Leoaicele DC *(36)*-cu Emma in suflet

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Fetele, ma mai tineti minte ? Sunt io, tradatoarea care n-a mai intrat pe forum de mai bine de o mie de ani :). Iertare, iertare dar la munca sunt super ocupata (si se pare ca mai tine perioada asta cel putin pana in iunie), si cand ajung acasa, de multe ori pe la 9-10 seara nu mai vad calculatorul. Am mai incercat sa va mai citesc dar recunosc ca am ramas mult in urma.
Povestesc repede ce am mai facut si fug iar pe plantatie ca iar vine sedinta ...
In ultimele doua weekenduri ne-am plimbat in Olanda la Keukenhof, adica aici http://picasaweb.google.com/ralu.popescu/Keukenhof#
Nu mi-a venit sa cred cat de frumos poate fi si cat de aranjat si toate cele ... pozele din album sunt de saptamana trecuta, ca de saptamana asta am crini, era un fel de pavilion expozitional-sera plina de crini. Mirosea de am plecat clatinandu-ne, dar ce am vazut acolo ... vorba maica-mii "mama, neam de neamu nostru nu vazu asa minunatie".
Iar ieri am fost la niste prieteni buni la un gratar ... si porcul de mine a mancat usturoi desi stiam ca nu suntem cei mai buni prieteni ... deci, criza de bila asigurata, de le-am stricat si oamenilor placerea ca io faceam ture ture la buda ca de ... mi-am amintit perfect cum a fost cand eram insarcinata si de ce am decis eu ca un cupil e de ajuns ...
V-am pupat, sper sa mai apuc sa intru pe forum pana in iunie cand cica ne mai eliberam (e tare greu ca deja sunt dependenta si cum nu-mi mai iau portia de drog ... ma ia cu sevraje)

Fa Doamne o minune !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Salutare si de la mine. Nu prea pot scrie de la serviciu, dar pentru ca nu merg in pauza de masa, cred ca merit sa iau o pauza cu DC totusi :)

Dany, nu m-am suparat chiar deloc pentru ce mi-ai zis. Din contra, intr-adevar, m-a impulsionat sa citesc mai repede. Pur si simplu am spus motivul de ce uneori mai scapam cate un mesaj pe DC si aici nu, ca sa nu credeti ca va ignor anume pe voi.
Merci de info cu stomatologul.
Cum e la Muzeul Satului acuma? Anul acesta inca nu am fost.

Katty, checul aperitiv arata bine. Ma bucur ca ai dispozitie buna, sa o tii tot asa toata saptamana si sa nu te deranjeze pantofii

Annie, exact asta vroiam sa zic eu, ca esti foarte dezorientata si asta te deprima. Cred ca trebuie sa stai si sa stabilesti exact calea, altfel nu o sa rezisti mult.
Despre limbi straine, nu cred ca iti zice cineva ceva daca deschizi subiect pe DC. Din cate stiu exista unul cu spaniola chiar. Numai sa mai fie doritori sa invete o data cu tine.

Ledi, nu mai tin minte nici eu de ce mi-am notat asa. Cred ca vroiam sa zic ca imi plac bulclele mari, nu stiu.
Imi pare rau ca David a cazut din pat, dar cred ca tr sa stai linistita, toti copiii mai cad. Amelia cand era mica a cazut si cu tot cu ghips de duduia casa si imi era o mila de ea, saraca, ca socul caderii era mai mare, ea fiind mai grea de la ghips.
Si despre pediatra care te-a speriat, niciodata sa nu iai de buna ce zice un doctor pana nu mai consulti macar 1-2 doctori in plus. Pupici frumuselului de David.

Daria, imi pare tare rau pentru tine ca stai cu pastilele dupa tine. Nu ai cum sa te duci la doctor deloc? Nu mi-ai zis de butterfly

Adi, sanatate multa Catalinei. Tinem pumnii sa se faca bine pana la repetetii si sa participe cu brio la concert.
Ce chestie aiurea cu poza pusa in revista. Foarte urat.
Traditia legata de botez pe care o povestesti tu, e asemanatoare cu cea de la Bucuresti. Numai ca din cate stiam eu, aici botezul e sambata si scaldatoarea e duminica( avem mai mult praf in Bucuresti si e cam mult sa stea copilul nespalat de joi pana sambata) . Daca vrei sa faci si petrecere, de obicei e sambata dupa botez.
Succes cu slabitul, dar nu e bine sa iti recomande un doctor pastilele ca sa nu risti sa iti dai peste cap ceva din organism? Mai ales ca zici ca ai ameteli deja..

Raluca, acus o sa ma uit la poze. Unii ar zice: bine ca ai de lucru, ca altii isi doresc. Dar eu stiu cum e sa nu ii mai dai de capat, sa apara mereu altele si altele.
Ce va mai plimbati voi acolo!! Bravo! Pupici





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Hello evribadi!
Sunt tot in buna dispozitie, desi picioarele mele sunt prastie...mai am o ora si ceva de chin, apoi chinul pana la gradi si acasa!
Adriana, ce program incarcat ati avut sambata si duminica!! Imi pare rau ca s-a imbolnavit Catalina... sper s-o pui pe picioare pana joi/duminica!
De ce pastile zicei? Am citit si eu aseara intr-ul ziar de niste pastile slimball care se umfla in stomac ca un balon gastric dar din fibre naturale...despre asta e vorba? Ma tenta si pe mine... tu vad ca ai luat deja!! La mine abia aseara a incoltit ideea...
N-am inteles de ce ti s-a luat pielea de pe degete??? Ai mai scris undeva si n-am vazut???

Ledi, a luat foarte bine David si in lungime si in greutate... Bravo!!!

Raluca, uau, ce program incarcat ai si tu!!! Eu vazut pozici frumoase, pline de parfum si culoare!!! Si am comentat deja la ele, dupa cum stii!

Lilia, eu de regula sunt bine dispusa...ma stii!

Daria, ce-ti fac dintosii ? Te-au calmat cockteilurile de ketonal si algocalmin?


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

"O lumanare nu pierde nimic daca aprinde alta lumanare..."
"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Lilia, am uitat, el e "el"
Katty, ioi, am citit cum stai cu picioarele, e groaznic
Io tot droghi, numar minutele pana ajung la cabinet, doar sa-mi faca ceva sa nu ma doara, nu mai suport durerile de dinti
Annie, vazut Claudiu
Adriana, sanatate multa Catalinei !
Ralu, ce flori ne arati tu ... superbe

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

poze
Maine sau mai tarziu detalii



Blogul lui Bogdan-Andrei
Varsta lui Donu' Bodo
Varsta Isabella-Elena
goblenuri-relatii pe blogul Donului
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Gabi, dulce foc printesa...chiar arata ca o printesa!!! Sa fie sanatoasa micuta crestina! Iar Bogdan ...very important person, cum sa nu!!!
Asteptam detalii mai tarziu...cum maine!?


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

"O lumanare nu pierde nimic daca aprinde alta lumanare..."
"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

superba !
Vrem detaliile

Ledi, tu ce simti, David e ok ???
Doctorita asta stie ca fiecare bb are ritmul lui ?
Daca vrei sa mergi la alt doc, fa`o.
Insa din propria experienta iti zic urmatoarele
Giulia n-a vrut sa se ridice in fund pana nu am pus-o eu, deci nu se tragea, nu vroia sa fie trasa. De verificat talpile n-am putut ca nu-i placea senzatia la contact cu solul si as putea continua lista cu atipicele Nu a mers singura pana la 14 luni ca nu stia sa cada in fund, ea pica in genunchi ; n-a avut limbaj de bebelus A mancat mereu cat 2 si totusi , acum la aproape 5 ani, o incap pantalonii elastici de cand avea 5 luni

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Katty,pai va spusei ca ma oparii la trei des'te, la mana dreapta,am avut niste basici maaari,care au pocnit la un mement adat,apoi s-a jupit toata pielea oparita si acum am niste pete rosii unde se formeaza pielea noua.Inca mai ustura la apa calda..detergenti..

Slim ball am luat in iarna,le-am primit cadou de la o cumatra,n-au avut nici un efect la mine.
Acu iau Super slim,la petrecerea unde am fost vineri ,din 6 tipe ,patru luau pastilele astea si se laudau ca au slabit cate 5 kg in prima luna,3 sau 4 in luna a doua..fara sa tina diete.
Am arestat si eu o cutie(chiar de la sarbatorita:))i-am si platit-o pe loc sa nu ma razgandesc...Problema e ca nu-s recomandate celor cu hipertensiune sau tensiune oscilanta si eu cred ca am una din ele si mi-e cam teama.
Daca nu mi se face mai rau(sa le intrerup)..va spun sambata sau luni cat am slabit..:)


DAria ,nasoale rau durerile de dinti..

Ledi,nu-ti fa probleme cu cazutul din pat,se mai intampla..Cat despre bolile astea ce le tot gasesc dr la bebei..am bocit si eu cand avea Catalina cateva saptamani,imi spunea dr ca are nu's ce displazie de sold..sa o puna in ghips..,am mers si am cerut alte pareri si n-avea nik copila..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Asa se vede prin aparatul foto al nasei



Blogul lui Bogdan-Andrei
Varsta lui Donu' Bodo
Varsta Isabella-Elena
goblenuri-relatii pe blogul Donului
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

salutari.... ma doare capu ma doare capul

Daria, ce zici , ne incuscrim ? dar la cat de firav e si la leoaica ta, cred cal mananca Apropo' a cata as fi pe lista cu pretendenti ?

Dodo DUUUUUUUUUULCEEEEEEEEEEEEEEE foc asta mica si crestina!!!! sa va traiasca!

Pe mine daca nu ati observat ma doare capu

revin dupa...nush ce!

pup iu

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput