Gravidute si mamici de Constanta (55)

Gravidute si mamici de Constanta (55) | Autor: AngeliquedeS

Link direct la acest mesaj








Mamici si gravidute de Constanta

1,2,3,4,5,6,7,8,9,10, 11,12,13,14,15,16,17,18,19,20
21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31,32,33, 34, 35,36
37,38,39,40,41,42,43,44,45,46,47,48,49,50, 51, 52, 53, 54

LISTUTA NOASTRA:

MAMICI :
Adryana_4u- Bianca
Abibrinza- Victor-Catalin si Mihai
A_deju- Eric
Andata - Octavian si Alexandra
Andicu- Filip Gabriel
AndreB-Matei
AngeliquedeS - Mihai Viktor alias Pupi
Bavi-
Bisous -Cristina si Victor
Calinclaudia - Clara Maria
Carmenita
Chryssy -Elif
Creem - Maria Sofia
Crisis81- Teodora
Dady68-Andreea si Bianca
DanaDumitru-Riana Maria
Dandusa- Crinuta si Radu Ioan
Daniela76 -Alexandra
Daria Ioana - Casandra si Darius Costin
Deiutz - Ana Ilinca
Denise1301 - Jasmin
Docdecap - Serban
Elena81 - Sebastian Alexandru
Ege - Arzu Ege si Efe
Elizz -
Eris - Iannis Cristian
Flisa - Luca Gabriel
Fiquelle - Sofia Mariasi....
Gabiu - Albert Mihai
Gabriela82
Ghibuadina - Alexia
Ina78 - Gabriel
Isidora - Isidora si Ioan
Ingerash M - Alin-Gabriel
Jojo_miha - Theodora Ioana
Jadesy - Cleopatra Lavinia
Lulu 77 - Luca Gabriel
Madaluta - Darius Cristian si Briana Amelia
Maia37 - Andra si Vlad Constantin
Mamacita - Alexandru si Anabella
Mary_lou - Patrick Andrei
Mav - Sebastian si Antonio-Gabriel
Menuet - Ana Maria
Mirela79 - Maria
Mokika - Crina si Theodor
Mocutza -Andreea Alessia
Mymy -
Myral - Isabela si Elisa
Nastasie - Razvan Mihai
Ontica Camelia - Alexandra Elena si Teodora Lucia
Pisikuta - Lola
Ralina - Ioana Teodora
Roxanalucia - Victor
Roxx - Luca Teodor
Roxi79ro- Patris Daciana
Simonasima- Sara Gabriela
Teano -
Tinna S - Andrei si Alexandru Luca
Umfatel-Andreea Elena si Paul Mihai
Ylilimic -
Yannia - Alessandra



GRAVIDUTE :


Andata
criss 2081
cami_antonia
Esma_angel
Fareselena
Inlaura
Jojo
Larisel
Mano
Selen80
Supermami22




ZILE DE NASTERE:


Ianuarie
1-Andrei (Tinna)
6-Casandra (Daria Ioana)
6- Elif (Chryssy)
10 - Andata
15-Serban(Docdecap)
17-Ianis-Cristian(Eris)
21- Cleopatra Lavinia (Jadesy)

Februarie
1-Yannia
2-Bianca(Adryana4u)
4-Sebi(Mav)
14-Bianca(Dady68)
14-Luca (Tinna)
23-Alexia(Ghibuadina)
23-Ioan(Isidora)
26-Camelia Ontica
27-Alexandra-Elena(onticacamelia)
29-Vlad Constantin (Maia37)

Martie
1-Mamacita
12-Theodor-Ioan
16-Fisun (ege)
16-Victor (Roxanalucia)
20-A_deju
22-Gibuadina
23-Eris

Aprilie
3-Andreea_Elena( Umflatel)
11-Alessandra(Yannia)
11-Gabriel(Ina)
22-Victor( Abibrinza)
23-Teodora (Crisis81)
25-Alexandru (Mamacita)
25-Docdecap
26-Ana-Maria (Menuet)
27-Ina

