Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(3)

Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(3) | Autor: galliciana

Link direct la acest mesaj


Doamnelor, va invit in gradina cu pitici,am intins deja covorul rosu, eu va astept!!
va invit sa scrieti ce va pofteste inima,nelamuriri, va invit la discutiile zilnice, daca doriti;temeri, nelamuriri, si tot ce vrea sufletelul vostru!!!


Scopul, este acelasi!!!!!
Cap.1, Cap.2


Aici au intrare cei sau cele cu inima mare, cu suflet bun, aspirante la bb1,sau bb 2, sau bb 3, cum vrea inima noastra!!!!
Deci, sa ne protejam inima, si sa ne ferim de oamenii rai!!

Si va rog, dorim cel putin doua-trei , si cat mai multi



Mic indrumar despre cum se deschide un capitol nou:1. Mergeti pe primul mesaj al unui capitol, cum ar fi asta de fata, apasati butonul "reply with quote" (are o sagetuta verde pe el) de deasupra mesajului, selectati tooot mai putin semnatura celei ce a deschis capitolul respectiv, dati copy si inchideti fereastra respectiva.
2. Apasati butonul "Subiect nou" (partea dreapta sus a pagnii DC) si vi se deschide o fereastra similara postarii de raspuns. Puneti titlul capitolului iar in corpul mesajului dati Paste la ce ati copiat anterior. Asta e tot!!!

PS: pentru avansati ... dupa ce deschideti capitolul nou, intrati pe el, copiati link-ul din bara de sus, intrati pe vechiul capitol si dati un mesaj cu acel link ca sa stie lumea unde e capitolul nou.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns menics spune:


mai fetelor sunteti grozave,
MayanMistica pt insolatie eventual o palarie ? sau esti deja prea imbracata

guzelnico- multumesc pentru interpretare, dar nu se potriveste, eu sunt chiar foarte optimista, perioada grea a trecut, compromis? cel mai mare l-am facut cand am acceptat sa ma logodesc cu sefu! deci le-am epuizat pe toate... oricum, eu nu cred in vise, de fapt seful meu de acum se plangea ieri ca are acasa gandaci de bucatarie... de aici visul meu.

http://tt.lilypie.com/kP5vp3.png
Manu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MayanMistica spune:

Visul tau e ca seful sa aiba gandaci in bucatarie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MayanMistica spune:

Cand o veni al meu acasa ii zic: dragul meu te invit la o provocare : hai sa facem striptease la club..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

Citat:
citat din mesajul lui MayanMistica

Cand o veni al meu acasa ii zic: dragul meu te invit la o provocare : hai sa facem striptease la club..



fara club oare merge???

http://tt.lilypie.com/kP5vp3.png
Manu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

cred ca da, pe masina de spalat sau masa de bucatarie
pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Pe masina de spalat cand e in functiune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MayanMistica spune:

Citat:
citat din mesajul lui guzelnico

Pe masina de spalat cand e in functiune?


Nu ma face prea indecenta si lipsita de bun simt olandez daca ii propun asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MayanMistica spune:

Stai ca acu venii de acasa: pai ptr posta azi iau 11.28 euro.Merita strip numa ptr atata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Floricico, de unde stii tu ca sunt doar 2 ovocite?

De regula, fiecare folicul contine cat un ovocit. Ovocitele nu se pot vizualiza ecografic, ci doar microscopic.
Recoltarea ovocitelor se face prin punctia foliculara (lichidul folicular ce contine ovocitele este aspirat din foliculii ovarieni). Imediat dupa punctie, lichidul folicular este transmis embriologului care va cauta, va numara si va evalua calitatea ovocitelor la microscop. Sperma este pusa in contact cu ovocitele, intr-un mediu special de cultura. Abia dupa 18 h se verifica daca a avut loc fecundarea (cate din ovocite au fost fecundate; ovocitul fertilizat prezinta 2 pronuclei= primul stadiu in dezvoltarea embrionului). Numarul si calitatea embrionilor formati se pot evalua dupa cel putin inca o zi, cand celulele incep sa se divida.

Asa ca, mai asteapta putin. Poate nu ai inca toate datele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Monicuto, ce fel de inseminare artificiala faci tu?

IUI= Inseminare Intrauterina: spermatozoizii sunt pozitionati in uter, dupa ce au fost "spalati"; procedura ar tb efectuata in intervalul de 6 ore de dinainte si dupa ovulatie, cu spermatozoizii in asteptarea ovulului
ICI= Inseminare intracervicala: spermatozoizii sunt plasati in colul uterin
IVI= Inseminare intravaginala: sperma e plasata in vagin
ITI= Inseminare intratubara: spermatozoizii sunt plasati in trompele uterine

Daca te-ai fi cotait normal, atunci ar fi tb sa tii cont ca la fiecare inceput de ciclu incep sa se dezvolte mai multi foliculi, iar cam in Z10, unul din ei devine dominant si inhiba dezvoltarea celorlalti. Un singur ovul, cel care provine din foliculul primordial, va fi eliberat si va fi cules de una dintre trompele uterine care il va conduce spre uter. Durata de viata a oului dupa ovulatie (desprindere) este intre 12-24 h, poate chiar mai putin. Fertilizarea tb sa se produca in acest interval de timp.

Mergi la inceput