Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

fetelor, mi-am permis sa fur poze cu albinutze si le-am pus la sfarsit de filmuletz sa vedeti cum arata; le scot daca mamicile vor altele si imi cer scuze daca le-am suparat, dar eram nerabdadtoare sa vad cum iese; imi spuneti si le scot;

http://www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url

cele ale lui bebebeca si oana_du nu am putut sa le fur

37 + minune de Maya Teodora
AMR 2 saptamani Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Se pare ca ziua de azi a fost una destul de obositoare pt tot stupul nostru...eu una sunt rupta si merg la nani...ne citim maine toate umflatele si desumflatele si nu in ultimul rand pe albinutele mici si "zumzaitoare"

DANA 35+ cu mumos Denis Andrei

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?

AMR

NASICA MEA PREFERATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Voicu_bebi..da,patutul este din lemn si este alb,l-au cumparat de la Ikea!Eu ma voi vopsi acasa de data asta,nu mai sunt in stare sa stau 3 ore la coafor,va veni verisoara mea,care le are cu frizeria si ma face ea!Important e sa ma prinda culoarea..e singura care nu am incercat-o pana acum..
Oanaalex..deci joi avem programate agitatele pt tine..super!Si eu ma simt din ce in ce mai obosita..Ati reusit sa definitivati mutarea?
Philip..daca nu se grabeste bebe,miercuri la pranz ma voi face si mov..abia astept!
Dani3lla...super tare sotul tau..macar al meu nu se uita la fotbal,am scapat de echipa favorita si divergente..
Strunfita..multumesc!
Dani3lla..sincer,imi place tare carutul si super avantajos la pret..sa il foloseasca bebe sanatos!!Frumoasa foc nasica mica..si imi place cum se stramba,e tare haioasa!
Miruta..multumesc!
Roxy..felicitari pt vestile bune de la eco!Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu idei in legatura cu cadoul pt medic..e cam greu..
Laurraa..felicitari pt vestile bune de la eco si pt bebelina grasunica!Mai e putin,putin si o vom cunoaste,abia astept!
Philip..felicitari pt putinele kg si pt masuratori in grafic si imi pare rau de problemuta..sper sa gasiti o cale sigura de rezolvare!
Miruta..imi pare tare rau de situatia tatalui tau..nu prea mai sunt eu la curent cu legile si institutiile in Romania,insa ma gandesc ca ar putea merge si reclama,la fortele de munca..nu mai stiu exact cum se numeste institutia..,acolo unde se pastreaza si cartile de munca,zic eu..
Ioana..pt Sara sa ii treaca agitatia si sa aveti o noapte linistita!!
Laurraa..abia asteptam poze cu printesa mult asteptata in patut!Sunt sigura ca vei avea totul pregatit ca la carte de mama ta,atunci cand veti ajunge acasa!!

37+ Darius Nicholas
AMR 2 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Seara buna fetelor,
Mamica_oana, felicitari pentru printesa Sofia!
Fetelor care au primit daruri dragi, felicitari si vreau sa va spun ca sunteti niste norocoase.Noi nu am primit nimic de la familii, nu ca nu ne-am permite dar ne-ar fi placut, ca si gest, sa ne intrebe careva daca vrem ceva pt bebe, mai ales ca de cand sunt insarcinata sotul a fost de 2 ori in tara si mi-au venit si socrii in vizita in iarna, dar in schimb de fiecare data eu am datoria sa trimit cadouri acasa pt toate rubedeniile si cunostintele, ba mi s-a atras atentia, ca vezi draga doamne, nu am fost suficient de atenta.
In rest ce sa va zic, mi-am facut un car de nervi pe statul roman astazi, in mod normal sist de asig romanesc ar fi treb sa-mi deconteze cheltuielile aferente sarcinii, pt ca inca se platesc contributiile mele la sist de asigurari de sanatate(cuantumul pt 3 salarii medii pe ec)si astazi m-au anuntat ca nu-mi platesc decat in caz de urgenta si pt ca am avut o sarcina normala nu bebeficiez de drept mele, concluzia lor a fost ca treb sa vin in tara si sa stau 9 luni cat dureaza sarcina. M-am lungit cam mult dar aberatii mai mari de incalcari a drept nu am mai vazut ca la romani
Scuze daca v-am plictisit, dar cu voi ma mai descarc si eu


35+ Stefan Amir
http://picasaweb.google.com/ganesha977/EuSiAmir#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Lauraa fain filmuletul! Abia astept sa te rog sa-l "adaugi" si pe Matei!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 39+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Buna fetele,

Hai ca doarme bebelina asa ca am intrat si eu sa va mai salut


Felicitari Mamica_oana, refacere rapida si multa papaica ptr bebelina
Bine ai venit pe lume Sofia Ioana, sa cresti mare, sanatoasa si sa iti faci parintii fericiti
Mh bafta multa maine, nastere usoara si multa sanatate tie si bebelinei
Alberta nastere usoara, durere putina si multa, multa sanatate
Alynta tin pumni ca pana la urma bebe sa vina de buna voie...oricum sper ca totul sa fie bine si iti spun de pe acum nastere usoara si scoatem agitatele joi

Am vazut si eu pozici cu bebei mici si scumpi ...sa va traiasca mamicutelor si sa va bucurati de orice clipa petrecuta cu ei

Hai ca incerc sa va povestesc si eu cum a fost nasterea Alessiei si sa pun si ceva pozici cu iubita mea mica ...asa ca revin...

Va multumesc ptr urarile de bun venit si sa stiti ca mi-a fost tare dor de voi

Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Laura f emotionant filmuletzul, parca nu-mi vine sa cred cand a trecut timpul.
Ioana_ am vazut noile poze sunt superbe fetele, iar Sara e perfecta, ca sa nu mai spun cat de mortal e filmuletul


35+ Stefan Amir
http://picasaweb.google.com/ganesha977/EuSiAmir#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

ganesha, pupic sa treaca supararea.
carmina, dr meu mi-a spus ca el a avut un caz cand strepul a trecut la bebe chiar cu cezariana si fara ca individei sa i se rupa apa. de aia ma ingrijorez. acum am citit pe internet ca e recomandat ca antibioticele sa se administreze cu 4 ore inainte de taietura daca esti programata la cezariana. am sunat la medic si-am lasat mesaj sa vedem ce zice. uf, uf.
va tin la curent

philip
36weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

de la coafor!!! acum poate sa vina bebele linistit..am fost la coafor, manichiura-pedichiura

la noi au fost astazi 30grade deci am transpirat ca oooo **** deci bineinteles ca nu imi mai sta parul asa cum a stat cind am iesit de la coafor:

http://laura-oana.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?ownerId=174883471&artistType=&photoFuid=00856839390300c0q0bR683939#3729364548_174883471_275705303_0

laurraa eu m-am decolorat astazi...suvite..i-am zis tipei sa aiba grija sa nu imi atinga piela capului...

38+ cu Sebastian Gabriel
GUGU
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

mamica-oana felicitarii

si cind ma gindesc ca noi 2 aveam acelas DPN



38+ cu Sebastian Gabriel
GUGU
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput