Dr. Niculescu CMU

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Gabriela ne poti spune cand ai aflat si de unde? Ar fi super sa fie adevarat, eu chiar am mare nevoie sa nasc cu dansul avand si ceva probleme. Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Mayaione,

stiu chiar din CMU si cum spuneam, de saptamana trecuta.

"Sursa" mea spune ca ramane sigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Eu n-am "surse" prea clare dar am auzit ca de fapt ramane doar pana isi termina pacientele si ca mai bine zis si-ar aranja sa se intoarca in tzara doar pentru cezarienele programate ale pacientelor lui. Ca practic pentru asta nu s-a mai putut intelege cu cei de acolo, pentru diversele tipuri de nasteri naturale cu ceva risc pe care le facea (care la alti medici ar fi fost din principiu cezariana). Daca e cum spune Gabrielama ar fi super... dar inclin sa cred varianta asta.



Mami de (28.10.2008) si bb2 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Nu a mai aflat nimeni ceva recent direct de la sursa?. Stiu ca e plecat in Germania pana pe 15, apoi o sa ma duc si eu la control.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daniella72 spune:

Bunaaaa ,
si eu sunt pacienta dr. Niculescu si nasc pe 3 septembrie. De ce s-a suparat, sau pe cine a suparat, de ce au iesit discutii ref la d-l dr?

A nascut cineva prin cezariana la cerere si imi poate da detalii despre cum e cezariana cu dr. Niculescu? Mie mi-e o frik de mor de nastere ... prin orice metoda.

Astept vesti. Pana atunci multa sanatate tuturor, nasteri usoare la termen si bebei sanatosi si norocosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Daniela, nastere usoara. Eu am nascut prin cezariana cu dr Niculescu... cum sa fie, foarte dureros. Probabil din cauza asta exista atat de multe femei care isi doresc nastere naturala dupa cezariana... Din ce inteleg, tu faci cezariana la cerere, poate te mai gandesti, avand in vedere ca recuperarea dupa cezariana este mult mai nasoala decat dupa o nastere normala si riscurile sunt mai mari atat pt mama, cat si pt copil. Oricum ar fi, ai incredere in medicul tau, este un om extraordinar.

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si 8+
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Nici o veste noua si venita chiar din gura dl dr despre plecarea/ramanerea lui? N-a mai fost nimeni la consult?



Mami de (28.10.2008) si bb2 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daniella72 spune:

Multumesc pentru raspuns Mamica lui Beca. Daca nu te deranjeaza si poti, te rog sa imi descrii mai pe larg cum a fost operatia ce dureri, cu ce intensitate si cand ai avut la cezariana? Ai nascut prima data natural si a doua oara cezariana de urgenta?

Fetelor, eu am fost vineri la control, dar nu am intrebat pentru ca nu stiam abosult nimic de aceasta poveste. In schimb la TCG mi-a comunicat asistenta vestea si mi-a spus ca dr. va pleca in luna decembrie in cazul in care va pleca si ca initial a fost vorba de septembrie, dar a amanat pentru decembrie. Era revoltata de situatia creata, chiar daca acum lucrurile au intrat pe un fagas normal, dl dr. s-a suparat foarte tare cand a fost create disputa respectiva. Eu nu stiu despre ce este vorba, cine a creat atmosfera, de ce/motivele si mi-a fost jena sa fac un interogatoriu. Stiti mai multe ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babetica spune:

Bebe Beca imi poti spune asa cu aproximatie cam cat e de mare taietura de la cezariana? am auzit de altfel ca dr Niculescu foloseste o tehnica mai aparte: ca nu iti taie practic muchiul ci il destrama(am impresia ca se numeste Cohen, cunoscuta ca tehnica de prin anii 70) fapt care duce la o recuperare mult mai rapida si mai putin dureroasa. aceeasi tehnica a folosit-o si la tine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

M-as bucura tare mult sa ramana dl doctor definitiv, si pana in decembrie ar fi bine, sa apuc sa nasc cu dansul. Ar fi mare pacat sa-l lase sa plece CMU, e extraordinar de bun si ca om si ca medic, mai rar gasesti pe la noi.
Babetica depinde mult de organismul fiecareia, eu f greu m-am refacut, a fost crancen cand am ajuns acasa cu bb si trebuia alaptat etc. Eu prima cezariana am facut-o in Elias, incizia e orizontala, de mici dimensiuni, nu stiu sa-ti zic exact, oricum dupa vindecare ramane f mica, lateralele nici nu se mai cunosc. Eu recomand clar nasterea vaginala cu epidurala la cine se poate, initial asta am incercat numai ca din cauza de bazin f mic am ajuns la cezariana. Insa stiu si mamici operate odata cu mine care imediat si-au revenit, nu le deranja operatia f tare si la cum se deplasau clar nu aveau durerile mele.

Mergi la inceput