Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (06)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:


Felicitari Luana si pitonas



Blogul lui Bogdan-Andrei
Varsta lui Donu' Bodo
Varsta Isabella-Elena
goblenuri-relatii pe blogul Donului
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Buna fetelor, am venit si noi de la vaccin..au plans saracutii...mama mama...au amandoi 5200 grame..si 56cm/58 cm. Acum pana la 4 luni..am scapat de vaccin

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Ce au crescut copiii nostri!!!Cine se inscrie pentru o scurta vizita la Baby Expo? Noi am vrea sa venim sambata dar nu stiu ce sa fac cu bebe. Sa o las in masina cu mama sau sa o pun in sling (ehe, noua achizitie, multumesc Georgiana) si sa o plimb pe acolo? Cum credeti ca e mai bine pentru ea?Va pupicescmami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Bebeii vostri plang cu lacrimi? Ca 0 mama panicoasa ce ma aflu, ma tot intreb cand ar trebui sa apara lacrimile pe fetisoara iubitei mele. Asta nu inseamna ca imi doresc sa o vad plangand, ci doar sa fiu sigura ca nu are vreun canal lacrimal infundat. De, pentru prima oara mama....Intelegeti voimami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Eu am vazut o lacrima zilele trecute , una singura. M-am simtit foarte vinovata!

Bebe shtrumf, eu la modul foarte serios ziceam de apa. Ceaiurile sunt in general din plante medicinale, nu? Eu le vad ca niste medicamente ce se dau copilului si nu vad rostul. Daca noua ne e sete, bem apa, nu ceai. In nici un caz nu i-as da ceai de tei, e calmant din cate stiu eu.

gigelica, te ajuta daca iti zic ca si la mine e cam la fel, exceptand calcatul hainelor lui bebe? Aveam tot felul de gargauni cu spalatul hainelor lui separat, am depasit faza, cand eu in spital fiind, sotul le punea de-a valma tricourile mele si hainutelel lui bebe in masina si vad ca toata lumea e ok.
Keutu e cel mai dulce copil daca il tii toata ziua in brate. De mancat mancam pe rand, mancare fac cand vine sotul, chestii rapide, sau arunc in cuptor ceva ce nu necesita prea mult timp si energie.
Vreau sa ma vopsesc de nu stiu cand, dar nu apuc, seara cand e liniste si pace, sunt praf.

Manu, multumesc ca ai masurat "carpita"! Dupa experienta lui aris, vreau sa testez cu ceva material inainte de a da banii.



8 saptamani si 5 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ayla, care-i treaba cu capsorul Luanei? Si mie mi s-a recomandat sa fac exercitii cu capsorul Keutului, ca trage intr-o parte, cred ca din cauza mea, ca la spital il puneam mai mult cu capul pe partea pe care stateam eu ca sa-l vad din pat noaptea.

8 saptamani si 5 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

buna si ghioceii

vroiam sa va intreb daca ati dat infacol bebeilor si daca i-a ajutat... ma bate gandul sa iau si eu, desi a trecut de faza cu colici - urlat de la 7 seara la 4 dimineata, a redus din volum. dar totusi :D
si de unde ati cumparat? direct din uk sau ati avut incredere in anunturile de pe net?

raportam si noi la 6 saptamani fara o zi 59.5cm si 5.400kg

Anca, Manu 02.06.2007 si Mihnea 09.04.2009

www.helpsonia.com" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Kea, Luana are torticolis, adica un muschiulet de la gat e mai lung si sa nu poate intoarce capul in partea stanga asa cum trebuie. Dar prin masaj se poate rezolva. In cazurile mai grave de torticolis congenital, trebuie operatie. Nu e grea operatia din ce mi s-a spus dar tot sunt un pic speriata.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Bogdana, Poohy, felicitari pt bebelusii grasunei.
Deci noi tot micute am ramas.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13


Bebeii vostri plang cu lacrimi? Ca 0 mama panicoasa ce ma aflu, ma tot intreb cand ar trebui sa apara lacrimile pe fetisoara iubitei mele. Asta nu inseamna ca imi doresc sa o vad plangand, ci doar sa fiu sigura ca nu are vreun canal lacrimal infundat. De, pentru prima oara mama....Intelegeti voi

mami de Silvia Ioana


Mai nou am vazut ca i se umezesc genutele, dar lacrimi pe obrajori, nu. Oricum, pana nu demult nici macar nu i se umezeau genele.

Nu stiu cand incep sa planga cu lacrimute, dar dau un search pe googo acum



MAMICA DE BOGDANEL!!!!!!!!!

Mergi la inceput