Mame singure prin alegere personala

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

unde era articolul ala prin care femeile in viitor chiar vor putea sa faca copii singure, fara "ajutorul" barbatilor?

cred ca se bate cam multa moneda pentru rolul tatalui. Nu zic, are si el rolul lui, o fi mjor rolul asta inca in zilele noastre, dar de la asta si pana la a-l face absolut indispensabil unui copil...e cale lunga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Citat:
citat din mesajul lui cati 73

Citat:

De ce le consideri egoiste?
in plus de asta nu e deloc usor sa fii mama singura..


Ahaaaa, acum mai raspundeti-va la o singura intrebare: sa fii copil fara tata, (doar ptr ca a fost alegerea personala a mamei!)o fi usor???

Cred ca nu e nici o nenorocire, cum am spus. Decat sa nu te nasti sau sa te nasti intr-o familie abuziva, e infinit mai bine sa te nasti si sa ai o mama care da totul pentru tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Da, de reactii din astea era vorba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

K, am inteles, nu acceptati alte idei, le catalogati drept "reactii"...sper doar sa nu vi se indeplineasca acest ...vis egoist...si sa aveti copii, exact atunci cand veti fi pregatite sa fiti...mame!

Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Pai in categoria reactiilor astea se incadreaza si : "nu divorta, ce-o sa zica lumea, femeie divortata".

Care are de facut copii, sa-i faca. Cu atat mai mult cu cat si-i doreste si responsabilitatea este asumata inca din faza de idee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Citat:
citat din mesajul lui cati 73

N-am citit decat prima pagina...dar va propun sa schimbati titlul topicului in Mame singure EGOISTE, prin alegere personala!

Atat! Numai bine!


Oare trebuie sa-ti "multumesc" si eu?

Si se vede ca n-ai citit. Pune mana si citeste, ca nu vii cu nimic nou in discutie!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

www.youtube.com/watch?v=VCAx2YciYx8&eurl=http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134738&whichpage=13" target="_blank">MELODIA MEA ZILNICA

si....

www.imdb.com/title/tt0846789/" target="_blank">SECRETUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni

Citat:
citat din mesajul lui cati 73

N-am citit decat prima pagina...dar va propun sa schimbati titlul topicului in Mame singure EGOISTE, prin alegere personala!

Atat! Numai bine!


Oare trebuie sa-ti "multumesc" si eu?

Si se vede ca n-ai citit. Pune mana si citeste, ca nu vii cu nimic nou in discutie!




Citat:
citat din mesajul lui buflea

Acum daca ati terminat dezbaterea pe subiectul asta,


Pai...sunt cam ocupata...sa-mi cresc copilul singura...n-am avut timp sa citesc tot ce s-a scris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia

unde era articolul ala prin care femeile in viitor chiar vor putea sa faca copii singure, fara "ajutorul" barbatilor?

cred ca se bate cam multa moneda pentru rolul tatalui. Nu zic, are si el rolul lui, o fi mjor rolul asta inca in zilele noastre, dar de la asta si pana la a-l face absolut indispensabil unui copil...e cale lunga.


Foarte urat mesajul asta, daca nu erau barbatii ne inmulteam prin diviziune si ne era mai bine, nu? Eu il vad indispensabil fetei mele (de sotz vorbesc), in egala masura cu mine, si nu inca, asa cum ai precizat tu. Daca Doamne fereste, mama unui copil moare sau fuge in lume cu altul, tatal e inutil? Chiar asa tampiti si fara sentimente ii considera unele femei pe barbati? Doamne..
La subiect: un copil nu e o jucarie, plec de la premisa ca are nevoie in egala masura de ambii parinti, daca se intampla ceva pe parcurs cu unul dintre ei, ghinion, dar nu i-as lua din start optiunea de a avea un tata. Punct.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui cati 73

K, am inteles, nu acceptati alte idei, le catalogati drept "reactii"...sper doar sa nu vi se indeplineasca acest ...vis egoist...si sa aveti copii, exact atunci cand veti fi pregatite sa fiti...mame!

Succes!



Ce inseamna sa fii mama, dupa parerea ta, un contract, un inel pe deget ???
Este o urare extrem de urata din partea ta

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Oricum urarea de doi lei e pe langa, pt. ca nu era vorba de noi aci. Noi am avut copii majoritatea prin metode "traditionale" (cu consecinte si bune si mai putin bune dpdv prezenta tata). Asa ca pica exact ca nuca'n perete. Da' uite ca ma lamurii cum e cu reactiile. Adica dc. prietena mea o face, important e sa se inconjoare de oameni destepti si deschisi la minte.

Mergi la inceput