Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (05)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Buna dimineta! Noi plecam la cules de cirese si campsuni.

LA MULTI ANI Vlad si Stefan Alexandru



_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.


VREU SI EU CIRESEEEE

14+

Mariana

Mazarica



Uuuuuu, week 14+!!!

Cirese erau jos la magazinutzul de la scara blocului ..cu 7 ron kg. Dar erau resturi si de aia nu am luat.



Gigelica(Lucia) - Obosita dar foarte Fericita de Victor-Andrei ( Pitonul mancacios)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Simina si de la mine pt 14+ si tot inainte pana la 40+, sa vi sa te plangi ca nu mai poti.
Am luat si noi capsuni din Real, ca m-am enervat pe "soacra" din dotare si nu am mai plecat la tara (nota traducatorului: soacra nu am dar am un sot ca o soacra )
Lucia, azi noapte am pus poze, nu stiu daca le-ai vazut.
Am fost la restaurantul chinezesc, apoi in parc, si la cumparaturi la Real, acum toti 3 copiii mei dorm. Ma duc si eu langa ei imediat.


_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ayla, somn usor! Noi tocmai ne-am trezit si gangurim in pat.Monica si Lucia, care e solutia? Sa lasam puiutii sa se chinuie cu tzitzi sau sa trecem pe pompa? Eu as insista in continuare cu sanul, dar tare-as vrea sa stiu ca voi reusi s-o conving sa suga. Aseara dupa ce am tinut-o la san un picut, am pus pompa, si nu am stors decat 3-4 picaturi, insa m-a durut groaznic, nu-mi explic de ce. Ma usturau tare de tot. S-o tin pe ea la san aproape c-a devenit o placere.Fetelor, la ce varsta incep sa vada bebelusii? Ca am tot citit, dar pe cuvant ca nu mai tin minte.Si la cate luni se defineste culoarea ochilor?Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Ana-Maria
http://ghiocei2009.blogspot.com/2009/03/calendarul-lunar-al-bebelusului.html

http://ghiocei2009.blogspot.com/2009/03/prin-ochii-deschisi-patrund.html


si inca ceva bun de citit (chiar voi cititi pe Blog?)

http://ghiocei2009.blogspot.com/2009/03/auzul-bebelusilor.html


_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Lucia, azi noapte am pus poze, nu stiu daca le-ai vazut.


.... acum toti 3 copiii mei dorm. Ma duc si eu langa ei imediat.


_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.


Ayla

Normal ca m-am uitat!!!

Sunt iremediabil de Luana. Pozele din 13 mai sunt SUPERBE, de imi vine sa pup monitorul, dar sunt pe laptopul de serviciu al lui Gabi si e cam jegos, asa ca te rog iarasi, a mia oara, sa o pupacesti din partea mea pe micutza PRINTZESA.
Prima poza din 16 mai e leita Alex, dar tot cere sa fie pupacita...micutza soacra.

Si cei 2 baieti ai mei dorm de vreo ora si...iar eu muncesc prin casa, desi la capitolul somn eu stau cel mai prost...insa tati e fofarlicios si m-a pacalit ca sta el cu baiatul cat biblesc eu. Lasa ca se face el mare si o sa-l invat sa il muste.






Gigelica(Lucia) - Obosita dar foarte Fericita de Victor-Andrei ( Pitonul mancacios)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Monica si Lucia, care e solutia? Sa lasam puiutii sa se chinuie cu tzitzi sau sa trecem pe pompa? Eu as insista in continuare cu sanul, dar tare-as vrea sa stiu ca voi reusi s-o conving sa suga. Aseara dupa ce am tinut-o la san un picut, am pus pompa, si nu am stors decat 3-4 picaturi, insa m-a durut groaznic, nu-mi explic de ce. Ma usturau tare de tot. S-o tin pe ea la san aproape c-a devenit o placere.


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



Ana eu nu prea mai vreau sa combin laptele meu cu cel praf, adica sa il pun sa suga si apoi , daca nu se satura (adica 100% nu se satura) sa ii dau biberonul. Prefer sa fac asa: ma mulg cat pot, strang cantitatea pe care stiu ca o bea si ii dau o masa numai de laptic de mama. In rest...BIBI!

Si pe mine ma doare la pompa si prefer mufitza cea dragalasha, dar e un puturos de nu se poate si doar cand e satul are chef de lins tzitzi...



Gigelica(Lucia) - Obosita dar foarte Fericita de Victor-Andrei ( Pitonul mancacios)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Multumesc, Monica!Dupa ce am postat, m-am gandit sa citesc pe ghiocei, ca sigur sunt acolo info de care aveam nevoie, insa m-a chemat bebelina si nu am mai apucat.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20
Sunt iremediabil de Luana. Pozele din 13 mai sunt SUPERBE, de imi vine sa pup monitorul, dar sunt pe laptopul de serviciu al lui Gabi si e cam jegos, asa ca te rog iarasi, a mia oara, sa o pupacesti din partea mea pe micutza PRINTZESA.
Prima poza din 16 mai e leita Alex, dar tot cere sa fie pupacita...micutza soacra.

Multumesc!
Hai sa-ti arat ceva ce sigur o sa te dea gata.
Claudiu Magicianul


_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20
Sunt iremediabil de Luana. Pozele din 13 mai sunt SUPERBE, de imi vine sa pup monitorul, dar sunt pe laptopul de serviciu al lui Gabi si e cam jegos, asa ca te rog iarasi, a mia oara, sa o pupacesti din partea mea pe micutza PRINTZESA.
Prima poza din 16 mai e leita Alex, dar tot cere sa fie pupacita...micutza soacra.

Multumesc!
Hai sa-ti arat ceva ce sigur o sa te dea gata.
Claudiu Magicianul


_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.



Bine, bine, e adevarat ca si pe Clau il iubesc! SPune-i ca il rog sa faca o magie si sa ictor intr-un baietel ca el: mare- fara colici si destept, chiar daca o sa "picure" toata ziulica.




Gigelica(Lucia) - Obosita dar foarte Fericita de Victor-Andrei ( Pitonul mancacios)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20
mare- fara colici si destept, chiar daca o sa "picure" toata ziulica.


Esti adorabila, ca de obicei.
Mai ai si tu putina rabdare, vraja asta magica s-ar putea sa dureze vreo 3 ani, si stii vorba aia "ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa se implineasca".
Nu vii la mine sa ma certi ca ai si tu "picurator".
Acum canta cu tati, si-l innebuneste la cap, ca el inventeaza versuri unde nu stie, si tati ramnane "blocat".
E super Jim Jam-ul, programul de desene atatea lucruri frumoase a invatat de acolo, pe langa ce il invatam noi, si face la gradi.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput