Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

CLODY, multumim pentru capitol nou.
Te rog, nu mai plange, ca nu-i faci deloc bine la bebe. Echipament de protectie nu gasiti voi sa cumparati, si eventual sa va dea firma banii inapoi?

MADA, ce matinala ai fost azi. Bine ca au trecut durerile.

RELUSHA, felicitari pentru vestile de la doctor. Inotul face intr-adevar foarte bine si o sa te ajute sa ai o nastere usoara.

ANDREEA, cum a fost ieri la doctor?

Nu stiu ce are browser-ul meu acum, ca nu mai pot folosi nici bold nici un emoticon ... Strange ...

Carmina 38+ cu Andreea si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Dani3lla, multumesc pentru info despre Lioton. Haioasa faza cu prietena si gresia .
Strunfita, multumesc de intrebare, mama se opereaza de varice, este destul de usor, dupa 3 zile vine acasa, mai rau va fi ca s-ar putea sa nu fim in oras in perioada aceea.
Mada, , ma educ sa fiu mai egoista, sper sa reusesc odata si odata. Despre nasterea naturala cu epidurala nu-mi amintesc sa fi scris de curand , dar daca zici tu... eu intotdeauna voi opta pentru natural fara epidurala, fara epiziotomie si fara nici un fel de medicamente/perfuzii etc.
Philip, asa ma bucuram si eu la Saby cand mi-a coborat burta, ca aveam mai mult loc de mancare .
Yioanna, cum se simte tatal tau?
Tzutzu, felicitari pentru nasterea naturala!
Blue, asa deci, fetele vorbeau aici de huta-huta si tu taceai si faceai, bravo!

Carla, s.35 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

Neata fetelor,

MH felicitari pentru nastere, ma bucur f mult ca ai nascut asa cum ti-ai dorit.
Am o intrebare, mai degraba curiozitate, de ce nu ai nascut in apa? De ce doar travaliul in apa? Sunt curioasa pt ca vreau sa nasc in apa si as vrea sa stiu ce ma asteapta.
Cand ai timp poate ne povestesti nitel.

Maria ce faci? esti acasa sau esti la spital cu comoara in brate? :)

Clody mi se pare f naspa treaba cu echipamentul de protectie. Eu zic ca mai trebuie insistat. E adevarat banii sunt importanti, dar sanatatea e si mai importanta. E rau fara bani dar e si mai rau bolnav.

Fetelor, pe mine ma scoate azi sotul la restaurant. Cica cadou de Sf Elena. Insa ne intalnim direct acolo, deci tb sa conduc si sa traversez tot Bucurestiul.

36+ saptamani cu Ada Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Strunfita..pai am fost ieri la spital si mi-au zis sa ma intorc cand am mai multe contractii,adica mai dese..si regulate..
Clodyac..imi pare sincer rau ca iarasi trebuie sa treci prin greutati..incearca sa gandesti pozitiv si poate Razvan il va astepta si pe tati..si nu vei fi singurica la nastere!Cat timp va sta in delegatie?si incearca sa fii puternica!!
Ioana..te inteleg perfect cu noaptea nedormita..dar trebuie sa ai nervii tari
Oanaiacovita..ma bucur sa te stiu alaturi de mine..

38+ Darius Nicholas
AMR 9 zile

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

KIRALINA, revin la detergent :)
Hainele lui B. sunt in general foarte murdare, e in parc la nisip in fiecare zi, sau are urme de iarba, sau in balti, sau in noroi ... poate ca de aia nu se spala asa bine, eu spal in general la 40 de grade, mai putin prosoape si hainele albe pe care le spal la 60-90.
De ce pui sare pe langa detergent?

Carmina 38+ cu Andreea si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Kiralina, distractie placuta astazi!
Ioana, imi pare rau ca nu te-ai odihnit .
Maria, daca nu ti-e greu, poate e bine sa mergi sa spital sa vezi cum s-a modificat colul, se poate deschide mai mult si daca sunt contractiile neregulate si eventual iti dau ei ceva sa te ajute.

Si eu sunt zombi, Saby s-a trezit azi-noapte la 23, apoi pe la 3 dimineata si apoi la 7 jumate, nu stiu ce a avut. Eu am adormit pe la 1 noaptea pentru ca pana atunci mi-am plans de mila cu cezariana, ca nu vreau sa ma taie, nu vreau sa ma doara dupa aceea, nu vreau sonda, ma si vedeam cu copilul scos si stand singura la reanimare, fara sa ma pot misca, fara copil, plangand de durere si de frustrare ca trebuia sa fiu in picioare si sa ma bucur de copil. Orice zicea sotul n-a reusit sa ma aline, ca doar el la peritonita n-a avut uterul taiat si tot se misca in reluare si dupa o luna jumate. . Stiu ca suna aiurea rau, ar trebui sa ma bucur ca sunt sanatoasa si fata la fel, poate daca nu nasteam natural prima data as fi acceptat mai usor ideea asta. Oricum am renuntat sa mai sper ca se va scoate cordonul vreodata, daca nu l-a scos cand avea mai mult de 1 kg in minus si loc destul, acum nu mai cred.

Carla, s.35 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

MARIA, stiu ca ai fost ieri la spital, dar eu zic sa te duci si acum, mai ales dupa noaptea pe care ai avut-o. Vorba Carlei, poate iti dau ceva si te dilati mai usor.

Carmina 38+ cu Andreea si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

CARLA, stii ca mai depinde si de toleranta la durere a fiecarui om, si in general femeile stau mai bine la capitolul asta. Nu te compara cu sotul tau :), sunt sigura ca si daca vei face cezariana iti vei reveni mult mai repede, faptul ca il ai pe bebe mic te va ajuta sa treci peste toate greutatile.

Carmina 38+ cu Andreea si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

va multumesc la toate de incurajari incerc sa ma iau cu gura si sa nu ma mai supar

cu echipamentul este asa : tb special pt vapori toxici si se da comanda de firme am vb de nenumarate ori ca vreau sa il luam noi mai ales masca si ca sa ne opreasca din salariu dar sunt total nsimtiti ca nu fac nimic sper sa nu ii fie rau ca innebunesc iar hidrocortizon in vena

trebuie sa ma descurc indiferent cum ar fi iar despre prietene nu am cele din liceu cand m-am casatorit (am fost prima din grup) s-au indepartat iar pe scara am numai generatii din 40-50 toamna am o vecina tare draguta si pe ea ma bazez chiar daca e in varsta are o gandire pe care multi tineri nu o au o sa fie bine trebuie

sotul sta plecat de azi , ajunge la bucuresti termina ce are de facut pleaca tot azi la campulung stau o noapte acolo si apoi pleaca spre timisoara unde au de lucru cam 2-3 zile si dupa ianpoi acasa si miercurea viitoare au programat sa plece la sighisoarapt o perioada mare 1 luna

ce mai va dati seama in prima luna cand sa ne lipim intre noi o noua familie offfffff ma apuca iar plansulllllll


maria tare imi pare rau de chinul tau poate totusi se regleaza nu stiu incerca sa te plimbi daca poti poate efortul cat de cat te ajuta nu stiu ce sa fac ca sa te ajut ma rog pt tine



37+ cu Razvan Andrei (dupa UM)
38 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui strunfita

CARLA, stii ca mai depinde si de toleranta la durere a fiecarui om, si in general femeile stau mai bine la capitolul asta. Nu te compara cu sotul tau :), sunt sigura ca si daca vei face cezariana iti vei reveni mult mai repede, faptul ca il ai pe bebe mic te va ajuta sa treci peste toate greutatile.

Carmina 38+ cu Andreea si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi



Multumesc, esti foarte draguta, dar cred ca fac de pe acum depresie pre-post-natala .

Carla, s.35 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput