Gravidute si mamici din Arad [olala]

Gravidute si mamici din Arad [olala] | Autor: rgagapie

Link direct la acest mesaj

Buna tuturor,
Nu am vazut ink nici un subeict care sa reuneasca vitoarele mamici din Arad. Ieri am fost la gine si am aflat k o sa am o fetita , speram f mult sa fie baietel (ink nu e sigur 100% k e fetita), important e sa fie sanatoasa.
Voi la ce medici mergeti? Ce parere aveti de dr. Sendroiu Radu?
Sper sa ne intalnim cat mai multe la acest subiect si sa mai vb.
Apropo ce stici de clinaca particulara, cat costa o nastere acolo?


Ramona +13

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Buna!!
Eu sunt aradeanca dar acum locuiesc in Timisoara si aici am si nascut!!
Am vazut ca ai intrebat de dr Sendroiu Radu.Banuiesc ca e tanar la 30 de ani si ca e fiul dr Sendroiu tot ginecolog.Daca e el mi-a fost coleg de scoala era un tip ok banuiesc ca asa a ramas si acum.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Chiar despre el e vorba. Asa imi pare si mie de treaba, dar vroiam sa aud si alte pareri.


Ramona +13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena spune:

Buna!

si eu sunt aradeanca. ti-am citit mesajul-nu conteaza ce este-baiat sau fata important este sa fie un copil sanatos. Referitor la dr.Sendroiu nu pot sa-ti spun nimic pentru ca nu am auzit despre el iar in ceea ce priveste clinica particulara din arad - ma abtin. Cate saptaman ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 86cmm spune:

hello...si eu eu sunt din arad...sora mea a nascut la ch-cris la dr.DEIAC(are cabinet intre UTA si AUTOGARA)..si m-am gandit sa merg si eu tot la ea..am fost inainte de craciun la control,da nu mi se vazuse sarcina nici la eco normal nici la vaginal..si am facut acum intre sarbatori un test si mi-a iesit pozitiv..inca n-am fost la control...mie mi s-a parut ok ca DR..si conditile fata de maternul din arad sunt mai bune..poate ca stiti deja aceste lucruri
cat despre GENESYS,am auzit ca a fost ceva reducere in dec (in jur de 700 euro)..dar in rest stiu ca nastera normala e 1000 euro ,iar cezariana 1500euro..


cristina 9 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Bine v-ati "reunit" burtici din Arad. Ma simt mai bine cand stiu ca sunt si vecinele prin preajma. Sa aveti sarcini usoare!

36+ (Amaris-Stefania)
AMR 4 saptamani!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 86cmm spune:

gratiana77
iti doresc nastere usoara


cristina 9 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni81 spune:

Buna gravidute din Arad

Ma bucur ca am gasit un forum unde putem vorbi aradencele. Eu sunt insarcinata la 23 de saptamani si umblu la Dr. Miclea Iulius si as vrea sa nasc la Genesys acum costa 690Euro.
Haideti sa ne adunam cat mai multe .

Monika 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 86cmm spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni81

Buna gravidute din Arad

Ma bucur ca am gasit un forum unde putem vorbi aradencele. Eu sunt insarcinata la 23 de saptamani si umblu la Dr. Miclea Iulius si as vrea sa nasc la Genesys acum costa 690Euro.
Haideti sa ne adunam cat mai multe .

Monika 19+

ciao moni..se pare ca s-au cam rarit aradencele pe aici:(...

cristina 9 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca16 spune:

Buna fetelor,

Si eu sunt din Arad, chiar ma gandeam ca ar fi bine sa avem aici un loc sa ne mai sfatuim.Eu merg la dr.Balta Flavia, sunt multumita insa stiu ca nu asista la nasteri.Drept urmare, inclin sa merg la Timisoara la Odobescu, unde s-a operat mama mea de fibrom si a fost ok.De clinicile noastre am auzit tot felul de zvonuri, cum ca nu ar fi dr. de garda, ca daca apar complicatii te trimit tot la Matern cu Salvarea, ca nu au ce le trebuie....ce sa zic, sa dai atata amar de bani si sa nu beneficiezi de tot ce ai nevoie, nu e prea frumos.Totusi, nu cred ca e chiar asa, unele imi par a fi mai mult rautati.

rgagapie : eu de dr.Sendroiu Radu am auzit numai de bine, e o alegere buna si stiu doua mamici care au nascut cu el si au fost foarte multumite.Am inteles ca nu va mai lucra decat la Clinica Laser...unde nasterea e cam 1000-1500 euro.

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 86cmm spune:

eu merg la dr Deiac Diana..nush ce sa zic despre nasterile la maternul din arad..dar eu una n'am sa nasc aici...am o verisoara ce a nascut cu cezariana in octombrie 2009 si vineri a trebuit sa mearga la genesys sa o chiureteze ca a fost plina de cheaguri si inauntru...uterul nu i sa tras cum trebuie..si la col a avut ceva probleme..nush ce sa zic....si a costat-o vreo 600euro..si a avut pile si tot degeaba..mi se pare bataie de joc..sora mea a nascut loa Ch-cris si a fost ft multumita..si acolo vreau sa merg si eu..am fost si am vazut conditiile..si sunt multumita..:)

cristina 10

Mergi la inceput