Mai
1-Lulu
5-Mihai(Abibrinza)
8-Briana-Amelia (Madaluta)
8-Crisis81
10-Ralina
12-Daria Ioana
14-Darius-Costin (Daria Ioana)
16-Bogdanel (Ellen79i)

Iunie
5 -Madaluta
12-Angelique
20-Irina81
27-Filip (Andicu)

Iulie
11-Menuet
14-Mav
20-Criss 2081
22-Anabela(Mamacita)
23-Isidora
23-Simonasima
24-Maria(Mirela79)
27-Andreea Alesia (Mocutza)
30-AndreB
31-Roxanalucia

August
2-Alin-Gabriel(Ingerash)
5-Teodora-Lucia(oticacamelia)
8-Alexandru-Nicolas(Fiquelle)
9-Roxx
12-Crina (Mokika)
12-Sofia Maria(Fiquelle)
13-Dodo_pui
20-Luca (Lulu)
23-dady68
24-Andicu
26-Alexandra (Andata)
27-Dandusa
28-Theodor ( Mokika)

Septembrie
1-Matei-Cristian(irina81)
2-Sara Gabriela (Simonasima)
4-Adryana_4u
6-Mirela79
9-Abibrinza
11-Octavian (Andata)
14-Andreea(Dady68)
16-Mocutza
25-Paul Mihai(Umflatel)
29-Teodora (Jojo_miha)
30-Ege (ege)

Octombrie
5-Riana Maria(DanaDumitru)
6-Esma(Esma Angel)
11-Isidora(Isidora)
16-Efe (ege)
24-Creem
24-Selen80
27-Antonio-Gabriel(Mav)
29-Bogdan(Dodo_pui)
31-Radu Ioan(Dandusa)

Noiembrie
1- Crinuta(Dandusa)
1- Razvan(Nastasie)
2-Adriana(Nastasie)
5- Matei(AndreB)
7- Maria-Sofia(Creem)
13-Ingerash
16-Mokika
16-Umflatel
20-Nur(Esma Angel)
24-Jojo_Miha


Decembrie
4 -Ioana Teodora (Ralina)
5 -Luca(Roxx)
14-Darius-Cristian (Madaluta)
15 Eric(A_deju)
25-Tinna
28-Viktor (Angelique)


LINKURI UTILE

REMEDII HOMEOPATICE 1, 2,
How to brest feed, Calculul datei nasterii,www.visembryo.com/baby/15.html" target="_blank">Cum se dezvolta bebe,
www.babycenter.com/average-fetal-length-weight-chart" target="_blank">Greutate si centimetri in burtica la mami, www.layyous.com/root%20folder/pregnancy_videoclips.htm" target="_blank">Diverse filmulete despre sarcina si nastere,
www.materneo.com/calcul/CalcWeight.htm" target="_blank">Greutatea viitoarei mamici, www.desprecopii.com/info.asp?id=135" target="_blank">Sarcina - saptamana cu saptamana
Recomandari pentru gravide, www.desprecopii.com/info.asp?id=5" target="_blank">Intrebari si raspunsuri despre sarcina, www.voornamenboek.nl/index.html" target="_blank">Nume de fetite si baietei, www.babycenter.com.au/pregnancy/antenatalhealth/testsandcare/" target="_blank">Informatii privind testele prenatale, www.medicina-materno-fetala.ro/downloaddoc.php?docId=45" target="_blank"> Recomandari pentru urmarirea prenatala de rutina a femeii gravide sanatoase, www.womensclinicseattle.com/ultrasound.htm" target="_blank">Masuratori ecograf, www.perinatology.com/calculators/biometry.htm" target="_blank">Calculator pentru verificat masuratori ecograf, RUGACIUNILE NASTERII, www.health.state.mn.us/wrtk/handbook.html" target="_blank">pozeBBinBurtica , Nastere in direct cu epidurala, Sarcina- de la conceptie la nastere
www.netmedic.ro/ghid-prim-ajutor/capitolul-v#obstructia-cai-aeriene-copil" target="_blank">Ghid de prim ajutor -BLS LA COPIL- Obstructia caii aeriene la copil

MEDICI SI ANALIZE IN CONSTANTA




________________________

Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
zicolorata

Sa-l ajutam pe Mihaita
Bazar pentru Mihaita

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Sa ne poarte noroc!

Azi am facut-o lataaaaaaaaaaaaaaa raaaaau!

Dau copy paste de pe blog ca mi-a murit jumatatea de neuron si nu mai pot sa o iau de la capat:

"Toata lumea face accident in trafic. Numai eu pe loc. Pentru ca soferii adevarati nu merg cu gloata. Se disting de ea, ies in evidenta, nu se comporta ca toata lumea....

De cand l-am intarcat pe Pupicu, bea foarte multa apa;. Dar asta nu este decāt un eufemism. Pentru ca bea uneori chiar si 2 litri de apa pe zi. Tine biberonul la gura si suge, si suge... bibeon care are 300 ml si tetina pt 0 luni cu cea mai inceata scurgere de pe lume. Dar chiar si asa termina 300 ml in 10 minute. Saracutul inca are reflexul de supt fff bine dezvoltat si pur si simplu bea de dragul de a suge, nu de sete. Fiindca deja imi imaginam ca cine stie ce boala are copilul meu de ii cere organismul sa bea atata apa. Dar organismul nu ii cere atat apa cat supt. Fiindca pt a-mi alunga piticii de pe creier, intr-o zi nu i-am lasat biberonul la vedere si atunci nici nu a cerut. Si atunci am rasuflat usurata. Dar daca il vede, e jaleeeee. SI jale si mai mare e clipa in care i se termina apa din biberon. Plangeeeee si suspinaaaaa si nu se opreste pana nu se umple biberonul la loc sau pana nu incepe sa alerge dupa o jucarie/caine/pisica/mami nu neaparat in aceasta ordine. Si cum in masina nu sunt nici caini, nici pisici si mami e indisponibila - jucariile nu prea au cautare in masina - biberonul e la mare cinste.

Am facut aceasta paranteza ca sa intelegeti natura dezastrului care a condus la accident. Azi la 6 am plecat de acasa cu 2 biberoane de 300 ml fiecare pline cu apa, ca sa o duc pe sora mea undeva.

Biberoanele au tinul destul de bine, fiindca mai era atras si de peisajul de pe geam si mai uita sa suga. Insa la un moment dat s-a terminat si al doilea biberon... si cum va spuneam, jaaaaaleeeee. Da-i plans din ala cu lacrimi cat bobul de mazare, si oftaturi si salturi din scaunul de masina. In plin bulevard nu aveam unde sa opresc. Da-i canta, da-i vorbeste, chitaie, miorlaie, nimic nu l-a linistit.

Ajung in sfarsit pe strada surorii mele si ma opresc direct la chiosc, parchez in spatele unui Jeep imens, Dodge :)) (prietenii stiu de ce) si o rog pe sora mea sa coboare sa ia o sticla de apa. Apoi, fara sa ma scol de pe locul soferului, ma intorc spre kupil, dupa ce am asigurat masina. Si acum as putea jura ca am asigurat masina, ca am tras frana de mana. Insa... nici nu apuc sa pun mana pe kupil ca simt o hurducatura usoara. Cand ma uit in fata, eram in fundul numitului jeep.

Na, belea. M-am ingrozit instantaneu la gandul ce-ar putea sa-mi faca soferul numitului jeep. O blonda intr-un matiz rosu care a lovit masina in timp ce statea pe loc. Mai amuzant si mai predictibil decat atat nu se putea.

Am avut un noroc chior fiindca proprietarul (un smecheras bronzat de la natura dintr-o minoritate conlocuitoare a tarii noastre) s-a dovedit a fi de un calm admirabil - lucru de care va spun sincer ca nu cred ca as fi fost in stare daca rolurile ar fi fost inversate... sa imi serveasca de lectie...

I-am dat nr de tel si a ramas stabilit sa ne vedem la politie, iar eu am mers acasa sa imi iau sotul si sa imi imbrac mai gros copilul fiindca stiu cam cat se sta de obicei la politie. Intr-adevar, am ajuns la 7 acolo si la 10.30 acasa, inchetata de frig, fiindca nu mi-am imbracat mai gros decat copilul, nu si pe mine...

Din ciclul ce mica-i lumea - proprietarul jeep-ului s-a dovedit a fi un vecin de-al nostru din capatul opus al strazii, a copilarit cu iubitul meu si bateau impreuna mingea pe maidan. Evident ca eu nu stiu decat vreo doi vecini de pe numita strada si nici el nu ma stia pe mine - ca sa vedeti ce po****ra sunt cu vecinii :))

Faza tare a fost ca atunci cand au dat cu ochii unul de celalalt la Politie, ii vad ca dau mana (eu eram ceva mai in urma incercand sa il conving pe Pupicu sa nu se bage sub o masina dupa o pisica) se intreaba de sanatate, ce mai faci, cu ce treburi pe-aici si Cristi ii spune - "Uite, aici, sotia mea a lovit in spate pe unu'" dupa care se intoarce spre mine si spune "Il vezi, a venit?" Si eu spun, aratand spre interlocutorul lui "El e..."

Cam asta a fost. Blonda, blonda, blonda, blonda... am carnet de 12 ani si nici un eveniment in trafic... cat de blonda pot sa fiu??????"



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
zicolorata

Sa-l ajutam pe Mihaita
Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

angi,foarte tare!am ras cu lacrimi.....asa a patit sotul meu cu un coleg,el doar ce isi luase permisul de vreo 6 luni,masina noua de 2 luni..il loveste un aro,in spate,iese paul nervos,pus pe harta,bineinteles...ajunge la masina din spate,incepe sa dea noroc cu soferul,sa se intinda la barfa...erau colegi de servici...

dragele mele,va doresc intalnire si petrecere placuta azi la crisis!

MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!
A&M


BAZARUL LUI MIHAITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Monica si Adi...la multi, multi ani de cas(z)nicie!!!!!

mamacita: din fericire, noroc, sau nu stiu cum sa-i zic, Cip nu parcase ieri in locul interzis. Cica vazuse semnul interzis, dar nu-l cred..doar faptul k gasise loc in mica parcare de la intrarea din parc ne-a salvat.Cand am venit, politia tocmai punea caracatitele si eu cautam disperata cu privirea masina noastra. cand am vazut-o parcata regulamentar, am rasuflat usurata...
Multumim oricum k te-ai gandit la noi si k ai sunat . De asemenea multumesc si pt felicitarile legate de Valu..( cred k a aflat tot parcul,in ce stil vorbeste cip la telefn, nu?). Nu e o mare realizare, ci doar o apropiere de casa... Cine stie, poate asa imi voi vedea si eu visul implinit de a avea o cauta undeva aproape de Constanta. Vorba adinei....nu se stie niciodata...

mokika: nu pot fotografia rochia acum pentru k a ramas la modificat. trebuie sa o mai scurtez , dar pana nu-mi cumpar incaltarile sa vad cat sa taie nu o pot lua de acolo...Cat despre pret, ce sa zic... am dat 650 lei.mie tot mi se pare mult, dar in comparatie cu ce am vazut in alte parti e acceptabil.... da mi-a placut mult si cip a insistat sa o iau k imi sta bine si m-am lasat repede convinsa....

Voaim sa va intreb despre buchetul meu.. cu care din rochii tebuie sa-l asortez, cu cea de zi sau cea de seara?? sau nu se asorteaza cu niciuna? rochia de seara este grena- visina putreda, sau cum s-o numi,iar cea de zi s-ar putea sa fie auriu cu negru( sau negru cu auriu), deci ce buchet s-ar potrivi? stiu k aveti gusturi bune si de aceea va cer parerea...

angi: aoleu, da ce pagube putea sa faca un matiz unui jeep?Sau matizul a fost afectat si n-am inteles eu? sper k aveti casco...
Bine k n-ati patit ceva tu si pupi, caci fiarele se repara oricum

acum mi-am dat seama ca eu cam vorbesc singura pe aici caci voi sunteti la valu... distractie placuta si sa papati ceva bun si pentru mucosii de noi....
habar n-am

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Blogul nostru-Viatza intre roz si bleu

Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

madalina, cand te schimbi cu rochia de seara?eu am avut rochie neagra pe zi si verde pe seara(verde cu auriu), dar inainte de biserica m-am schimbat(daca am retinut bine esti nasa?scuze daca nu am retinut).iar buchetul mi l-am facut galben.la mine s-a potrivit si cu rochia neagra de pe zi.ca ma gandesc ca daca te schimbi seara seara sa-l asortezi cu cea de pe zi sau cu cea cu care faci poze.parerea mea.si eu abia astept sa vad rochia.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Kristina, suntem atat de norocoase! Avem nu una, ci CATEVA prietene adevarate si sufletiste si minunate! E mai mult decat orice om ar putea spera...
Le si iti multumesc pentru tot!


Mamacita,
Niciodata... pana ieri, n-am parcat intr-un loc interzis. Evident ca am pescuit o caracatita... Nu ne-am intalnit la pitici pt ca eu eram cu Sebi in mall, la carti, iar tati cu bb... pe langa parc... De ce n-am oprit in parcarea mall-ului.... ceasul rau
"Nu mi-o lasati,nu mi-o pierdeti!"

Selen, da, ai inteles bine ce ti-am explicat! Asa e, sanatoase/sanatosi sa fim! Uite www.legislatiamuncii.ro/a/1677/precizari-facute-de-ministerul-muncii-privind-acordare-indemnizatie-crestere-copil- modificare-legea-mamelor .html" target="_blank">Precizari facute de Ministerul Muncii privind acordare indemnizatie crestere copil 2009 (modificare Legea mamelor)



Mami de baieti nazdravani: Sebi(4 feb 2004) si Antonio(27 oct 2008)



Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Mada, da' chiar asa, sa afli de la mine si sa mi-o iei inainte, mai? (glumesc)

Moni, La multi ani cu dragoste si bucurii si impliniri!



Mami de baieti nazdravani: Sebi(4 feb 2004) si Antonio(27 oct 2008)



Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Pt ca Mada a adus vorba despre casa aproape de oras... Avem niste prieteni la Valu, care au doua case noi (P+1) de vanzare, cu 60 mii euro. Nu am retinut dimensiuni, dar am vazut compartimentarea... la parter: sufragerie, bucatarie, baie, dormitor (+inca o camera doar la una dintre case), la etaj 3 dormitoare si baie. Zona e ff linistita si ca idee, e aproape de casa lui Crisis.
aaa... si am inteles ca in pret intra si izolatia casei, usi, ferestre, tencuit, zugravit (in culorile alese), instalatiile electrice & sanitare; fara gresie, faianta, parchet si... incalzire (deci astea costa in plus).
Nu stiu sa va spun adresa stiu doar sa ajung acolo... si va pot duce o data, fara efort, cand mergem noi la gradina...
Daca intereseaza pe cineva, vorbim in privat.



Mami de baieti nazdravani: Sebi(4 feb 2004) si Antonio(27 oct 2008)



Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Bag si eu burtica putin pe aici...ca vad ca se linistira apele

Angi, ai fost f tare!

Mav, multam de raspuns ....trebuie sa-mi refac calculele, pare-se..

