Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (05)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20
mare- fara colici si destept, chiar daca o sa "picure" toata ziulica.


Esti adorabila, ca de obicei.
Mai ai si tu putina rabdare, vraja asta magica s-ar putea sa dureze vreo 3 ani, si stii vorba aia "ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa se implineasca".
Nu vii la mine sa ma certi ca ai si tu "picurator".
Acum canta cu tati, si-l innebuneste la cap, ca el inventeaza versuri unde nu stie, si tati ramnane "blocat".
E super Jim Jam-ul, programul de desene atatea lucruri frumoase a invatat de acolo, pe langa ce il invatam noi, si face la gradi.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.



Ayla, sigur va fi "picurator" daca o sa-mi semene mie, caci eu sunt mai mult decat vorbareatza.
De la gradi eram "sociabila", dar acolo regulile nu erau stricte, asa ca nu deranjam prea tare. Dar la scoala aveam carnetul plin de "Vorbeste in ore!" si acasa ma batea mama ca nu sunt atenta la ore.

Apoi am si cu cine sa seman: TATA! El e vorbaretz, cantaretz(a cantat in corul orashului Focsani - PASTORALA), actor amator (a jucat multi ani intr-o trupa de teatru ne-profi, ca sa nu mai spun ce activ era in domeniu pe vremurile apuse, la vestita "CANTAREA ROMANIEI"), dansator... Chiar imi doresc ca si Victor sa imi semene din acest punct de vedere, caci Gabi e introvertit si taciturn si...ciufi-mufi.


Mi-au placut filmuletzele cu magicianul, dar nu mi-ai aratat poza cu pompierul.




Gigelica(Lucia) - Obosita dar foarte Fericita de Victor-Andrei ( Pitonul mancacios)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

La noi in casa a inceput sa fie f cald. Dar tot nu am avut curajul sa imi imbrac piticul in body cu maneci scurte.

Acum l-am imbracat intr-un "salopeta-cosmonaut" si atat...si l-am invelit doar cu un scutec de bumbacel, in loc de paturica. Mai vad eu peste noapte, daca mai scade temperatura.

Si in seara asta l-am plimbat putin pe afara imbracat tot cam asa, dar invelit in paturica si cu o caciulitza subtirica.

In casa ii punem caciulitza doar imediat dupa baitza...cam pana termina de papat...caci nu suporta caciula. Parca zici ca il pic cu ceara..asa se foieste sa si-o dea jos.


Nu v-am zis cum am reusit sa-l adorm: l-am mufat la suzeta umana pe care s-a bucurat sa o molfaie si sa se joace cu ea cateva minute. Fereasca sfantul insa sa incerc sa ii bag tzitzi in gura cand ii e foame. Se zbate si da din picioare si maraie nervos si trage de ea si da din maini... La fel in mai pacalesc si eu...intre mese, cand nu adoarme sau cand e pur si simplu marait fara motiv. Atunci o accepta si nu stiu daca trage cine stie ce, dar e ok ca accepta ideea de tzitzi.

Ar trebui sa ma mulg acum, dar sunt franta de oboseala, asa ca las pe tura viitoare.




Gigelica(Lucia) - Obosita dar foarte Fericita de Victor-Andrei ( Pitonul mancacios)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

NOAPTE BUNA mamici si pitici!!!

Ne auzim maine...sper!





Gigelica(Lucia) - Obosita dar foarte Fericita de Victor-Andrei ( Pitonul mancacios)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

La bebelusi le cade parul? David al meu a inceput sa cheleasca . Mai are putin si-i seamana lui Base

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Sirimie, bine ai venit. Da-ne mai multe detalii despre tine.
***
Raaluca, "mulsul" cu pompa electrica nu e chiar o grozavie; cel putin nu in cazul meu; ca sa nu doara, e important sa o folosesti...corect. Ca sa PARA mai...placuta aceasta indeletnicire, eu ma uitam la televizor
***


Gina mami de bebe titi Ian Alexandru

Poze

Bebe Ian

camera bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Vad ca unele mamici vor sa se intoarca la munca mai repede; si eu m-am intors de vreo 10 zile, insa este firma noastra si o duc pe Ariana cu mine. In aceasi casa stau si parintii mei,tata munceste cu mine si mama este profesoara...deci dupa 15 iunie va sta cu ea in curte si cand incepe sa urle de foame merg la datorie. Deocamdata ne descurcam, stam cam intre 2-4 ore la firma.


purcelusa mesa mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Olga wow! Felicitari pt. bb David grasunel. De abia astept si eu controlul de la 2 luni!

Gina mami de bebe titi Ian Alexandru

Poze

Bebe Ian

camera bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Catalina, ti-am trimis slingul. Anunta-ma cand a ajuns la tine.

Olishka, il trimit maine dimineata pe al tau ca nu am reusit vineri, sa vad in timp adresa. Slingul 320 LEI. La multi ani lui David, noi am sarbatorit in weekend 1 lunita si bucuria ca inca nu au inceput problemele cu colicii. Sa stii ca si lui Bris ii mai cade parul si ea din start a semanat cu Base ca are muult parut in spate si pe tample .

Aris, tu esti ok?! Tot astepti netul?!

Ilinca, sper ca ai trecut cu bine de problema cu sanii. Pupici lui Sophi-phi

Mami de Briseis, 1 luna

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Citat:
citat din mesajul lui lysbeth

Pt fetele cu bbei mai mari: cand incep sa gangureasca? Al nostru are 6 saptamani si scoate cateva sunete mai deosebite dar nu e ganguritul ala special

Mami de Damian Codrut Andrei


Ariana a inceput sa gangureasca de la 5 saptamani si parca tot de atunci a inceput si sa rada. Este cand o apuca povestile noaptea pe la 4-5 dupa pe papa putin (atunci cand se trezeste noaptea) si eu mor de somn langa ea


purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Catalina, ti-am trimis slingul. Anunta-ma cand a ajuns la tine.

Olishka, il trimit maine dimineata pe al tau ca nu am reusit vineri, sa vad in timp adresa. Slingul 320 LEI. La multi ani lui David, noi am sarbatorit in weekend 1 lunita si bucuria ca inca nu au inceput problemele cu colicii. Sa stii ca si lui Bris ii mai cade parul si ea din start a semanat cu Base ca are muult parut in spate si pe tample .

Aris, tu esti ok?! Tot astepti netul?!

Ilinca, sper ca ai trecut cu bine de problema cu sanii. Pupici lui Sophi-phi

Mami de Briseis, 1 luna

gia




Suuuper Abia astept sa soseasca. Dar oare pe caldurile astea n-o sa se coaca in el? Oricum eu cred ca o sa-l folosesc la cumparaturi, in supermarket, unde e mai racoare. De fapt pt asta mi-l doresc mai mult, caci nu pot sa imping si carutul si cosul.
Multumesc muuuult de tot

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput