Motivul Mihaelei...

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Petra , tot tu imi spui mie sa o iau mai incet?
Hai ca esti chiar tare.
In primul rand , tu esti libera sa spui ce vrei . SI baietasii de pe strada sunt liberi sa fie cu p*** in gura si sa injure , da' nu inseamna ca e de bun simt fata de altii.
Mi se falfaie ca tu nu m-ai atacat pe mine personal , ti-am atras atentia ca este lipsa de bun simt din partea ta sa ii faci prosti pe altii doar pt. ca au alte pareri , in special ca parerile sunt legate de o pers. publica si nu de ceva stiintific demonstrat.

A , ca tie nu iti place cum scrie? E ok , nu tuturor le place Bacovia , da' ca sa-i faci pe altii prosti cred ca trebuie sa fi pierdut ceva din aia 7 ani de acasa si sa intelegi taaaaare denaturat toata povestea asta cu libertatea.


Alinta , ti se pare tie .
M-am aprins doar din cauza ca ma plictisesc accesele astea de "toti e prosti" si lipsa bunului simt intr-o discutie.

***Fur is for petting**

[url=http:/www.4animals.ro/ajuta.html/]Ajutati animalutele[/url]


[url=http:/http://www.adoptiicaini.ro]Adoptii catei[/url]
[url=http:/http://www.adoptiipisici.ro]adoptii pisici[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

n-am citit cartea duamnei deci n-am ce comenta pe marginea ei sau a celor ce au cumparat-o.
restul afirmatiilor insa cam sint reale din punctul meu de vedere.
are si merite, nu i le neg, insa daca nu facea taraboiul la plecare si nu isi dadea ochii peste cap poate n-ar fi parut asa ipocrita.

azi pe forum mi-a sarit in ochi articolul asta tocmai la subiect: http://www.despredragoste.com/post/2010/3/10/Dive-dragoste-tocuri-si-gunoi.aspx



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

a fost o vreme cind imi placea de ea la inceput, o apreciam pt cum arata si ambitia ei...dar cind i s-a urcat divoshenia la cap si am vazut cit de lipsita de scrupule e, am trecut-o pe lista neagra.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Allure, uite ca suntem si noi odata de aceeasi parere.
si eu la fel o vad pe raduleasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Am citit si eu o carte de a ei ...am si uitat cum se numea, cumva "despre lucrurile simple" ? ... de fapt era o culegere de articole de revista pe care cred ca as fi putut sa o scriu si eu. ceea ce mi se pare mie interesant este ca vorbea despre cum si-a gasit ea perechea, cum o echilobreaza jumatatea ei si cum se simte ea implinita pe toate planurile si sfatuia femeile sa nu renunte la cautari si la speranta ca se poate sa le ai pe toate. La vreo cateva luni a inceput mahalaua aia cu "jumatatea ei", fugit de acasa cu copilul, chemat politia, interviuri la TV ... nu stiu, zau ... aici se vede finetea unui om. Porcarii exista in viata fiecaruia, dar este o arta sa le tratezi civilizat si demn. Daca dai sentinte din astea in public cum ca ma complteaza X, este masculul indeal, l-am cautat pana l-am gasit ...etc, atunci macar divorteaza elegant. Sau si mai bine, scrie la revista cu putina precautie ...