Ati auzit ceva cum ca de la 1 sept s-ar introduce o taxa pt serviciile de care beneficiezi in spitalul de stat? Mamacita?? eu il auzisem pe domn ministru care n-are nicio treaba cu sanatatea ca ar exista aceasta posibilitate, dar nu stiam ca s-a si concretizat ceva....ca daca e adevarat, incep sa ma gandesc serios sa emigrez oare de ce mai platim atatea asigurari de sanatate, pensii (ca si-asa daca ne scot astia la pensie la 70 de ani nu mai avem tp sa beneficiem de vreun ban la randul nostru...), ca sa ajungem sa mai platim si in plus??? deci o taxa in plus, pe langa spagi o mie, bani pt rezerva ca sa ai niste conditii minime de igiena, medicamente cu care vin eu de acasa, anestezie..... hai ca m-am intins pe subiectul asta, dar chair in mom asta nu mai pot de draci! sper doar sa nu fie adevarat...

Fetele, distractie placuta in aer liber! eu ma uit cu jind afara de la birou....



24+ cu ursulica noastra PRIMA POZA!


nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Citat:
citat din mesajul lui nastasie

madalina, cand te schimbi cu rochia de seara?eu am avut rochie neagra pe zi si verde pe seara(verde cu auriu), dar inainte de biserica m-am schimbat(daca am retinut bine esti nasa?scuze daca nu am retinut).iar buchetul mi l-am facut galben.la mine s-a potrivit si cu rochia neagra de pe zi.ca ma gandesc ca daca te schimbi seara seara sa-l asortezi cu cea de pe zi sau cu cea cu care faci poze.parerea mea.si eu abia astept sa vad rochia.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan


da pe 6 iunie voi fi nasa, dar habar n-am cand trebuie sa ma schimb de rochie. eu credeam k seara, dar tu acum mi-ai amitit de fotografii...da, as vrea sa fiu in fotgrafii cu rochia de seara da nu stiu um sa procedez.nu stiu dc voi avea timp sa ma schimb intre cununia civila si cea religiasa, pt k n-au fixat inca ora de la cea civila.Nici sedinta foto nu au fixat-o... Cum e mai bine s-o puna dupa civila sau dupa biserica?
Cat despre flori, sunt la fel de indecisa k la rochie...




Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Blogul nostru-Viatza intre roz si bleu

Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

Citat:
citat din mesajul lui madaluta

Citat:
citat din mesajul lui nastasie

madalina, cand te schimbi cu rochia de seara?eu am avut rochie neagra pe zi si verde pe seara(verde cu auriu), dar inainte de biserica m-am schimbat(daca am retinut bine esti nasa?scuze daca nu am retinut).iar buchetul mi l-am facut galben.la mine s-a potrivit si cu rochia neagra de pe zi.ca ma gandesc ca daca te schimbi seara seara sa-l asortezi cu cea de pe zi sau cu cea cu care faci poze.parerea mea.si eu abia astept sa vad rochia.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan


da pe 6 iunie voi fi nasa, dar habar n-am cand trebuie sa ma schimb de rochie. eu credeam k seara, dar tu acum mi-ai amitit de fotografii...da, as vrea sa fiu in fotgrafii cu rochia de seara da nu stiu um sa procedez.nu stiu dc voi avea timp sa ma schimb intre cununia civila si cea religiasa, pt k n-au fixat inca ora de la cea civila.Nici sedinta foto nu au fixat-o... Cum e mai bine s-o puna dupa civila sau dupa biserica?
Cat despre flori, sunt la fel de indecisa k la rochie...




Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Blogul nostru-Viatza intre roz si bleu

Bazar pentru Mihaita


eu am fost numai la cununie intr-o rochita de voal neagra.apoi pentru ca pana la biserica mai aveam de asteptat si trebuia sa facem poze(aici am avut ghinion ca a plouat) si pentru ca biserica era aproape de restaurant si pentru ca ii cunosteam am tras o fuga si m-am schimbat eu si sotul.si ne-am dus la casa cu lei, la biserica si seara la restaurant in tinutele de seara.nici eu nu vroiam sa apar in rochita neagra in poze pentru ca alea raman in primul rand asa ca am preferat sa ma schimb.
acum depinde cat de departe e de biserica sau de casa ta sa ai timp sa te schimbi.hai sa caut cateva poze sa vezi.
http://s124.photobucket.com/albums/p28/nastasie_adriana/?action=view¤t=2603d4d6.pbw

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput