Strumfi de iul-aug 2007 (141)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Bah, in ce hal am scris!!! Am recitit fraza aia cumplita. Nu stiu cum am luat bacu' la romana si cum i-am pacalit pe-aia la olimpiade da' ia uitati, parca-s la repetetia aia poetica gen: unde sapa sapa locu'/ sare din pamant norocu' :

Apropo de chei, la noi degeaba am lua cheile; nu se poate deschide usa din exterior cu cheia, decat daca ar fi tot cu cheia incuiata dinauntru si cu cheia scoasa.

Doamne, ce rad ca toanta singura!!!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

M-am plimbat putin dar e prea cald afara. am aruncat un ochi aici inainte sa ma apuc de treaba si .... . Va multumesc .
Aveti voi idei bune dar pe langa ca sunt in perioada cand nu pot (mai am vreo 2 zile si gata) domnul meu lipseste tare mult de acasa. Ieri de ex a plecat dimineata la 6.30, a venit pe la 19 si a plecat iar pe la 21. Nu stiu la cat sa intors, l-am asteptat pana la 2. Sper ca de maine sa revina la programul normal. Azi o sa ajung eu tarziu acasa .
Desi eu am postat lista cu datele de nastere sunt putin cam . Niciodata nu stiu in ce data suntem. Ieri de ex m-a sunat mama sa imi aminteasca ca am multi sarbatoriti joi asa ca mi-am notat pe un post-it sa nu uit.
Andreea "La multi ani!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

vio,nu-i bai,se intampla..m-ai amuzat teribil.
nico,ma rasfat ca ma asteapta 4 luni de stat dupa curul copilului si profit ca si ta-su e mare amator de plimbari si uite asa ma zbengui eu prin sali de body toning..moamaaa ce au mai tras alea de mine ca transpiram ca o s......hai ca nu ma e mult pana sambata si vorba lu' vio enjoy.
ma duc la spalat de vase,enervanta treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Pai, Vio, ce sa facem la mare? Ce face toata lumea: plaja, plimbari, sex, papa bun, castele de nisip etc. Pentru care din activitati sa-ti dau detalii?

Carla, s.35 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarlaV

Pai, Vio, ce sa facem la mare? Ce face toata lumea: plaja, plimbari, sex, papa bun, castele de nisip etc. Pentru care din activitati sa-ti dau detalii?

Carla, s.35 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"



Tu la care crezi?

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

La castelele de nisip .
Se alege un loc pe plaja, se pune fundul in nisip, se ia lopatica si se apuca sa se sape. Intre timp copilul din dotare isi pune nisip in cap si mesteca scoici. Se continua cu pus nisipul in galetusa, facut un "cozonac", apoi decorat cu ochi, urechi, nas, gura etc.

Carla, s.35 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarlaV

La castelele de nisip .
Se alege un loc pe plaja, se pune fundul in nisip, se ia lopatica si se apuca sa se sape. Intre timp copilul din dotare isi pune nisip in cap si mesteca scoici. Se continua cu pus nisipul in galetusa, facut un "cozonac", apoi decorat cu ochi, urechi, nas, gura etc.

Carla, s.35 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"



Super!

Asteptam detaliera celorlalte activitati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Carla eu astept pozele

Stefania mamica Buburuzei Catarina
www.flickr.com/photos/balexandre/" target="_blank">Poze Catarina
O romanca in Danemarca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Helou!

Valen abia acum am vazut ca te-ai operat, sanatate multa! Pup fetele frumoase (toate trei)

Vio ce peripetii! Eu ma plimb cu cheile dupa mine peste tot.

Caferuta sanatate multa.

Mychy cum a fost operatia?

Am vazut poze frumoase cu Mihnea si floricele lui Anto. Frumosi copii, mor de dragul lor.

Va citesc dar nu prea am ce sa zic.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Carla, super tare! Dar tipi de liceu erau pe plaja?
Luna, da, dar la mine nu e chestie de chei. Ca iar incep explicatia aia bolovanoasa de mai sus


Aaaaa, faza foarte mishto: ne plimbam prin sat ieri eu cu vali (ase citi tati) si cu laur si la un moment dat laur a vrut in brate si tati i-a zis: ia uite ce greu esti! Te-ai ingrasat ca un purcel. Stii cum arata un porc? La care laur raspunde prompt: mama mea!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput