Burtici fericite de septembrie-octombrie (60)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

seara buna!

felictari pentru vestile bune, ana si cristina

gegea- eu am folosit la Matei pana la 10 luni cosulet de la chicco, foarte fain, si il puneam in masina pe scaunul din fata si dezactivam airbag-ul. Asta e caruciorul pe care se putea prinde si cosuletul http://reclama/detalii.php?cod=CH694 Eu am fost foarte multumita de el, si am facut km cu el, si avand in vedere trotuarele noastre... a, si s-a ieftinit ca eu am dat vreo 1100 de lei.

si eu am linea nigra si m-am patat pe fata. Mai mult mi-au crescut vreo doua alunite, aproape s-au dublat, si mi-a recomandat ginecologul sa ma duc sa mi le scot

carcei si crampe musculare si eu am, si iau magne B6, 3/zi, si parca e mai bine.
si mai am altceva, imi amorteste noaptea mana dreapta...si cand se scoala Matei, si trebuie sa ii dau bibe sau sa ma duc la el...e groaznic, caimi trebuie ceva timp sa imi revin. I se mai intampla cuiva asa ceva???

cristina- la ce ora mergi la babyexpo???? parca as veni si eu sa imi arunc un ochi, ca de altceva nu am "timp" ma intelgeti voi, ca suntem cam faliti, avand in vedere vacantele Laurei si in plus pe 30 avem si nunta cumnatei mele, deci a trebuit sa ne primenim.

Miha, mami fericita de Matei (16.01.2008) , Laura (30.09.1997) si 23+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

hai ca am vaut ca nu au lasat link-ul, asaca il pun din nou si scoateti voi pauzele:
http://www. bebelusultau .ro/detalii.php?cod=CH694

clodute- semnat petitia, si trimis mai departe.

poate face cineva o petitie pentru prostia cu "coplata".
oricum e o aberatie, intrucat la urgente ajung si cei fara venit, sau cu venituri minime, ce vor face cu acestia????
si daca va uitati prin spitalele de stat sunt foarte multi nevoiasi, pensionari...offffffffffff

Miha, mami fericita de Matei (16.01.2008) , Laura (30.09.1997) si 23+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Miha, la Baby Expo ma duc pe la 11 cred, cu aproximatie. Ar fi super sa ne intalnim pe acolo! Daca te hotarasti sa vii suna-ma maine dimineata! Eu ma duc mai mult pentru produsele de la Kara Baby de care sunt indragostita (body-uri, maieuri, pijamale) si mai caut nite sandale pentru Andrei.
Gegea, ma bucur ca te mai aud. Dar poze tot nu pui?


Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 23+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

cristina- Ok. te sun maine de dimineata.

nu mai vine nimeni cu noi????

Miha, mami fericita de Matei (16.01.2008) , Laura (30.09.1997) si 23+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Am ajuns si eu acasa obosita moarta coapta...zici ca am tras un tir dupa mine ....si cand colo ma caram doar pe mine
Va rog frumos sa nu-mi spuneti ca iar v-ati culcat toate

Cea mai fericita 23 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

eu mai sunt pe aici...dar nu pentru mult timp. ..ca la noi e cu 2 ore mai mult ca la tine .





Miha, mami fericita de Matei (16.01.2008) , Laura (30.09.1997) si 23+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Si eu mai sunt pe aici pt vreo 15 min ca apoi merg dupa copil la gradi.
Am ajuns si eu de la eco si toate sunt bune si frumoase. Bebe in limitele care trebe, nici mai mare nici mai mic. de col mi-a spus doar ca e perfect, atat. Nu stiu daca e lung sau scurt dar daca e perfect atunci asta conteaza. Acum astept sa ma intalnesc si cu dr sa le mai interpreteze odata rezultatele dar ecografista a spus ca totul e perfect. sa dea Dumnezeu asa sa fie si asa sa ramana pana la sfarsit. Lucru care le doresc la toate burticutzele.
A si e fetita 99.99%. Sunt super, super fericita ca am pereche, dar in acelasi timp si super stresata daca o sa ma descurc si cu o fetita... Griji de mama nebuna ce sa mai.

Adriana 20+ si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

BUna seara ..si eu mai sunt

De fapt sunt de ceva timp dar va citesc pe aici si ma crucesc cum naiba sa se plateasca la spitale de stat deci ...a innebunit lumea..pe bune.

Felicitari Cristina_ana pt fetita..Sper sa fie bine cu colul..

Anamaria felicitari pt putzulicå...



Iulika, cea mai fericitå 25+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Mai sunt si eu pe aici, fac bagajele ca maine plecam in tara.
Asa am raspuns intrebarii Cristinei , da, zbor fara nici o grija. Se pare ca in primele luni, cand baby e in formare, n-ar fi indicat sa zbori ca sa-l feresti de radiatii. Dar nici asta nu e stablit stiintific, e o recomandare doar ca sa sufle in iaurt.
[Am o prietena care aflata in vacanta in Germania a aflat ca e insarcinata. Dupa 3 saptamani s-a intors acasa in USA, baiatul ei e foarte istet, la 4 ani fluent in 2 limbi]
Lutoniana ma bucur ca te-ai linistit.
Adriana imi dau seama ca asteptai raspunsuri la o intrebare, scuze dar n-am citit ultimele 10 pagini.
Sa inteleg ca prima oara ai nascut in tara? Va fi bine si aici, chiar daca nu stii cum e.
Eu la 2 zile dupa nastere i-am spus sotului sa sune un cuplu de prieteni " sa vina aici la hotel". Involuntar am zis hotel in loc de spital, deci realizezi ce bine ma simteam.

Diana 24 saptamani si Peter (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

miha, mersi.
Da, si eu amortesc cumplit, mainile, umerii, tot, nu numai mana dreapta, dorm destul de prost noaptea si trebuie sa ma intorc de pe o parte pe alta de tare multe ori.

cristina, ma bucur ca bebelusul a ramas fetita si ca e sanatoasa si frumoasa !
Uite ca intr-un happy end, am reusit si eu sa pun poze in album, sper insa sa nu ma injuri prea cu foc, selectia nu e chiar selectie (sunt aproape 60 de poze) si sunt prea putine poze recente, dar macar e un inceput, sa ne cunoasteti si pe noi.

adriana, bravo, felicitari, sa va traiasca fetita !

Referitor la concedii cu piticii, noi am facut un tur de forta prin Europa, by car, cand Daria avea 1 an si 5 luni si a fost mai mult decat excelent. Mama ma ruga sa i-o las ei acasa, ca se vor descurca impreuna, insa noi (mai ales sotul) nici nu am conceput sa plecam fara ea. E drept ca nici pana acum, nu am petrecut nici o noapte despartite, deci cand voi merge la maternitate, va fi o incercare noua pt noi. Este foarte atasata de noi, o iubim de ne topim amandoi, este oaza noastra de lumina si iubire infinita.

Noapte buna !

Geani 23+ si Daria (03.04.05)
Varsta Dariei
In sfarsit, poze

Mergi la inceput