Costum baie gravide

Costum baie gravide | Autor: ruxi

Link direct la acest mesaj

Buna tuturor,

Nu stiu daca aici e locul unui astfel de subiect, dar tinand cont ca aici intra cele mai multe dintre gravidute, spre sa aflu raspunsul la aceasta intrebare: unde gasesc costum de baie special pentru gravide?
Voi merge la mare peste vreo luna, atunci as fi la sf lunii a 6-a, inceput de a 7-a, deci voi avea burtica mare.
Pana acum am cautat la Golden Point si la Debenhams, nu am gasit ceva special pentru gravide, doar un model din bluza si slip pe care sa zic ca as putea sa-l adaptez, dar care peste vreo luna s-ar putea chiar sa ma stranga de burtica.
Am gasit pe un site (elady) multe modele de costume de baie special pentru gravide, foarte frumoase, insa e doar un articol unde le prezinta. Nu reusesc sa gasesc nicaieri sa cumpar.
Daca stie cineva de unde se pot cumpara, please help :)


Ruxi cu Timeea aricelul, 21 dec 2006 si Clara pisicuta, 19 aug 2002, burticoasa in 21 sapt cu Victor
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Povestea nasterii

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Am vazut eu la C&A din Militari Shopping Centre..si nu aratau rau deloc.

s31 Eva

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Uf, in sfarsit un raspuns, multumesc mult. Erau special pentru gravidute?


Ruxi cu Timeea aricelul, 21 dec 2006 si Clara pisicuta, 19 aug 2002, burticoasa in 21 sapt cu Victor
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Eu mi-am luat costum de baie pentru gradive anul trecut (cand eram insarcinata) din Austria de la H&M caci la noi in oras nu am gasit niciunde.eu am fost tare multumita de el si l-am purtat cu multa mandrie..:)

Mult succes sa iti gasesti costumul potrivit,o sarcina usoara si un bebe sanatos!

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Copilul meu iubit
O satmareanca intre baimarence
Asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Ruxi, da, la C&A au costume special pentru gravide f.f.f frumoase. Partea de sus este ca un maieut asa, mai cret in fata, care acopera burtica. Costa 99 RON. Si eu am cautat mult asa ceva.

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 23+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Multumesc mult, abia astept sa ajung azi la C&A, nu mai pot de nerabdare


Ruxi cu Timeea aricelul, 21 dec 2006 si Clara pisicuta, 19 aug 2002, burticoasa in 21 sapt cu Victor
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Povestea nasterii

Mergi la inceput