Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici12

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui c.valy

Putem sa intram si noi in clubul vostru de prematuri?sa facem cunostinta noi suntem Valy respectiv Luca Daniel si avem acuma 8luni jumatate,am venit pe lume la 32 saptamani cu greutatea de 1.700 lungime 41cm si nota la nastere 7,am luat bine in greutate la inceput cam un kg pe luna dar acum am stagnat poate de la caldura am doar 7.500kg,in rest suntem un copil sanatos singur defect mancarea nu prea ne omoram cu ia.

Valy, bine ai venit intre noi so multa satate lui Luca Daniel.
Daca vrei am sa te trec in listuta la urmatorul capitol. Te rog spune-mi data nasterii.

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

CAPITOL NOU

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

buna fetelor,azi am avut o zi mai proasta,pitica a plans mai toata ziua,si isi strangea piciorusele la burtica,e posibil sa aiba colici?am inteles ca din laptele matern nu face colici ,e adevarat?sau ca prematurii nu fac colici(asa mi s-a spus de la spital).Alimentatia mea poate fi o cauza?MI s-a spus ca nu are voie ceai de colici,decat comprese calde la burtica.VOi ce ziceti?la torti pitici vostri

Mergi la inceput