Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Clubul mamicilor si taticilor singuri

Mame singure prin alegere personala

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 38

buflea

4232 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite buflea un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui hannen

Citat:
citat din mesajul lui buflea
la islamici ............. si deloc condamnabil daca nu-si vede copiii cu una din neveste ani de zile.
gresit

Au datoria sa finanteze viata tuturor nevestelor si a copiilor rezultati dar nu trebuie sa si petreaca timp cu ei ...la asta ma refeream.
Mergi la inceput
AB
AB

2049 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite AB un Mesaj Privat  Reply with Quote

Se plateste la pahar
Sunt in medie pustani la 18-25, dupa 35 numai esti acceptat. Iii poti alege dupa culoare de ochi in familie, inaltime, varsta sa semene cu cineva din familie etc.
Nu stiu precis cum e cu contractul, dar daca esti in baza lor iau niste mostre si-n caz de cerere te solicita mai mult.
Cererea nu-i chiar mica din cauza cuplurilor de lesbiene sau hetero infertile.

Mergi la inceput

buflea

4232 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite buflea un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui AB

Se plateste la pahar 80-90 acum vreun an parca...
Cererea nu-i chiar mica din cauza cuplurilor de lesbiene sau hetero infertile.

Aoleu, ai dreptate, mai ales acum de cand le legalizeaza mariajele, cu atat mai mult ...

Hmm ..cam putin primeste donatorul ... nu ca ar fi prea greu sa dea o proba ...acum sunt curioasa cat il costa pe client. Trebuie sa fie mult mai mult ca banuiesc ca borcanul ala trebuie cumva tratat si tinut in conditii speciale.

Eu nu sunt de acord sa se stie numele si adresa donatorului ...cred ca aici e toata esenta, persoana nu conteaza, nu trebuie sa stie unde i se duce sperma, nu trebuie sa aiba nici un fel de obligatii. Si cred nici pe cei care apeleaza la borcan nu ii intereseaza cine a produs substanta din borcan decat strict la nivel de "specie umana" - adica sa aiba gene sanatoase.
Mergi la inceput
conchita
membru veteran conchita

10547 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui conchita Adauga semn de carte la raspuns Trimite conchita un Mesaj Privat  Reply with Quote
a fost pe la stiri anul trecut parca - o gramada de femei inseminate de la donator si toti copiii cu autism. au facut un club de suport pana la urma, au plecat in cautarea donatorului, au facut cercetari la clinica de ce au acceptat "donatia" de la ala, etc. ok, stiu, riscuri sunt si-n viata reala. dar macar pe parintii reali ii uneste ceva, macar s-au intalnit in real, au o legatura oarecare, ceva care sa justifice riscul asta..."mami, cine-i tati?" "pai, sa vezi, un paharut cu lichid seminal tare dragut".

nimic
Mergi la inceput

buflea

4232 Mesaje
Citat:
citat din mesajul lui conchita

a fost pe la stiri anul trecut parca - o gramada de femei inseminate de la donator si toti copiii cu autism. au facut un club de suport pana la urma, au plecat in cautarea donatorului, au facut cercetari la clinica de ce au acceptat "donatia" de la ala, etc. ok, stiu, riscuri sunt si-n viata reala. dar macar pe parintii reali ii uneste ceva, macar s-au intalnit in real, au o legatura oarecare, ceva care sa justifice riscul asta..."mami, cine-i tati?" "pai, sa vezi, un paharut cu lichid seminal tare dragut".
nimic

Totusi si femeile care dintr-un motiv sau altul nu au un pertener de viata merita sansa maternitatii ... e clar ca sunt riscuri genetice, dar totusi, daca clinica e serioasa, cred ca se poate face un studiu calculat si riscurile sunt mai mici ca la conceptia naturala, unde nu exista nici un studiu, numai hormoni si indragosteala.
Mergi la inceput
AB
AB

2049 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite AB un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buflea editai pretul ca l-am auzit circuland doar.
Eu am inclinat mult pentru donator cunoscut.

Conchita daaaa neaparat tatal o fost.
Genetica nu-i egala cu tabelul lui Mendel cu ochi albastri... exista nenumarate alte mecanisme a.i. din doi parinti aparent normali poate iesi orice in anumite conditii de mediu sau conditii de mediu arbitrare.
Ah si copii autisti sunt asa mai detasati de problemele sociale. Chiar prea detasati.

Editat de - AB on 16/05/2009 08:08:24
Mergi la inceput
Mindy
Mindy

1852 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mindy un Mesaj Privat  Reply with Quote
AB aici zic ca accepta donatori intre 18-44
http://www.spermbankdirectory.com/donating-sperm.htm#eligible

Daca as fi single as alege si eu metoda asta. Si daca nu m-as simti in stare sa duc o sarcina as adopta. Nu mi-ar pasa de nici o reactie a celor din jur.
Mergi la inceput
Ramona J
membru veteran Ramona J

10720 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ramona J un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu as vrea musai cu poza, fara nu ma joc...

Lume multa, oameni putini
Mergi la inceput
conchita
membru veteran conchita

10547 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui conchita Adauga semn de carte la raspuns Trimite conchita un Mesaj Privat  Reply with Quote
AB, j'de copii cu autism, ce crezi tu, mama o fo cu gena? prea mare coincidenta. coincidenta fiind una singura: donatorul.

nimic
Mergi la inceput
conchita
membru veteran conchita

10547 Mesaje
p.s. da' un ovul nu vrea nimeni sa doneze?

nimic
Mergi la inceput
Pag. din 38 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com