Test sarcina

Test sarcina | Autor: Luzurika

Link direct la acest mesaj

Va rog sa-mi spuneti cand este cel mai bine sa-mi fac test-ul de sracina?
Am facut ieri un test care a iesit negativ (l-am facut in data de 14,05,2009), mesntruastia trebuie sa-mi vina pe 16, adica azi. Am facut testul prea repede?...Problema este ca au aparut cateva simptome care apar la femeile insarcinata, merg foarte des la toaleta, am pofta de mancare, simt ca mi se face rau daca nu mananc, dureri de cap si sunt foarte agitata, cu toate ca imi este somn mereu. Poate ma pripesc si confund simptomele, adica si inainte de menstruatie imi este foarte foame si sunt foarte agitata . Este posibil k testul sa fie eronat?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

depinde cand ai avut ovulatia.....

Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

eu am facut cu o saptamana inainte de a-mi veni si mi-a iesit pozitiv.dar poate ai ovulat mai tarziu.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luzurika spune:

Pai, nici eu nu stiu exact. Pentru ca pana cum 3 luni aveam cm regulat, 28 zile. Dar de acum 3 luni a inceput sa nu mai fie regula. In martie mi-a venit cu 2 saptamani mai deverem, iar in aprilie a intarziat 4 zile... Ma gandesc ca si acum se poate sa intarzie.Cert este ca, am citit pe un site, ca trebuie sa fac testul de sarcina la 3 saptamani dupa contactul sexual. Ma rog, noi incercam...asa k zic eu am nimerit zilele bune.
Dar sunt atre nerabdatoare si am fost foarte dezamagita cand am vazut rezultat negativ. Poate am facut prea devere test-ul, sunt doar 2 saptamani de la contac (cand am calculat eu, am facut calcule pentru toate posibilitatiele de la 28 pana la 30 zile).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

la testul Sure Check scrie ca se face in prima zi de intarziere a ciclului.
e posibil sa fie sarcina, insa mai fa-ti un test (bun) in primele zile de intarziere.
bafta


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luzurika spune:

Din pacate eu locuiesc in Polonia, am intrebat in farmacii de test-ul Sure Check, nu se gaseste.
Am facut un nou test si a iesit negativ (in ziua 3 de intarziere). Asta este, poate data viitoare.
Multumesc pentru sfaturi.

Mergi la inceput