Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (129)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

am citit din urma:
cd: mi se rupe sufletul de mik. Sper sa treceti cu bine si sa nu-l mai doara
dya: la noi a fost asa: glandul a iesit cu totul in afara, pielea a ramas in jos. Eu m-am cam speriat, glandul are o culoare rosie, foarte aprinsa, si pielea ramane in urma, alba, Vladutz a cascat ochii mari, dar nu a scancit si nu a schitat nici macar un semn mic de durere. S-a intamplat in baie, in cada, apa multa, fara ulei sau altceva.

lumi, 300: La noi se intampla fenomenul urmator: Daca Vladut incepe sa urle, tati se repede la el, il ia in brate si apoi devine frustrat ca nu tace decat la mine in brate
Dar asta se intampla de cand Vladut are gingia taiata, de vreo luna,pur si simplu se vede o linie sapat in gingie, a iesit dintele de langa ea, iar dintele acesta se simte doar intr-un colt, extrem de ascutit(este cel pe care l-am zarit la 3,5 luni si nu a iesit. Este prima oara cand il vad ca plange de durere, cu lacrimi mari si nu se consoleaza decat in brate la mine. Si atunci tati devine dificil(frustrat, zic eu), ca baiaul nu-i indeajuns de barbat, sa-l impace el cu telefoanele sau telecomenzile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicic76
(nu mai am telefon, m-am trezit cu un pampers kkos in poseta si fara telef de Vodafonejfaceti voi legatura intre aceste doua fapte, tati nu stie si nici nu va afla, mie imi trebuie alt creier asezonat corespunzator cu neuroni)(probabil ca telef zace in cosul de gunoi, ca suna jaaaaalnic),


Felicia, esti cea mai tare! Iti dai seama ca urmatoarea mamica care a vrut sa arunce un pampers si-o fi zis ca s-a dilit de tot cind a sunat cosul de gunoi (ca eu stiu ca telefonul ala al tau suna, nene!).
M-ar interesa si pe mine un slip din ala de baie. Poti sa-mi zici, te rog, pe PM, cit ai dat pe el? Sau sa te sun la pampers?

Nausica si Ania
poze

"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nausica

Citat:
citat din mesajul lui felicic76
(nu mai am telefon, m-am trezit cu un pampers kkos in poseta si fara telef de Vodafonejfaceti voi legatura intre aceste doua fapte, tati nu stie si nici nu va afla, mie imi trebuie alt creier asezonat corespunzator cu neuroni)(probabil ca telef zace in cosul de gunoi, ca suna jaaaaalnic),


Felicia, esti cea mai tare! Iti dai seama ca urmatoarea mamica care a vrut sa arunce un pampers in cosul ala de gunoi si-o fi zis ca s-a dilit de tot cind a sunat cosul de gunoi (ca eu stiu ca telefonul ala al tau suna, nene!).
M-ar interesa si pe mine un slip din ala de baie. Poti sa-mi zici, te rog, pe PM, cit ai dat pe el? Sau sa te sun la pampers?

Nausica si Ania
poze

"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)



daca nu primesti niciun raspuns de la cosul de gunoi, afla ca eu am dat 49 lei pe slip, are doua randuri de capse, este pe marimi, si tipa care-l vindea se jura ca retine si kk si pp.
Daca-l vrei, spune-mi ca maine ma duc iar (telef nu-l mai gasesc sigur)

partea a -ii-a: cum am realizat ca nu mai am telefonul?
dupa ce am plecat de la baby expo, ne-am dus sa mancam la o terasa, rest spaniol, si ospatarul se lauda cu ce pastrama buna au, si eu: hop top, vreau si eu. Si cand au adus-o la masa si m-am asezat de la tzopaiala din jurul lui fi-miu,putzeaaa pe langa mine, pe langa banca........... Am bagat mana in poseta si aia era... Adevarul a iesit la iveala
ps: luni dim ma opresc la vodafone ptr o noua cartela si sa vad de unde dreaq imi cumpar telefon la fel, da' mai ieftin ca-s intr-o criza fin, de nu ati vazut. Sa va explic de ce: Nunta fratelui meu, de pe 6 iunie, va fi filmata de euforia tv, participa la un concurs, iar eu trebe sa arat betoon!
si-mi trebe tzoale, incaltzari, machiaj sicoafura de vedeta, nu?
Va dau datele ulterior, sa votati daca vreti, macar sa castige( o luna de miere in Ibiza, parca) si sa merite tot efortul meu, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Seara buna tuturor

Roxana mi se rupe sufletulcat sufera Mikul Cred ca il las pe pici sa se decaloteze singur Offff ...sper sa ii treaca repede

Felicia am facut si eu schema asta, dar din fericire eram acasa si l-am recuperat din gunoi...tati radea de mine...cica nororcul meu ca am capul atasat de gat, ca cine stie pe unde il uitam
O poza cu slipul ne pui si noua ?

Am fost si noi in Herastrau azi , nu am vazut nicio figura cunoscuta...pe unde ati umblat toate ????? Era parcul destul de gol pentru o zi frumoasa de sambata...chiar m-a surprins .

