ajutor....vreau sa aflu inainte

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns witeflower spune:

Eu nu tin minte exact numele testelor, dar stiu ca am folosit 2 tipuri, ca nici mie nu mi-a iesit din prima. Pe amandoua scria ca sunt concludente daca varsta sarcinii depaseste 7-10 zile, si nu dupa intarzierea CM.

As zice sa mai cauti la farmacie, cu siguranta gasesti un test care sa fie deja concludent, avand in vedere ca treaba s-a petrecut pe 10 mai.

Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amorema spune:

am sa incerc ceea ce mi-ai spus doar ca am simptome ca mi-ar veni,poti avea simptome cum ar fii: durere de sani,sunt ffff umflati si ma dor,am stare de greata si discomfort,parca simt ca sunt insarcinata!!! se poate???????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui amorema

mi s-au umflat sanii rau,parca mai au putin si explodeaza,va rog spuneti-mi ,este posibil sa am semne ca si cum mi-ar venii ciclul menstrual si sa fiu insarcinata????????????????????????


Eu asa simptome am avut, sani umflati si durerosi, dureri de burtica ca la menstruatie....asteptam sa imi vina..si tot asteptam..pana cand mi-am facut testul la 4 zile intarziere...si

s31 Eva

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns witeflower spune:

Da, poti avea asfel de simptome - care pot sa insemne si venirea ciclului, dar si o sarcina... Dar, uite, au mai trecut cateva zile - ai facut testul? Ai aflat ce e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amorema spune:

buna din nou,suntem in data de 27 si ciclul nu mi-a venit,ieri am facut un test de sarcina si mi-a iesit negativ dar ca sa pot urina am baut ff mult suc ,am starile care le am in mod normal la menstruatie dar vad ca ea nu mai vine ,vreau sa va mai spus ca de trei zile sunt umflata la fata ca un balon,va rog spuneti-mi ce sa mai fac sa aflu daca sunt insarcinata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

fa ti un beta hcg.e o analiza de sange,care iti poate confirma daca esti insarcinata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

amorema - ti-am mai zis, da vad ca nu asculti
ca sa afli daca esti faci test de sarcina (ai facut, e negativ), sau test de sange (nu vrei sa faci).
mai mult de atat noi nu putem face. nu suntem Mama Omida sa stim daca esti sau nu.
nici la gineco daca te duci n-au cum sa stie daca esti gravida sau nu.


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrilici spune:

Cauta pe forum subiectul cand vine barza sau cauta pe net calculator perioada fertila si poate te mai lamuresti.
Testul Barza Gold e foarte bun si iti zice daca esti sau nu gravi chiar si cu 7 zile inainte de CM, dar tr sa astepti mai mult pana sa citesti rezultatul
Sa fie asa cum iti doresti!

Gabrilici in 36 saptamani

Mergi la inceput