Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(89)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:


Citat:
citat din mesajul lui blue77

Deeavad ca si la tine mananca des...dar de ce crezi ca e problema cu laptele tau?
Si al meu mananca des dar laptele meu e bun sunt sigura e doar o chestie de program...si mananca bine de fiecare data...uneori doarme si 4 ore....

NOI
Cristina Yoan Christian (14.05.2009) si Marc Adrian (28.08.2004)



nu credeam ca are ceva laptele meu, sunt sigura ca e ok, doar ca nu stiam de ce ii e foame intruna

incep si eu sa ma dezmeticesc...

Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

cateva poze cu noi si Raza noastra de soare - DARIAN - http://www.flickr.com/photos/deea_24

Darian's B-day ticker!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Buna fetele,

Urez si eu la multi ani celor care azi isi serbeaza ziua de nume..va trimitem un mare, mare buchet de si multi

Strunfita, e randul tau acum sa ne dai vestea?! Atunci tinem pumni, uram nastere usoara, bebel sanatos si refacere rapida

Strunfita


Oanaalex vazut poze cu Mara... e foarte mumoasa si are par mult si lung.....exact ca bebelina mea...sa ne apucam de facut codite

Marie, scuze daca te-am deranjat cu msg azi-nopate, nu m-am putut abtine pana dimineata....Iti urez refacere rapida si asteptam sa intri cu povestea nasterii si pozeeeeeeee!!!!

Tiana indiferent cum v-a fi nasterea, naturala sau cezariana...in curand iti vei tine si tu printesa in brate...iti urez de pe acum nastere usoara, o bebelina sanatoasa si mumoasa....sper sa ne ti la curent atunci cand v-a veni momentul ca sa scoatem agitatele

Ramonarosca felicitari ptr bebe Robert, sa creasca mare, sanatos, mumos si sa va faca cei mai fericiti parinti.

Gata s-a trezit printesa...si eu care vroiam sa fac curat in casa...dar las' ca fac eu, ca deocamdata sta cumintica in patut...

Va pup pe toate si va urez o zi frumoasa....iar ptr cine sarbatoreste azi Inaltarea Domnului...petrecere frumoasa

Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrilici spune:

In priumul rand LA MULTI ANI celor care isi serbeaza astazi ziua numelui!Sa va fie zilele senine si calde!
Carla...scuze...se vede treaba ca eu sunt o gravi ametita...Bebelusa Sofia este inca "la cuptor".Eu nu sunt inca mamica.Acum m-am uitat mai atent pe listuta si am vazut ca tu pe Sabina o ai deja (pe 7 iulie face 2 anisori!!!) si pe Larisa urmeaza sa o nasti in jur de 23 iunie.Sa ne traiasca galustele si sa fie sanatoase si noi pe langa ele!
Cat despre tensiune...stai f bine.a mea a mai crescut.eu initial aveam 10/5.acum am 12/6.sper sa nu mai creasca.eu sunt umflata mereu dar in rest sunt tare fericita!abia astept fetita si sa vezi ce o sa va bombardez cu tot felul de intrebari!


Gabrilici in 35 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Buna burticute si mamici.

Maria bunica am vazut ca ai nascut. Felicitari pt bebe! Sa fie sanatos, iar tu sa te refaci repede.

Eu n-am avut net o zi, iar ieri a venit soacra-mea sa faca curat si n-am putut intra pe forum.
La mine nici o miscare inca, ieri dupa ce am stat cam mult in picioare, am avut contractii, dar azi sunt ceva mai bine.

Am de recuperat un capitol.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

dragele mele, abia acum am vazut ca maria are bebe in bratica...
felicitari si sa fiti sanatosi cu totii...

va urez si eu LA MULTI ANI celor care va serbati ziua numelui astazi... si muuuuuuulta sanatate si energieee si putereeeee ca e nevoie.

despre voicubebe, mai stiti ceva? cum ii mai este? Dumnezeu sa ii ajute sa se faca bine repede.

fetelor, stiu ca e de muuuuuult si poate nu va mai amintiti, dar ati putea sa va spuneti parerea... astazi am gasit pe hartie mucus transparent cu putin sange in el... ce ar putea fi? mai am 11 zile pana la urmatorul cm... nu stiu... offfff.... si trebuie sa ma apuc de invatat, si numai acolo nu imi sta gandul...

va pup dulce si pe mamici, si pe bebei, si pe burtici... nasteri usoare sa aveti...


Alex, hai la mama! Cand sa vie... ? Repede sa vie...
www.feminitate.org/" target="_blank">A fi femeie------Amintirea cea mai draga mie------Poze noi cu maruta mea
blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

Felicitari Mariabebe mancacios si fara colici
I am trimis si eu un sms, saraca o bombardam...


Deeaprima oara la Marc si eu eram la fel stai linistita...noroc cu nasa lui care mi a zis ca suge non stop pt ca nu suge cat trebuie si apoi i se face foame.
Ieri l am pacalit pana la 3 ore, cu plimbat suzeta si altele, i am facut baie pe la 10 si apoi a mancat si a dormit pana la 4 neintors, a mancat apoi si s a trezit iae pe la 7, 30, deci azi sunt si eu om.
Gata il trec acum la 3 ore nu i mai dat intre timp nimic, si ca sa vezi diferenta, la o ora cand vroia el sa suga sugea 5 min la un san 7 la altul...azi noapte a supt 30 min in total, deci s a saturat cum trebuie si nu i a mai trebuit.
Inceaca sa l amagesti pana la 3 ore cum poti si sa vezi ca se obisnuieste repede.
Ieri am iesit afara pt prima oara ca e tare frumos la noi, ce bine e...mi am tot inchipuit cum ies eu cu Marc cu trotineta si cu bb in carucior, uite ca ma ajuns sa i vad

Imi pleaca soacra intr o saptamanava trebui sa ma apuc de treaba, dar o mai pun sa mi faca galusti cu prune si tort pana atunci

Philip si Oana Mvtvoi cum stiti ca trebuie procedat dupa ce nasteti cu diabetul ala...va comportati normal fara excese, trebuie sa faceti teste....luminati ma si pe mine pana ajung la un doc.

NOI
Cristina Yoan Christian (14.05.2009) si Marc Adrian (28.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

lA MULTI ANI! Nicuratze si celelalte fete care isi serbeaza ziua de nume azi.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Maria, felicitari, sa fii sanatoasa si Darius sa-ti lumineze fiecare clipa! Ma bucur mult ca s-a terminat atat de repede pana la urma, esti o curajoasa .

Carla, s.36 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aqua80 spune:

LA MULTI ANI!!!,MULTA SANATATE SI FERICIRE ALATURI DE CEI DRAGI PENTRU TOATE SFINTELE SI SFIINTII DE AZI.SA VA BUCURATI DE FRUCTELE IUBIRII VOASTRE TOATA VIATA.



35+Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annkkaa spune:

felicitari, MARIA refacere rapida si un bebe sanatos!!!

38+ Bebitza Karina Elena
http://community.webshots.com/user/annkkaa

Mergi la inceput