Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(84)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Fetele..va multumesc la toate pt raspunsuri si promtitudine...asa ce m-am emotionat....stiu ca mai poate dura chiar si 2 sapt pana nasc..dar parca incep sa constientizez ca se apropie momentul!!Oricum,devin din ce in ce mai nerabdatoare sa imi cunosc puiul!!Deci frica deocamdata nu m-a luat..doar emotiile!!

Oana_du..multumim pt capitol nou!Sa dea D-zeu sa fie cu vesti bune si albinute sanatoase!!
Anda_Magda..e mai linistita printesa acum?
Miruta..te asteptam cu vesti bune maine !!
Philip..multumesc pt raspuns in legatura cu sciatica..ma gandeam eu ca nu exista tratament pt asa ceva..vad ca s-a mai ameliorat un pic durerea,probabil s-a mai miscat bebe mai spre dreapta putin!
Cris..de cand sunt insarcinata am inceput sa mananc numai inghetata de fructe,inainte nu ma atragea,mancam numai de vanilie sau ciocolata..asa ca ma autoinvit la inghetata ta!!
Laurraa..relaxare placuta la salon si sa fii multumita de servicii!!
Clodyac..inca putin si ne vine si noua randul..
Picky..tin pumnii sa treaca colicii printesei cu ce v-a recomandat medicul!Plimbare placuta!E prima plimbare a bebelinei?

37+ Darius Nicholas
AMR 2 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Buna fetele. N-am mai reusit sa intru ca nu mi-a mers netul.
Azi dimineata am iesit si eu putin afara, ca nu mai iesisem de cand am racit.

Anamariacs felicitari pt baietel! Sa te refaci repede si sa ai un bebe sanatos si mancacios.

Oanaalex insanatosire grabnica. La fel am patit si eu cu raceala saptamana trecuta; e f greu mai ales acum spre sfarsitul sarcinii.

Philip si eu am simtit o unda de tristete cad am plecat in prenatal.

Daniella .
Nicuratze o sa fac si eu cerere pt diferenta de 15% din salariu. Mai ai cumva modelul de cerere sa mi-l trimiti si mie, te rog?

Strunfita . Incearca si cu ceaiuri de anason, fenicul. Cred ca inevitabil vom face comparatie intre copii. Si eu abia astept sa-l vad pe bebe, sa vad cu cine seamana etc.
















Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

gata, am ajuns la munca, mi-am servit micul dejun proteic si imi astept seful care a fost plecat ultimele 2 zile.
maria, si eu am probleme cu sciatica de cand sunt in uktimul trimestru, la mine partea dreapta-i suferinda.

philip
37weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_Ioana spune:

salutari fetele!multumim de capitol nou si sa speram ca va fii plin de vesti bune!cum mai sunteti?de cateva zile bune tot incerc sa va ajung din urma cu cititul dar nu reusesc nicicum.imi e o ciuda!!!tot timpul cand ma pun la calc intervine ceva sau vine cineva si gata...s-a dus citittul meu.iar cand sunt la calc nu pot sta mult ca ma boxeaza asta mica intruna si cu laptopul nu pot sta ca lumea in pat ca nu am pozitie buna...offfdar sper sa reusesc sa ajung la zi!
vreau sa felicit noile mamici, sa le urez multa sanatate si fericire alaturi de puiutii lor dragi.iar celor mici le doresc bun venit pe lume si o viata plina de bucurii alaturi de familie!
iar fetelor care sunt fff aproape de momentul cel magic al intalnirii le doresc mult succes, nastere usoara si mult curaj!!!
despre noi nu avem prea multe vesti.inafara de faptul ca trebuie sa stau cat mai mult in pat la odihna,sa iau tratament...nimik nou.raportez ceva maini si picioare umflate,mers de melc si cam atat.asteptam si noi cuminti ziua intalnirii,care se apropie cu rapiditate.am vazut ca se vorbeste despre dopul gelatinos.si eu am observat ca am o scurgere mai abundenta dar fara firicele de sange.deci cred ca inca nu l-am eliminat.
cam atat momentan.ma intorc sa citesc din urma, macar acum cand pot.va pup si sper sa revin mai tarziu!

36 cu Alexia-Gabriela

http://picasaweb.google.com/RalucaIoana23/AlexiaGabriela?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:


OanaAlex


Carmina 38+ cu Andreea si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Deea, probabil sunt colicile de vina. Picky ti-a raspuns foarte bine, cel putin aceeasi explicatie si aceleasi sfaturi le-am primit si eu de la pediatra copilului.

Oana_Du, de ce i-ati facut lui Alexandru eco? E o procedura uzuala? Eu nu tin minte sa-i fi facut lui Bogdan.

Anda Magda, cand va citesc pe voi mi-e asa de groaza de ce ma asteapta . Dar sper ca macar de data asta sa fie un copil cuminte, fara colici.

Carmina 38+ cu Andreea si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Andreea, eu la Bogdan am stat 4 zile acasa inainte sa-l nasc si 6 luni dupa nastere. Dar imi dadeau de la stat doar 730 RON, imi era obligatoriu sa ma intorc ca nu ne descurcam cu banii.
Acum voi sta cat pot, maxim 2 ani daca nu schimba astia legea. Am avut si eu un moment de nostalgie cand am intrat in prenatal, dar mi-a trecut repede

Carmina 38+ cu Andreea si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

salutare fetele frumoasele
noi suntem bine ,gadiliciosi si cumintei
azi am mai spalat si eu hainutele lui bebe ,noroc k azi a fost si la noi soare si nu a mai plouat .
maria gata ai eliminat dopul? wow inseamna ca intr-o saptamana -doua esti in focuri uff abia astept
eu nici acu nu coenstizez ca o sa nasc si o sa am un bebe hihi sper sa nu rada bebe de ma-sa hihi

Alynta


oanaalex


ca tot ziceai cris de masina de inghetata...azi m-am infruptat si eu cu inghetata ,mai am ceva provizii in congelator pana luni cand sunt gata de atac

Anca..
38+
www.flickr.com/photos/anca_bebelina/" target="_blank">pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

buna ziua,!!!

azi am spalat si eu hainitele fetei,uau 3 masini am avut,nici nu-mi dau seama cand am cumparat atatea...si maine le calc

aqua:felicitari pt vestile de la eco!

HAI ALYNTA

Kiralina:vb Ioanei,sau poate provoca tavaliu
piky:imi pare rau ca Alessia are colici,sper sa treaca cu picaturi.
strunfita:eu zic ca dupa ce se va naste poate vei ajunge sa o iubesti mai mult fiind cea mica si fetita...

HAI OANAALEX

eu sant post din prima saptam de sarcina,asa ca nici dupa nastere nu vom face nimik 6saptam..dar sincer uneori visez noaptea ca ...na,asa,sau ca ma inseala iubi!
si ma trezesc asa de nervoasa!va povestesc ceva:ieram internata si colega de cam vb la tel cu sotul ei si-l anunta ca 9 luni nu vor putea face nimik,iar sotul ei stiti ce ia raspuns? ,,dar ce,te vor durea dintii cumva?"cand mi-a povestit am creszut ca mor de ras
lauraa:imi pare rau ca ai dureri
deea:imi pare rau pt ziua de ieri!a crescut Darian,deci inseamna ca laptele tau este bun
roxi:am cautat dar nu am gasit,asa ca am luat always pt noapte
oana_du:ma bucur ca Alexandru e papacios si necolicos si ca doarme bn,iar tie felicitari pt refacere ..te
cris:ms de inghetata,e f buna
cat despre scurgere si eu am mai densa de cateva zile,dar ma consolez cu ideea ca e mai abundenta in ultima perioada ...

Yioanna 35+ Stefania Alexandra

http://bd.lilypie.com/EMiQp2.png
http://picasaweb.google.com/yioanna

AMR 5 saptamani pana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

picky...........plimbare placuta si linistita si un la bebic


maria bunica......si eu tot de fructe mananc ca ciocolata ..beacccc.Ne ajunge noua o cutie intreaga




37+MIRUNA-ALEXANDRA

multi la burtici si mai multila bebici

AMR 1 SAPTAMANA

Mergi la inceput