Cat despre Carrie aia din Sex and the City - mie nu mi se pare ca seamana deloc - Carrie aia era un personaj oarecum traditional din punct de vedere al relatiilor care incerca sa isi intinda educatia spre lumea neconformista - mai exact sa trateze cuplurile ceva mai detasat de sentiment, sa nu mai faca planuri de viitor ci sa traiasca doar clipa. Pe tot parcursul serialului, Carrie este singura care incearca sa iasa din traditionalism si de fapt nu reuseste, incearca sa fie flexibila dar undeva in sufletul ei tot la o familie, copii si dragiste pana la adanci batraneti viseaza.
M-am tot gandit de unde asemenarea Mihaelei cu acest personaj / Pentru ca s-a cuplat cu baietelul ala mai tanar decat ea ? Nu mi se pare relevant ... per ansamblu Mihaela a evoluat profesional pe fortele si ambitia ei si apoi, din pacate a inceput sa manifeste aere de vedeta, inclusiv in relatiile amoroase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Am citit si eu o carte de a ei ...am si uitat cum se numea, cumva "despre lucrurile simple" ? ... de fapt era o culegere de articole de revista pe care cred ca as fi putut sa o scriu si eu. ceea ce mi se pare mie interesant este ca vorbea despre cum si-a gasit ea perechea, cum o echilobreaza jumatatea ei si cum se simte ea implinita pe toate planurile si sfatuia femeile sa nu renunte la cautari si la speranta ca se poate sa le ai pe toate. La vreo cateva luni a inceput mahalaua aia cu "jumatatea ei", fugit de acasa cu copilul, chemat politia, interviuri la TV ... nu stiu, zau ... aici se vede finetea unui om. Porcarii exista in viata fiecaruia, dar este o arta sa le tratezi civilizat si demn. Daca dai sentinte din astea in public cum ca ma complteaza X, este masculul indeal, l-am cautat pana l-am gasit ...etc, atunci macar divorteaza elegant. Sau si mai bine, scrie la revista cu putina precautie ...

Cat despre Carrie aia din Sex and the City - mie nu mi se pare ca seamana deloc - Carrie aia era un personaj oarecum traditional din punct de vedere al relatiilor care incerca sa isi intinda educatia spre lumea neconformista - mai exact sa trateze cuplurile ceva mai detasat de sentiment, sa nu mai faca planuri de viitor ci sa traiasca doar clipa. Pe tot parcursul serialului, Carrie este singura care incearca sa iasa din traditionalism si de fapt nu reuseste, incearca sa fie flexibila dar undeva in sufletul ei tot la o familie, copii si dragiste pana la adanci batraneti viseaza.
M-am tot gandit de unde asemenarea Mihaelei cu acest personaj / Pentru ca s-a cuplat cu baietelul ala mai tanar decat ea ? Nu mi se pare relevant ... per ansamblu Mihaela a evoluat profesional pe fortele si ambitia ei si apoi, din pacate a inceput sa manifeste aere de vedeta, inclusiv in relatiile amoroase.



Buflea , esti prea profunda.
Seamana cu Carrie la stil , adica amandoua se imbraca bine , au gusturi bune si arata impecabil si sexos desi nu sunt frumoase.

***Fur is for petting**

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/

www.adoptiicaini.ro
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Buflea , esti prea profunda.
Seamana cu Carrie la stil , adica amandoua se imbraca bine , au gusturi bune si arata impecabil si sexos desi nu sunt frumoase.

Hai ma XIO - pai asa erau toate 4, hai 3, ca avocata aia intruchipa un personaj mai lipsit de feminitate. Plus ca personaje care se imbraca bine, arata impecabil si sexos gasesti in alte 100 de telenovele.

Eu am crezut ca te refereai la personaj in sine ca si tipologie feminina si nicidecum la aspectul exetrior.

P.S. Apropo de profunzime, serialul Sex and the City a fost unul din preferatele mele, am vazut fiecare sezon de mai mult de doua ori, pentru ca il repeta astia aici pe cel putin 3 canale ... asa ca pot diseca fiecare tipologie feminina in parte la nivel de detaliu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ah ! Si vroiam sa ma spun ca am observat mereu reprosul asta "daca nu iti place, de ce te uiti" sau "spui ca nu iti place dar citesti zi de zi'.

Personal mi se pare cam gratuita remarca asta ... dupa mine este foarte OK sa ne uitam, citim si chestii care nu ne plac atata timp cat nu ne plictisesc. Nu este nimic rau in a fi curioos si a observa prostia, simplitatea, mahalagismul unora care se expun. Eu ma uit la tot felul de prostii, am si citit o gramada de carti simple desi nu mi-au placut, dar cumva mi-au trezit curiozitatea. Cel mai penibil show la care m-am uitat a fost ala a lui Anna Nichole Smith - fiecare episod imi trezea curiozitatea de a sta sa vad pana unde poate duce prostia unora (adica a ei) si cum poti deveni atat de faimos cand de fapt nu oferi nimic de calitate ... este absolut fascinant.

Eu in general nu judec oamenii dupa ce citesc, asculta sau vizioneaza, decat daca genul respectiv devine pentru ei o pasiune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Buflea , esti prea profunda.
Seamana cu Carrie la stil , adica amandoua se imbraca bine , au gusturi bune si arata impecabil si sexos desi nu sunt frumoase.

Hai ma XIO - pai asa erau toate 4, hai 3, ca avocata aia intruchipa un personaj mai lipsit de feminitate. Plus ca personaje care se imbraca bine, arata impecabil si sexos gasesti in alte 100 de telenovele.

Eu am crezut ca te refereai la personaj in sine ca si tipologie feminina si nicidecum la aspectul exetrior.

P.S. Apropo de profunzime, serialul Sex and the City a fost unul din preferatele mele, am vazut fiecare sezon de mai mult de doua ori, pentru ca il repeta astia aici pe cel putin 3 canale ... asa ca pot diseca fiecare tipologie feminina in parte la nivel de detaliu


Da , dar Charlotte era sa zicem o Andreea Marin , mai delicata asa , ma refeream ca amandoua sunt sexoase , crete , imbracate impecabil samd.

Si eu sunt mare fan Sex and the city , si acum ma mai uit la episoade desi le-am vazut de nu stiu cate ori
carrie ma inspira

***Fur is for petting**

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/

www.adoptiicaini.ro
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Si eu sunt mare fan Sex and the city , si acum ma mai uit la episoade desi le-am vazut de nu stiu cate ori
carrie ma inspira

...ce vrei sa spui prin te inspira ? si tu ai iesi din propriul mod de gandire mult influentat de educatie, adica ti-ar cam placea aventra, dar la final, tot la o familie traditionala iti este gandul ?

Mie de ex cel mai mult mi-a placut de Samantha - repet, ca tipologie feminina, nu culoarea parului de pe picioare. Mi-a placut pentru ca nu avea nici un fel de complexe, un spirit absolut liber si nonconformist. Efectiv traia clipa, femeie desteapta, cariera fulminanta, traia sexul ca pe o experienta frumoasa, cu oricine - daca iti aduci aminte ca intra la un moment dat si intr-o relatie de tip lezbian. Cred ca trata sexul ca pe felurile de mancare - asa cum diferite arome ne gadila papilele gustative si sunt persoane carora le place sa experimenteze, asa sexul este interpetat ca o combinatie si aroma de senzatii si sunt peroane carora le place sa le experimenteze. Admir deosebit de mult gandirea asta "out of the box" si lipsa ipocriziei, siguranta de sine si curajul de a calca barierele sociale, chestie care poate numai intr-un oras ca New York este posibil.

Carrie mi-a placut cel mai putin ...stii de ce ? Pentru ca ea era femeia comuna pe care o intalnim peste tot, adica cam in orice oras mai mare. Ipocrita, are fantezii sexuale, dar ii e teama sa le recunoasca, roseste si cand vorbeste (cu Samantha) despre lungimea unui penis desi acolo in pat, l-a masurat de 3 ori ca sa retina dimensiunile, ar vrea sa fie ca Samantha dar nu poate trece peste constrangerile propriei educatii, incerca aventura si apoi se refugiaza speriata in traditionalismul monoton (vezi relatia cu Aidan), ca apoi sa se plictiseasca de el si sa incerce iar evadarea in nonconformism.
Sunt sigura ca multe femei s-au recunoscut in ea, probabil de aceea si popularitatea personajului ...

Hai ca am ajuns sa facem analiza de tipologii feminine la subiectul asta si parca nu merita raduleasca atata trafic

Mergi la inceput