La noi este a treia seara la rand cand piciul adoarme singurel in patutul lui fara sa mai stau langa el !!!! Il pun in pat, isi bea lapticul si am iesit Si il vad in aparat ca se mai joaca putin si in maxim 15 minute doarme !!!! Yupiiiiiiiiiiiiiiiii

Babytza si puiiValentina David

Poze

Vot pt Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

CDOffff, bietul Mik, sper sa treaca mai repede durerile.
Babytza te invidiez! soricelul cuminte!Lucas numai tzitzi vrea la somn
Felicic mi te inchipui la masa si miros in jurul tau Votam, cum sa nu...anunta-ne cand si cum.

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira
Si apropo de subiect exact cum a zis Laura eu nu prea stiu multe amanunte de aceea vreau sa pun cateva intrebari legate de tema la mamicile mai experimentate:
1.Toti baietei ajung la decalotare mecanica??
2. Cum imi dau seama ca s-a decalotat complet?
3.La Andrei cand tragem o parte ramane lipita si doar o parte e dezlipita se vede orificiul pe unde face pipi.Asta inseamna ca e decalotat doar partial nu?Partea lipita parca e lipita cu aracet nu se misca din loc
4. La el nu se aduna niciodata mizerie acolo.Voi ii decalotati in apa de la baita?Sau nu e bine sa ajunga apa cu gel de dus pe acolo?


Diana, in legatura cu decalotarea, iata raspunsurile la intrebarile tale:
1. nu toti baietii ajung la decalotare; unii se decaloteaza cu usurinta inca din maternitate.
2. iti dai seama ca s-a decalotat complet can se vede intreg gladul, simetric, precum si santul balano-preputial.
3. dupa cum descrii, intr-adevar se pare ca la Andrei ai reusit doar o decalotare partiala; asa e, pare lipita foarte strans, nici nu ti-ai putea imagina cum ar putea sa se desfaca, dar... trebuie putin fortat, daca totusi ai reusit sa o dezlipesti intr-o parte.
4. mizerie nu se aduna sub partea care e decalotabila, ci chiar acolo sub portiunea aceea care pare de nedezlipit; tocmai asta e pericolul, ca smegma adunata acolo nu are pe unde sa se elimine si se poate infecta. Poti incerca sa decalotezi la baie ( nu se intampla nimic daca vine in contact cu apa sau produsele cosmetice de curatare ), dar probabil ca nu vei reusi, deoarece iti aluneca mainile. Mai bine dupa baie, cand pielea e inmuiata, dupa ce stergi bine varful penisului si mainile iti sunt uscate, ca sa ai aderenta, incerci sa fortezi putin cate putin. Incearaca sa desfaci preputul de gland incepand din zona in care se decaloteaza deja mai usor si avanseaza circular.

Sper sa reusesti.

CD, pune-i Mikului si putin Bepanthen - grabeste vindecarea. sa-i treaca.

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Laura, m-ai intrebat daca am fost la Debrecen. Da acolo am fost, desi cica e foarte fain si la Hajduszoboszlo ( sper ca am scris corect ). Ce m-a surprins pe mine ( nu tocmai placut ) e ca toate "instalatiile" alea de distractie sut aflate sub o cupola, deci sunt acoperite, si din cauza aceasta inauntru e foarte cald, ca intr-o sera. Pt. mine, astmatica fiind, aerul acela a fost de nerespirat si mi se parea ca e si prea cald pt. bebe, asa ca am iesit afara, unde... e cam... modest comparativ cu interiorul.

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Buna seara,


CD off saracutul Mikul!! Stiu cum e ca si noi am trecut prin asta cu Matei, DAR AI GRIJA!!!! pentru ca dupa interventie, noua ne-a fost mila sa-l mai chinuim pe acolo cateva zile si s-a lipit la loc. La matei nici acum la aproape 5 ani nu este complet decalotat si tac-su nu vrea sa mergem sa-l vada nici un dr, zice ca se descurca el singur cand o ami creste, dar eu nu cred ca este asa... asa ca amre grija, urmati intocmai sfatul dr, ca sa nu mergeti de mai multe ori...


babytza cum spuneam, daca crezi ca nu este destul decalotat mai bine sa-l vada un dr acum cat e mai micutz, ca singur eu nu prea cred ca se rezolva.... asa zic eu...

Noi abia pe 29 mergem la controlul lunar si abia atunci vad daca intr-adevar pitica mea e subdezvoltta asa cum cred eu... de fapt mi-a mai trect un pic paranoia, ca au inceput sa-i ramana hainutele de 6 luni mici..... (avem 8 luni maine!!) Asta este, vedem...

Va pupam pe toate,

Noapte buna

PS: bitza tu intrebai de card? Asa este cum ti-a zis ciufik!! mare dreptate! Sigur lucreaza in domeniu !




mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Iepurila, Lumi

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

feli imi pare rau ca ti-ai pierdut telefonul. ce model era?

felicitari fratelui! votez si eu.

babytza nu stiu ce-ti fac. adica unii se lafaie ca le adoarme bebelul singur iar eu scriu de langa duracellul care a dat din craci pana a adormit profund.

feli eu vreau multe de la expo dar nu se mai poate.

lumi d. sot: ma uimeste mereu: are initiativa prin casa, dar cu bb nu percuteaza pt ca A rareori plange.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput