Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (303)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Ramonarosca, felicitari!


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Ma mai stiti? Am o saptamana... N-am mai reusit sa intru de vreo trei zile nici macar sa va citesc, daramite sa mai si postez.

In primul rand La multi ani" tuturor sarbatoritilor de astazi (si toartei mele, nah ca iar e sarbatorit, da' imi vine si mie randul...)

Apoi felicitari Ramonarosca pentru baietel, sa va traiasca si sa fie sanatos.

Felicitari Betty pentru fratiorul lui Mario si felicitari Adimercedes pentru fratiorul Lisei.

Piciu felicitari si voua pentru inimioara. Sa fie intr-un ceas bun.





Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Multumim pentru urarile pe care le-am primit pentru Miru. Le intoarcem inzecit.

Piciu, sa stii ca atunci cand Yaia a fost "clarvizionara" am crezut ca ma o sa ma suspectezi de indiscretii

Prisi, sanatate Mirunei

Carpatina
, imi pare rau pentru varicela Ioanei. Sper sa va treaca fara urmari vizibile.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Eu mai am un motiv de bucurie azi. A nascut prietena mea cu sarcina cu probleme. Au reusit sa o taraie inca trei saptamani, pana azi dimineata, cand a intrat in cezariana de urgenta. E mica-mica prichinduta, nu respira inca singura, dar e ok per total. Sper sa-i poarte noroc faptul ca s-a nascut intr- zi de sarbatoare.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Mamici multumesc pentru urarile de aici si de pe mobil!!!
Nu am sarbatorit in nici un fel astazi, asteptam week-endul. Madalina, sacosa e magica, sa gaseti in ea ce iti doresti!

Ramonarosca felicitari pentru Robert! Sa aiba o viata minunata!!!

Sim, spor si bafta mare, sa merga toate ca pe roate sa va mutati cit mai repede. Stefan traieste pe "picior mare". Deja 26.

Cecilia, eram sigura ca Me stie deja o gramada de lucruri. Bravo ei si Luizei pentru dedicatia cu care se ocupa de ea. Ma intreb cite mamici au fugit repede la puiuti sa incerce sa ii invete culorile...

Carpatina, si Dariei i-au iesit citeva bubite intii la talie dispuse liniar, apoi una doua pe picior apoi astazi doua pe antebrat. Pediatra a zis ca poate sunt de la o insecta ca prea erau in sir dar sigur e altceva. Sunt rosii si au o mica proeminenta galbuie. Miine la 12 mergem din nou la medic sa ne lamurim. sanatate Ioanei.

Prisi si Dariei mele i s-au subtiat piciorusele. Offf, tare e greu cu piticii, ba bolnaviori, ba fara apetit!!!

Gabitz, ce bine ii sta Elizei la verticala!!! Are picioruse tare frumoase!!! Simti deja miros de concediu???

Christina, sa va fie de bine vacanta. Sa ne mai arati ce ai facut frumos pentru simburel!!!

In incheiere vreau sa ma laud cu Matei. A luat locul trei pe tara la concursul Piticot. http://www.concursulpiticot.ro/Model-de-subiecte.php?currDir=.&pageType=image&image=3.jpg

Va doresc o seara linistita.








-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Ana, felicitari prietenei. Sa fie fetita sanatoasa si norocoasa!!!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Adimercedes, deci si tu astepti un baietel, felicitari!

Erina, felicitari lui Matei si petrecere frumoasa in weekend.

Sim, cred ca e greu pana finalizati. Noi de aceea am preferat sa luam casa gata facuta, sa scapam de urmarit lucrarile, de bransamente, etc. Ca nu aveam timp de ele. Dar incet incet va descurcati voi, va tin pumnii. Numai sa fii cumpatata la shopping ca sa strangeti mai repede banii!

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Felicitari Piciulika pentru bebe no.2!!!! Sa fie intr-un ceas bun, sa ai o sarcina usoara, cu minim de kg luate la purator, nastere lejereanu si un bebe sanatos si frumos ca bebe no.1!!!!
Nu stiu daca iti doresti o fetita, dar ar fi cazul sa mai vina si randul lor, ca vad numai baieti cucuieti la orizont.

... Si nou-nascuti... Sa-ti traiasca baietelul Ramonarosca, sa va bucurati de el, sa aiba mult noroc si toata fericirea din lume!!!!



Micul Yanis creste mare

Praslea cel voinic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Da, Andreea, am mai fumat. De doua zile pot sa spun ca am fumat ca un turc nu asa. Doar auziti si voi ce truli luli se intampla pe la job... Asta este!
S-au cam strans multe probleme prin jurul meu. Dar nu e numai asta. Ma ingrasasem 7 kg si oricat sport am facut si cata salata am mancat, nu mai reuseam sa clintesc cantarul. Acum sunt iar pe la 61 de kg, deci tot mai am 3. Dar arat a om nenica... Bine, cred ca plamanii mei sunt buni de pus pe pachetele de tigari, dar aia cu baba si cu frumusetea e deviza mea in viata... Hihihihi...



Micul Yanis creste mare

Praslea cel voinic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Sim, multumesc mult de info, oricum merg luni sa o vad si am sa intreb si acest lucru si mie imi pare curios...
E fff greu sa gasesti grdinita care sa primeasca copilasi mici ca ai nostrii si care sa fie aproape de casa, mai am cateve variante dar tot asa tb sa merg sa le vad, daca nu il duc la gradinita unui prieten de-al sotului, e mai departe, dar asta este il stiu in siguranta si acolo are loc sigur...

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput