Miresele anului 2006 (105)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


revin si eu dupa cateva zile de nervi, stres si alte mici neplaceri.
marco de luni e cu febra acasa si gura plina de afte. pe langa ca e morocanos de la boala, mai e si egoist. Edi nu are voie sa doarma in patut, sau in landou...sunt ale lui. jucariile cumparate pt. edi sunt ale lui Marco, lui Edi ii revin cele ale fratelui sau.
Il iubeste nespus de mult, il pupa peste tot, are grija de el, dar e putin gelos. daca il alaptez pe edi, atunci vrea si Marco lapte cu cereale, puse de mine, of course. Clau i-a facut baie bebeului, atunci ii trebuia lui Marco ceai facut de tati. of...of...trecem noi si peste asta.
tare m-am consumat cand ii vedeam ochisorii tristi si bolnaviciosi.
azi a plecat cu Clau si mama la Alba, are Clau treaba maine in Cluj. se intorc sambata. sper sa-i faca bine excursia asta.
am pus si eu poze cu baietii mei:
http://www.dropshots.com/giova1

revin mai tarziu, merg sa pap ceva ca mor de foame.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Wow Gio ce minunatie de baietel ai facut... e asa de micut si de scump...sa-ti traiasca si sa fie sanatos si cuminte!!!!
Marco vad ca-i tare indragostit de fratior, se vede foarte bine in poze.
Cred ca ti-e tare greu acuma, asa e cand mai vine un copil in casa, primul vrand, nevrand se simte mai neglijat poate. O sa se invete, pana atunci nervi de fier iti doresc!
Apropo, ce-i cu multimea aia de margelute pe jos? Cred ca pana le-ati adunat......

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy sunt bilute de polistiren. le-am luat sa le pun in perna de alaptat si marco le-a imprastiat in tot livingul.
Mersi mult.
feklicitari pt. Diana! sa te tii bine de acum incolo!
Botic te asteptam mai plina de viata si cu vesti bune de la job.
Aly ma bucur ca a fost frumos in concediu si ca v-ati relaxat.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Sunt pe-aici, Gio.
Sunt vesti mai bune. Am scapat de vechiul stres. Sper sa fie si mai bine. Cel putin am scapat momentan de concedierea de la 1 august, ca asta imi manca noptile. Vom vedea ce o mai fi.
Ma duc si eu sa admir baietii.
Lasa, incearca sa nu te stresezi. Asa e si pe la altii cu 2 copilasi mici. Se va obisnui si Marco. Important e sa nu creada el ca-l neglijezi sau ca nu-l mai iubesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, nu mai am cuvinte
Daca pe Marco n-ai mai reusit sa-l trimiti la mine (desi il primesc si acum, nu e prea tarziu!), poate macar pe Edi il faci colet? Ce zici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Gio, ai doi baieti minunati (chiar 3 ), mi-au dat lacrimile cand am citit povestea nasterii. Pareti o familie foarte fericita si sunt convinsa ca asa si este.Eu am tot zis ca nu mai fac niciun bb, dar numai cand ma uit la pozele voastre mi se face dor. Si mi-o imaginez pe Eva geloasa pe fratiorul sau surioara ei. Acum ma incanta ideea...mai vedem noi cum e cand o punem in practica.V-am pupat, fug si eu la somn, ca doarme gaza mea de ceva vreme si acusi se face dimineata si da trezirea.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Ana-Maria, ma bucur sa te mai citesc pe la noi.


Coano, multa bafta!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Botic, Ana maria multumesc pt. cuvintele frumoase.
eu il vad tare frumos pe bb2, de Marco ziceam ca e urat tare. Dar aseara, uitandu-ma la pozele lui Marco de nou nascut m-am socat. pai era asa de frumos si de grasun, cu pielea rozalie, nu ca Edi, care e slabut si tot rosu. la fata e mai frumos Edi, Marco era prea umflat si grasun, dar la corp il intrece Marco. Sunt convinsa ca peste o luna nu va mai fi asa, dar ma doare cand il vad asa micut si slabut. E naspa cand ai termen de comparatie, cand esti invatat sa simti colacei la picioare si manute, of...of...
Botic ma bucur ca vestile sunt bune, sper sa te mai linistesti si tu putin.
Ana maria asa am zis si eu ca nu mai fac bb2, si uite. Asa spun si acum ca am terminat cu cap. asta, dar ma uit la poze si mi-e dor de burtica. e o perioada frumoasa, ireversibila....

merg sa pap si eu ceva...noaptea vad ca sunt tot mai zoombie. BB papa la 3-4 ore, dar eu adorm in timp ce-l alaptez.


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralnied1
Ana-Maria, ma bucur sa te mai citesc pe la noi. Coano, multa bafta!!!!!!!
Imi pare rau ca nu reusesc sa scriu mai des, dar de citit, va citesc cu drag! Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare! dupa ce ieri m/am laudat ce bine doarme pitica azi intru sa va zic ca sunt disperata...aproape, n/a dormit deloc, a plans ...cred ca o durea burtica.spre dimineata am dormit putin si acum doarme ea ca a facut kk si s/a linistit...

botic, ma bucur nespus ca oarecum s-au linistit apele pe la tine

gio, am vazut pozele. amandoi flacai sunt frumosi foc. mie edi nu/mi pare asa mic, da na, in poze nu e ca in realitate. oricum se face el mare. crina mea a avut 3.200 la nastere si acum la 4 luni are 8 kgdeabia pot sa o mai tin in brate...
eu cred ca e normal ca marco sa fie putin gelos. edi are nevoie acum de toata grija si atentia ta, e dependent de tine dar in timp cred ca va intelege ca si el e la fel de important.va imbratisez pe toti

o sa incerc sa dorm si eu putin langa crina.

incepe week-end-ul asa ca sa va distrati si sa va odihniti!

silvi mama CRINEI

CRINA MINUNEA MEA
am mai crescut!

Mergi la inceput