Colegiu asistente medicale

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rzoana spune:

Din pacate m-am trezit cam tarziu si nu mai erau locuri decat la laborator. Apoi mi-am dat seama ca era un lucru destul de serios care mi-ar fi luat destul de mult timp si nu as fi reusit sa ma descurc si cu fetita mea si cu micuta mea afacere si cu casa si cu toate. Prietenii m-au sfatuit sa ma mai gandesc si poate au avut dreptate pentru ca am foarte putin timp liber. Asa sunt eu, vreaua sa fac foarte multe, dar din pacate ziua nu are decat 24 de ore, iar fetita mea are multa nevoie de mine!!!Raman sa ma ocup de costumasele mele de carnaval si serbare, ceea ce imi place foarte mult si imi aduce un venit suficient.
In cazul in care aveti nevoie de mine ma gasiti pe:
reclama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetele
sunt un user DC
am nevoie de ajutorul vostru
cititi si daruiti daca puteti
nu ignorati va rog din suflet

Un om are mare nevoide de ajutorul DVS. Va rugam ajutati-o pe Alina! (cumnata mea) Mai are o singura sansa - ULTIMA!!!


www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Da-ti mai departe va rog!!!

este ASISTENTA MEDICALA PEDIATRA
COLEGA VOASTRA

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Buna, fetele! Vreau sa dau si eu anul acesta la Facultatea de asistente, la noi este specialitatea "laborator clinic". Stie cineva cum e la sectia asta? E greu de invatat pentru examene? Avem si aici practica? Care e specializarea cu care o sa termin? Adica ma incadreaza ca asistenta laborator sau tehnician laborator? Este vorba despre facultatea Ovidius, Constanta. Eu nu vreau la asistent general, ca nu prea imi place sa fac toate acele proceduri pe pacient si imi place mai mult sa lucrez singurica la un microscop ceva...
Voi sunteti deja studente anul asta? ati trecut cu bine examenele?

"Trust no one!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RWheelwright spune:

Rory76, asistentii generalisti fac 4 ani la zi, iar asist. laborator 3 ani (tot la zi). Ai cam aceeasi programa si materii cu cei de la as.gen. (neurologie, anatomie patologica, ORL, s.a.) plus, bineinteles, partea ta specifica - de chimie, bio-chimie, s.a. La 'Ovidius', specializarea care te intereseaza este acreditata provizoriu si anul asta, din cate stiu, sunt doar 3 locuri cu taxa (daca se mai mentin)si 20 de locuri cu taxa - care e destul de mare, adica treizeci de milioane pe an. (bineinteles ca vechi). Intri pe baza de dosar (50% - media bac si 50% - media mediilor din liceu). Oricum, eu te sfatuiesc sa dai o fuga pana la facultate la secretariat si sa intrebi acolo (eventual sa ceri si o brosura), ca e posibil sa se mai schimbe ceva pana la admitere. Succes in tot ceea ce-ti propui! Sa ne spui ce faci .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Multumesc pentru raspuns!
Sunt cam nedumerita asa, pentru ca anul trecut s-a dat examen, au fost admisi vreo 20 dar dupa aia s-a decis sa nu se mai faca sectia asta de laborator. Probabil ca s-au retras, ma gandesc ca multi studenti au ales probabil asa ca pe o rezerva daca nu intra la alte sectii si de asta nu s-a facut anul I. Ma gandeam ca daca fac sectia de asistent generalist dupa aia o sa pot lucra si in laborator,nu? Sau nu?

"Trust no one!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RWheelwright spune:

Nu, Rory, mai ales ca acum (adica mai de demultisor) exista specializare pe laborator. Parerea mea - dar este pur personala - este ca asist. de laborator nu gasesc asa usor de lucru; cate laboratoare tb sa fie ca sa acopere intreaga sau o mare parte a absolventilor? Ca generalist eu zic ca ai avea mai multe sanse in gasirea unui job, cabinete particulare, etc.
Anul acesta la asist. laborator si balneo (numai)este concurs de dosare; niciodata nu a fost "imbulzeala" la admitere aici. Cine stie, poate daca se formeaza o grupa, macar una.... Oricum, iti urez succes si sa faci cea mai buna alegere pentru tine :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

M-am inscris la moase.
Sunt fericita tare, sper sa si intru. Pentru agnostica de mine, sarcina, nasterea si maternitatea sunt singurele experiente divine.

Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RWheelwright spune:

Felicitari si succes pe mai departe!

PS: Nu-i asa ca tocmai aceste evenimente din viata te duc cu gandul ca Dumnezeu exista si a fost acolo sa te ajute? Tu nu L-ai vazut, dar nu inseamna ca nu exista, asa cum nici vantul nu poate fi vazut, dar se simte.... Daca alegi sa crezi in Dumnezeu si El de fapt nu exista, n-ai pierdut nimic; dar daca alegi sa nu crezi si exista????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

RWheelwright, agnostic nu inseamna ateu, ci doar nestiutor. Nu neg existenta lui Dumnezeu.

Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RWheelwright spune:

Diferenta nu e asa de mare...

Multumesc de raspuns; sper ca nu te-am suparat :)


Mult succes in toate!

Mergi la inceput