dr. TUTUNARU cap.(28)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianaf spune:

saltare!bun venit in noul capitol!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Feteleeee....am si eu nevoie de listuta aia de analize pe care T o da de facut la inceputul sarcinii...pliizzzz! Mersi. Pupici

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


margele si alte zorzonele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

madau
- sumar urina
- examen secretie vagina
- papanicolau
- timp quick
- acid ureic
- gpt/alt
- got/ast
- bilirubina
- creatinina
- glucoza serica
- uree serica
- calciu ionic si seric total
- magneziu seric
- fier
- activitate de protombina
- aptt
-rh
- grupa sanguina
- fibrinogen
- hemoleucograma
astea la medicul de familie
si la ids:
CMV - igg si igm
HCV
RUBELLA igg si igm
TOXOPLASMA igg si igm
HBs
LYSTERIA




25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Saru' mana....m-a rugat o prietena sa i le dau si eu nu mai gaseam lista pe nicaieri

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


margele si alte zorzonele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Madau, da alea sunt analizele.

Aris, ma intrebai de copii... DA, am trecut de 6 luni cu cea mica, am inceput diversificarea cam pe la 5 luni cu cereale, si de la aproape 6 luni cu legume, acum si fructe, si deocamdata atat.
De inteles in general se inteleg bine, se "cauta" una pe alta, se bucura cand se vad, e frumos
Andreea si=a acceptat bine surioara.
Mai apar doar asa mici incidente, in sensul ca trebuie sa stai cu ochii pe ele, Andreea o mai ciupeste, sau da palme, dar asa in joaca, ca nu stie sa faca diferenta...s-au mai rarit si astea, insa tre' sa stai de 100 de ori sa-i explici.
Se mai "caraie" pe jucarii, daca e atrasa pe anumite jucarii care ii trebuie Andreei in momentul ala..i le ia si ii da altele... Cea mica inca nu riposteaza, dar o sa invete
DAr in rest e ok, se iubesc mult, ma rog, la nivelul lor, in sensul ca nu consientizeaza...
Iar pt mine, normal, e mai greu decat cu unul, insa e si mai frumos, parca... Asa, ele ma alearga toata ziua, nu mai am timp de nimic altceva. Treburile casei in mare parte sunt facute de altcineva, eu fac doar chestii marunte.. pur si simplu nu e timp...

Ma bucur ca voi sunteti bine, si te-ai acomodat cu bb si ca te gandesti la bb2.
E bine ca ai laptic, alapteaza-l cat de mult poti...


Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Buna seara. Stie cineva daca dr este in tara zilele astea ? As vrea sa imi fac o programare la el si nu stiu programul de la cabinet.
Multumesc

Babytza si puiiValentina David

Poze

Vot pt Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Baby , am auzit ca pleaca cateva zile pe la sfarsitul lunii , dar pana atunci este , zilnic..

23 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Anaconda multumesc

Babytza si puiiValentina David

Poze

Vot pt Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cata_adr spune:

Buna

as vrea sa stiu daca se poate, cum mai este la cabinet la dr Tutunaru. Tot nebunie mare??? La fel de mult se asteapta?
Multam.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

cam tot asa...eu am fost cu sora-mea sapt trecuta si am cam stat mai bine de o ora jumate...

Ellis,mami de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

ALESSIA IN TARA MINUNILOR
MAMI IN BUCATARIE

Mergi la inceput