Miresele anului 2006 (105)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Hello

vad ca Kitzy trebuie sa tina pasul cu Diana, sa ne mai arati si noua cateva poze

Le doresc concediu placut celor care se rasfata acum

Gio si la noi toarna cu galeata, e cod galben
....si aici cateva poze de cand am fost nasi http://family.webshots.com/album/573185223YjUNIv
Pupici la toata lumea


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

vad ca pe la voi ploua...la noi nici gand. bine macar ca a intrat soarele in nori.

gio, nu te mai gandi la dezavantajele nasterii vara. gandestete la piticul mic si totul va merge ca la carte. eu sincer nici nu stiu cum era afara cand am nascut si nici nu mi/a pasat...
cat despre slabit sunt total pe langa subiecteu am ramas cu doar 5 kg in plus a doua zi dupa nastere iar acum am deja in minus fata de cat aveam cand am ramas insarcinata...problema mea a fost mereu cum sa ma ingras

oooof, mai aveam sa va zic atatea da s/a trezit printesuca...oricum ptr amatori avem niste poze mai noi la semnatura.
pupam fetele

silvi mama CRINEI

CRINA MINUNEA MEA
am mai crescut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Helau!
Am vizionat pozici super, Oana ai aratat super bine in rochita aia mov, parca era turnata pe tine, si buchetul foarte fain facut, mireasa a stralucit de bucurie, tortul extraordinar, cred c-a fost si bun, mi-a placut tare mult poza cu buchetul si pantofii ,
vad ca fotograful a facut poze artistice, v-a stat foarte bine la amandoi, ca scosi din cutie
Silvia ce mare a crescut Crinuta...si ce frumoasa e mai ales poza cu rochita si cu palaria, is mortale

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Oana foarte faine pozele de nasi. Tare frumosi si eleganti ati fost. Si mirii sunt tineri si frumosi, ce mai super toti4.
Silvia am vazut-o pe Crina ce mare si grasuna este.
krelia pe unde esti? ce mai faci? burtica?

Maine dim. e programata si Rallu pt. cezariana. Nu a mai prea scris la noi, e in lista din iunie.

Maine mergem si noi la eco...tare curioasa sunt cum evoluam...caci dorm si mananc, altceva nu stiu sa fac.

va si ne auzim maine.

_
Gio35+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Vai Gio ce bine-ti merge

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


nu am mai intrat ieri....am facut papa, dupa amiaza musafiri si uite asa a trecut timpul.
Bb e ok, 2700gr si foarte lung. cu siguranta va fii mai slab si mai lung decat frate-su'. Uite asa va iesi mai usor.
Colul lung si inchis, nu am motive sa nasc mai devreme, doar sa nu fortez eu....dr. e plecat de azi pana pe 6 iulie in Antalya, asa ca trebuie sa stau cuminte, caci nu vreau sa nasc cu al dr.

In rest...ma bucur de vreme racoroasa, doamne cat o iubesc, cu toate ca mainile/picioarele tot umflate sunt.
Mult a fost putin a mai ramas....trecem si peste asta.

si o zi buna sa aveti gagici si mamici.

_
Gio36+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Felicitari pt bb lunguietz vb, ta, o sa iasa mai usor.
Eu cu Diana am fost azi pana la dr de fam ca am uitat saptamana trecuta sa iau si carnetul de vaccinuri cu mine, asa ca l-am dus azi la completat si Diana cand a vazut ca intram in cabinet, a facut stanga imprejur si-a iesit de acolo, eu o trageam inauntru, ea ma tragea pe mine afara
Diana mea, care inainte ii zambea la doctorita, acuma fuge de ea vazand cu ochii
Dupa-aia am fost la niste cumparaturi, am venit acasa, am spalat haine,am facut mancare, am hranit puiul si l-am culcat si dupa ce se trezeste o sa fac si eu dus si mergem un pic pe afara si de la 18 mergem la ziua la un pici din parc.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

inca-s p'aci
maine dimineata ma duc la eco...abia astept..sa vedem daca s-o fi schimbat ceva, sau, imi confirma pana la urma ce a spus ultima oara

apoi, rasfat la mani + pedi

in rest.....munci si invatat pentru dizertatie...

pup la fete!

ah, fac o mica cinste....caci azi am implinit o suma rotunda...20 de saptamani


krelia 20+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

fetelor, va multumesc de aprecieri! nici nu stiti ce ma bucur cand cineva o complimenteaza pe fiica meada adevarul e ca este perfecta

krelia, imi aduc aminte ce emotii aveam si eu la 20 de sapt. stiu ca am scris la odisee ca am ajuns la jumatatea drumului si sunt happy...de atunci au inceput si problemele cu adevarat. sper din suflet ca la voi sa merga totul ca la carte (ma refer si la gio)deabia astept sa se inmulteasca piticii...
bafta maine la eco!
inainte sa o am pe crina nu ma interesau deloc discutiile despre copii. imi placea sa ii privesc in poze si mai ales sa ii pozez eu dar asta doar ptr ca am eu o pasiune ptr fotografii frumoase. acum insa numai despre bb citesc, vorbesc etc

aseara crina a adormit la 1 noaptea, in seara asta la 9...nu stiu daca sa ma bucur sau nu.
ma duc si eu sa mananc ceva si apoi la nani



silvi mama CRINEI

CRINA MINUNEA MEA
am mai crescut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

silvi, eu acum descopar senzatiile miscatoare din burtica ..si abia astept sa se simta si din exterior, ca sa vada si tati
eu, probabil ca am trecut de jumatatea drumului, dat fiind ca voi naste prin cezariana
de mult tineam sa-ti zic si eu de Crina, ca tare mumoasa e

ah..ce vroiam sa va intreb...ca poate voi aveti mai multa experienta.....
n-aveti fro lista salvata prin comp cu ce cumparaturi trebuie sa faci pentru bebe si pt mami la spital si pt acasa?...ca la mine in cap e o nebuloasa totala....tot citesc p'aci prin forumuri si parca tot nu e de-ajuns

ma duc la ca maine ma trezesc devreme!




krelia 20+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput