Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Clubul mamicilor si taticilor singuri

Mame singure prin alegere personala

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 38

A_Iulia

9928 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite A_Iulia un Mesaj Privat  Reply with Quote
unde era articolul ala prin care femeile in viitor chiar vor putea sa faca copii singure, fara "ajutorul" barbatilor?

cred ca se bate cam multa moneda pentru rolul tatalui. Nu zic, are si el rolul lui, o fi mjor rolul asta inca in zilele noastre, dar de la asta si pana la a-l face absolut indispensabil unui copil...e cale lunga.
Mergi la inceput
ruxij
ruxij

8145 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ruxij un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui cati 73

Citat:

De ce le consideri egoiste?
in plus de asta nu e deloc usor sa fii mama singura..

Ahaaaa, acum mai raspundeti-va la o singura intrebare: sa fii copil fara tata, (doar ptr ca a fost alegerea personala a mamei!)o fi usor???

Cred ca nu e nici o nenorocire, cum am spus. Decat sa nu te nasti sau sa te nasti intr-o familie abuziva, e infinit mai bine sa te nasti si sa ai o mama care da totul pentru tine.
Mergi la inceput
ruxij
ruxij

8145 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ruxij un Mesaj Privat  Reply with Quote
Da, de reactii din astea era vorba.
Mergi la inceput
cati 73
cati 73

230 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
K, am inteles, nu acceptati alte idei, le catalogati drept "reactii"...sper doar sa nu vi se indeplineasca acest ...vis egoist...si sa aveti copii, exact atunci cand veti fi pregatite sa fiti...mame!

Succes!

Editat de - cati 73 on 24/05/2009 20:22:20
Mergi la inceput

A_Iulia

9928 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite A_Iulia un Mesaj Privat  Reply with Quote
Pai in categoria reactiilor astea se incadreaza si : "nu divorta, ce-o sa zica lumea, femeie divortata".

Care are de facut copii, sa-i faca. Cu atat mai mult cu cat si-i doreste si responsabilitatea este asumata inca din faza de idee.
Mergi la inceput

Tzuni

7590 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Tzuni Adauga semn de carte la raspuns Trimite Tzuni un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:

N-am citit decat prima pagina...dar va propun sa schimbati titlul topicului in Mame singure EGOISTE, prin alegere personala!

Atat! Numai bine!

Oare trebuie sa-ti "multumesc" si eu?

Si se vede ca n-ai citit. Pune mana si citeste, ca nu vii cu nimic nou in discutie!

_____________________________________________________________________________________
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

MELODIA MEA ZILNICA

si....

SECRETUL MEU

Mergi la inceput
cati 73
cati 73

230 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Tzuni

Citat:

N-am citit decat prima pagina...dar va propun sa schimbati titlul topicului in Mame singure EGOISTE, prin alegere personala!

Atat! Numai bine!

Oare trebuie sa-ti "multumesc" si eu?

Si se vede ca n-ai citit. Pune mana si citeste, ca nu vii cu nimic nou in discutie!

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Acum daca ati terminat dezbaterea pe subiectul asta,

Pai...sunt cam ocupata...sa-mi cresc copilul singura...n-am avut timp sa citesc tot ce s-a scris.

Mergi la inceput

Ingrid S

5053 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ingrid S un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia

unde era articolul ala prin care femeile in viitor chiar vor putea sa faca copii singure, fara "ajutorul" barbatilor?

cred ca se bate cam multa moneda pentru rolul tatalui. Nu zic, are si el rolul lui, o fi mjor rolul asta inca in zilele noastre, dar de la asta si pana la a-l face absolut indispensabil unui copil...e cale lunga.

Foarte urat mesajul asta, daca nu erau barbatii ne inmulteam prin diviziune si ne era mai bine, nu? Eu il vad indispensabil fetei mele (de sotz vorbesc), in egala masura cu mine, si nu inca, asa cum ai precizat tu. Daca Doamne fereste, mama unui copil moare sau fuge in lume cu altul, tatal e inutil? Chiar asa tampiti si fara sentimente ii considera unele femei pe barbati? Doamne..
La subiect: un copil nu e o jucarie, plec de la premisa ca are nevoie in egala masura de ambii parinti, daca se intampla ceva pe parcurs cu unul dintre ei, ghinion, dar nu i-as lua din start optiunea de a avea un tata. Punct.

Ingrid S si Diana
FILME 1
FILME 2
FILME 3

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues
Mergi la inceput

membru veteran szivarvany

23966 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite szivarvany un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:

K, am inteles, nu acceptati alte idei, le catalogati drept "reactii"...sper doar sa nu vi se indeplineasca acest ...vis egoist...si sa aveti copii, exact atunci cand veti fi pregatite sa fiti...mame!

Succes!

Ce inseamna sa fii mama, dupa parerea ta, un contract, un inel pe deget ???
Este o urare extrem de urata din partea ta

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput
ruxij
ruxij

8145 Mesaje
Oricum urarea de doi lei e pe langa, pt. ca nu era vorba de noi aci. Noi am avut copii majoritatea prin metode "traditionale" (cu consecinte si bune si mai putin bune dpdv prezenta tata). Asa ca pica exact ca nuca'n perete. Da' uite ca ma lamurii cum e cu reactiile. Adica dc. prietena mea o face, important e sa se inconjoare de oameni destepti si deschisi la minte.
Mergi la inceput
Pag. din 38 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com