Vitamine romanesti in Germania (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Iulia, felicitari d-lui profesor .
Clau, te-au salutat colegii azi?
Ioana, wow...te-ai aprovizionat , nu gluma. Ce vrei sa faci cu 5kg de faina?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Alooooo madamele cum de nu sunteti pe mess?
Eu astept sa ma sune Miri,a sunat cat am fost la lucru si a spus ca revine .
Ioana e mai scumpa la kaufland da noua de zici suma de pe factura, ai rezolvat cu lautarii, vad ca azi ai facturi in program
Miki da au salutat azi .

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Stau in pat si am uitat ce era mai important . Am fost azi iar la Tierarzt, nu-i arata urechile cum ar fi vrut ea...tja...cum sa se vindece in 3 zile? oricum i-am spus ca nu se scarpina si e mai cuminte . Am primit creme si spray, timp de 10 zile sa-l doftoricesc, iar apoi mergem iarasi la dr. urmeaza sa se ocupe de dintii lui , anul trecut erau dintii ok, dar anul asta are 2 carii .
Va multumim pt ca ati fost alaturi de noi si-o sa primiti un pupicel din partea Misterului la urmatoarea intalnire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Miki, pai decat sa ma duc sa cumpar cu kg mai bine cu kg-le.Mai un chec, mai o tarta, mai acolo ceva

De fel imi place sa merg la Metro pt detergenti ca iau la 5l balsamul de rufe si imi ajunge destul,plus ca este mai concentrat.

Am luat si cadou pt sarbatoritul de maine.O carticica care povesteste.A fost 20 e,nici mult nici putin,dar ceva mai interesant nu am gasit.
Abia astept sa mergem maine,pe langa faptul ca mai iesim putin, da chiar imi doream sa mananc la restaurant grecesc de mult timp.Tatal si bunicii sunt greci si au un restaurant.



"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Ioana, ai dreptate. eu is cu kg-de faina rar o folosesc. stii tu de ce. punem si de-o intalnire cat de curand. pune sticla de vin la rece
Clau, sunt pe laptop si ca sa fiu online , trebuie sa ma conectez prin webmail. dar daca te intereseaza, sa stii ca-s online dincolo ai pricipit ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

sa zicem ca am priceput si eu in pat cu o farfurie de clatite la cuptor si Andi bazaie pe aici, will nicht schlafen si au luat iarasi codul romanii si nu vad dansez ptr tine , IOana ce faci?
Iulia ne-ai amenintat ca ne dai de baut si ai tuns-o .

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Clau ce Dansez pt tine vrei sa vezi?Ca s-a terminat, astepata pana la toamna.
Chiar voiam sa te intreb de cod, ca si noi suntem pe radio sa asculte Gabi meciul.

Uite dau eu

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Buna seara.
........abia acum reusii sa bag teroristii in pat. Cred ca simt luna plina.
Angiuta, off cat te inteleg de bine. .............cand m-am maritat i-am zis la barbat ca vin aici cu doua conditii: sa pot merge acasa cel putin intr-o vacanta pe an si sa lucrez in meseria mea. Acasa am venit cand am vrut, dar dupa servici am asteptat 5 ani. Cat am mai plans si m-am agitat. A avut Dumnezeu grija de mine, ba eram gravida, ba cu bebe, ba gavida si si cu bebe. Am tot incercat intre timp sa-mi caut ceva ORICE. toti ma trimiteau acasa, sunt prea calificata pentru orice munca, iar pentru meseria mea prea putin calificata. Am vrut sa fac ceva cursuri, dar toti ma trimiteau acasa. Si totusi cand am inceput sa caut a gasit. Nu dispara si ai rabdare, dar nu te da batuta. Iti vei gasi pana la urma.
Codruta, stiu ca e descurajator cand nu primesti nici un raspuns, poate e si mai rau cand primesti doar raspunsuri negative, dar nu stii pana la urma de unde sare iepurele.
Miki, imi apre rau de Misterul tau. Sepr sa se faca bine. Noi avem o pisica, Sindy. copii isi doreau de mult una, dar tot am amanat " pana ne luam casa noastra". doar ca Sindy ne-a gasit ea pe noi inaite de a ne gasi casuta. E tare cuminte, si foarte educata.....si nu de noi. Am aflat ca a fugit de la niste vecini care-si luasera un caine. O luam peste tot cu noi in vacanta, cu exeptia Romaniei. Pe munte la cabana ii place cel mai mult. E lumea ei, prinde intr-o veselie soareci cu care ne defileaza pe sub nas si-i inghite sub ochii nostri
Alexandra multumesc ...si tu ai o fetita cu ochi albastri tareee dulce.
Tumpi cate sticle de vin mai ai?
Monik tin pumnii sa fie bine, dar daca trebuie mai bine in spital. Sa mai stea bebele la caldurica in burtica, si sa se nasca sanatos. Nume i-ati gasit sau inca studiati?
Iulia felicitari d-nului profesor!

Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006)

Poze noi.....cu noi



Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noiembrie spune:

Sara buna ...Chiar credeti ca scapati de mine ? SInt ca raia
Moonik , iti tin pumnii! Sa fie bine !
Iulia , felicitari , ai vazut ca-i bine .! Ce nu stiai ce ai in casa ?Sa va mearga bine in continuare !
La noi a fost o furtuna napraznica , rupere de nori nu altceva . Tomatele mele , cred ca nici gogonele nu o sa mai ajunga!.
Am facut waffele lui Osna , si de data asta chiar am reusit -in sensul ca nu s-au mai lipit si nici nu mai stau 2 ore sa spal aparatul . si asta e marele castig!Multumesc Osna!
Maine mai fac o tura , dupa reteta lui Clau! , ca acum tot sint in verva!.Ma motivat reusita !Si ma gindesc la vinul lui Tumpi!

Mergi la inceput