai timp sa pui tu o listuta cu cele mai bune haleli libaneze, nu se stie niciodata daca avem ocazia sa intram la restaurantu libanez, macar sa avem idee ce si cum! - by the way, cred ca deja Simina sta cu drujba pe noii
Hihi, Madyna, imi imaginam eu ca nu o fi chiar asa cu barbatii arabi, dar asteptam sa sariti cu contrarul!
Ionela, nu mai zi de caise, ca la noi costa 15 ron kg, iar ultima dat cand am indraznit sa imi iau 2 caise m-au costat aproape 5 Ron.
Lauradi, am avut iar cred si eu un puseu de tensiune scazuta, ca m-a durut capu de am crapat dimineata, si am baut un paharel de cola, ca eu cu cafeaua nu ma impac delok...stiu ca nu e bine, da ma gandeam ca ma mai lasa durerea si mai creste tensiunea..acu am citit la tine ca merge si cioco, o sa incerc cu de aia neagra de 75%cacao, macar nu ingrasa!
Alina.a, sa stai cumintica, si sa se prinda bb bine acol la tine in burtica, sa poti sa incepi si tu miscarea, sa nu mai stai la patut!
Betty, acum te citeam cu pov cu kg, exact aceeasi constitutie o am si eu, si abia ce slabisem si eu de la 56 kg la 51 si aratam si eu ok pana sa raman ..acu ma ingrozeste gandu ca iar ma ingras, ca daca nu o sa slabesc dupa nastere, pt ca am arderile fft ft incete, si slabesc ft ft greeeuuu... Off offf...
Camy, ziceai ca ai fost la eco, da poze de la eco 4 D ceva??sa videm si noi minunatia de baitoi! ..aa..si bravo ca ai renuntat putin la dulciuri si papi fructe! Incearca sa nu le mananci dupa ce mananci mancare, caci incetinesc digestia alimentelor, si iarasi ..duce incet la ingrasare..le poti manca ca gustare, si sunt perfecte si pt noi si pt bb! Si asteptam vesti de la medic, ce rezolvi cu concediul!
Ramonika, si eu cand e vorba de gustat frate..pai dac ii simt gustu de bunut si dulceee..uit sa ma mai opresc..si mor de ciuda!!
Raluci , si eu tot Centrum materna iau, si nu simt sa imi dea pofta prea mare de mancare, sau sa sar calu cu halitu de la ele..deci zic ca's ok!
Ramonika, intrebai cand venim cu carucioarele si noi astea ce nastem printre primele, eu la eco la 12 sapt mi-a zis ca e bb baietel, daa...parca mai astept pana pe 8 iunie, eco de la 18 sapt ca atunci imi confirma sigur ce e!..tot mai sper sa fie 'petita' cu 'codita si fustita'
Am mai vazut fetele care si-au adaugat pozici ieri, fooarte mumusele mai sunteti !!! ce odisee misto suntem!
Hai ca trimit mesaju, ca banuiesc ca intre timp ati mai umplut vreo 2 pagini!


'Love doesn't make the world go round, but it makes the ride Worthwhile' Franklin P.Jones

Laura, 16+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

monis5 Dak vrei pot sa iti spun la c ne-am gandit dak era : Bogdan Pavel; Bogdan -darul lui D-zeu, iar Pavel: tinand cont k se va naste iarna e bine sa aibe macar onomastica vara si in plue e foarte bine k un copil sa fie protejat d un sfant
Spor la cautari dak ink nu te-ai hotarat
Apropo c spuneti d Maya? -Paula pt

Ramona +14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna din nou ,fetelee!! oau ,da ce activitate pe aici!!..eu tocmai m-am intors de la med.de fam. ..mi-a masurat TA e 9/6..cam atat am eu de obicei.Dar am aflat sursa durerii crunte de cap ce o am ..a inceput sa se innoreze,sper sa vina ploaia sa scap de durerea asta cumplita!!!

miany
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rgagapie

monis5 Dak vrei pot sa iti spun la c ne-am gandit dak era : Bogdan Pavel; Bogdan -darul lui D-zeu, iar Pavel: tinand cont k se va naste iarna e bine sa aibe macar onomastica vara si in plue e foarte bine k un copil sa fie protejat d un sfant
Spor la cautari dak ink nu te-ai hotarat
Apropo c spuneti d Maya? -Paula pt

Ramona +14


Fain, intr-adevar numele au semnificatii adesea deosebite.. Eu ma gandeam ca suntem multe in jurul Sf. Mihail si Gavriil, dar parca nu-mi place nici unul . Dar asta cu onomastica vara suna chiar bine

Maya e fain si sa stii ca exista nu numai Sf. Pavel dar si Sf. Paula - pe 3 iunie

monis 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

hi hi monis - nu-ti place Mihai sau Gabriel? da de Nicolae ce mai zici?
ca eu is cu DPN-ul in jurul Sf. Nicolae


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rgagapie

, noroc k am colegi superrr. Am uitat sa va spun k sunt sunt (am fost) o fumatoare inraita si am reusit sa reduc d la aproape 2 pac/zi la max 5 tigarete. Azi nu am fumat decat una si sper sa ramana asa, dar revenind la colegi unu dintre ei a venit cu o punga mare f fructe d sezon(nu zic care k va fac ) si le-am pus intr-un castron mare, asa k sunt in pauza

Ramona +14


Ramona - acuma m-a lovit!!!!
Nu cumva ai spus cand ti-au luat sange ca fumezi 2 pachete de tigari pe zi?!?!? Ca daca ai spus asta, clar ti-a dat peste cap rezultatul de la test!

monis 16+

Mergi la inceput