Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (100)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

stefany, : http://www.casafericirii.ro/

deci e mai eftin la voi.



alexutza, welcome bec, sa fii fericita tu si printesele tale!!



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefany_p

Cleo, is curioasa si eu, cat ajunge pe luna la gradinita Bahmutencei? io aici o sa dau 400$ dar mai bine de jumate mi-i da statul inapoi dupa impozitarea anuala
am fost ieri la gradi sa vb cu tipa de acolo..am stat cam juma de ora, am disparut din pesiajul lu fi/miu..i-a palcut la maxim, l-au dat si pe tobogan, a fost fascinat de copii.o sa inceapa pe 22 mai si sper sa fie bine..



Pai voi stati bine, atunci! La noi sunt dublu! Adica, chiar $800/luna!!!

Iulia, pupici dulci Mufitei sa treaca repede si sa stea puricii departe de ea. Of, poate si din parc din iarba? Sau de unde-i tot colecteaza?


_
Mami de Printesa Victoria Isabella

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

LA MULTI ANI CATINCA!

LA MULTI ANI BIANCA!

LA MULTI ANI BRIANA!

LA MULTI ANI ALYSIA!


_
Mami de Printesa Victoria Isabella

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anisiap spune:

am citit pe fuga ce mi a ramas in cap sunt bubele de pureci si Tudor la fel se facea de la pureci era mica l a inceput si apoi se umfla cica alergie la muscatura de insecta pe Ale nu a piscat o pana acum nik ca sa vad reactia nici nu s curioasa
la multi ani sarbatoritilor

sper sa dorm azi noapte buna

montajehttp://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=723fab81f8b97578bfaf88


Tudor ,Ale ,si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Buna dimineataaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Am facut o bunaaaaaaaaaaaa.

Fetelor, in tara pojarului e liniste, fara febra, fara muci, fara tuse sau alte chestii pe care le-am citit despre boala asta. I-au disparut si bubele in mare parte, mai are cateva pe picioruse si in zona buricului. Doctoreasa cica a facut o forma usoara. Asa o fi sau a gresit diagnosticu' ??? Mda.

Iulia, sunt groaznice bubele Mufitei, sa-i treaca repede. Nu mi-am inchipuit ca e asa rau.

Mai da' ce preturi la gradinitele astea private ... Voua nu vi se par scumpe ? S-a deschis una si in Buzau, 250 EUR program normal si 300 program prelungit.

Legat de alocatia copilului sunteti sigure ? Eu cand am primit banii am primit si cei 200 ron !!! Au dat acu' lege noua sau cum ?

Fug la trebi, revin mai tarziu. Pupici multi. Papaaaaaaaaa ...









Dani, mami de Rasfatzel 23.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Neatza!

MMM Dani , sa ne fie de bine .
Anunta astia la meteo pana la 27 de grade astazi - sunt cu oki pe jeam sa prind razele soarelui


Alexuta - bine ati venit inapoi acasa! Sa va fie de bine vacanta la tara. O luna? Asa mai zic si eu!
Sa-ti traiasca lungana mergacioasa . Poate mai pui si vreo sa ne dumirim ce si cum, cat de mult i-a priit la tara


LA MULTI ANI !!!

Sa fiti sanatoaseBRIANA AMELIA si ALYSIA MARIA , sa fiti iubite si respectate, sa aveti parte numai de zile frumoase , pline de soare si fericire!



Uram LMA si la cat mai multe lunitze TUDOR GABRIEL - hai grabeste-te, prinde-i din urma pe sarbatoritii de 1 an - sa dantzuim sa ne distram ziua ta sa o celebram




Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Bai, Cleo, unde esti? Ai facut oki? Am vazut ca pe la 11 jumate tu erai in casa fericirii da' hai, e cazul sa faci oki, astazi ai treaba

CLEO Trimis la: - 08/05/2008 : 16:56:19
--------------------------------------------------------------------------------

nu am baut nimik. Si-a facut efectul din dulap de acolo, de sus, de langa frunzele de zmeur.
Dopul a curs un pic dimineatsa....acum nu mai e dop, e o usoara scurgere dar tot maronie, asha. Si am contractii des...dar nedureroase, si neregulate. Nu le bag in seamna pe asta neregulate, nu? Doar ca agita pe bebe. Si ce simt clar... ca bb apasa din nou, puternic pe vezica.
Faptul ca pierd dop e semn ca se deschide colul, nu?
Asha am inteles io...deci daca colul se inmoaie si deschide, pot sa bag relaxata deseara uleiul de ricin, cat nu e tati pe faza . Pregatesc alaturi un calciu efervescent, ca are gust de citrice, si ori vomit, ori nu vomit. Daca nu vomit, ori tratez constipatia, ori incepe travaliul. Voi vedea functie de evolutie...daca apelez la uleiul de ricin.


40sapt+6 zi asteapta o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
si o burticutsa AMR 1 zi, 2 sapt , 3.... sper ca nu asha de mult!!


mamica de fifitsa

CLEO Trimis la: - 08/05/2008 : 23:46:05
--------------------------------------------------------------------------------

ulei de ricin? HAC! Pe care l-am baut! in cel mai nefericit caz, scap de constipatie. Si tot e o reusita, nu?

41 sapt asteapta o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
si o burticutsa AMR 1 zi, 2 sapt , 3.... sper ca nu asha de mult!!

Speram totusi ca astazi n-ai o zi asa de plina


Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

"Neata: va invit si eu la o cafelutza si va prezint lista de pretendente la slabit:

Alysh: 5 kg

Simo: 3-4 kg

LAurita: 4 kg

Magnetism ?

Danicris ?

Micaela?

Socrate?

Getutza?

As pune deadline 1 luna incepand de azi. Tre sa-mi spuneti cate kg aveti au cate kg vreti sa slabiti, sa fac un tabel in word. Deci, pe 8 iunie, completam rubrica " nr KG date jos" din tabelul pe care il voi face.

Putem face si un concurs daca vreti, dar cred ca e suficient un simplu tabel si ideea sa ne motiveze/ stimuleze.

LA mine ca si la Socrate, Magnetism, merge faza cu infometarea , de fapt cu nemancatul dupa ora 16. Acum, fiecare isi alege metoda de slabit.

Getutza, ffffffffffff scump, frumusel foc Bogdanelul! S-a schimbat mult, e un baietel acum, nu mai e bebelus.
Cu pufuletii, cred ca e tocmai invers, ingrasa de rup, eu asa stiam.

Iulia, offf, scumpa Mufitza........mai parca nici mie nu-mi par a fi piscaturi de purici. Investigheaza. Sanatate!

Laurita, cresa de stat stiu in spatele Mega Image-ului de la Dristor. Dar de ce vrei sa-l dai? De fapt lasa ca palavragim luni.....si eu l-as da, macar 4 ore sa stau mai linistita, dar eu stiu? O fi bine? Vb



Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Danicris

Buna dimineataaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Am facut o bunaaaaaaaaaaaa.

Fetelor, in tara pojarului e liniste, fara febra, fara muci, fara tuse sau alte chestii pe care le-am citit despre boala asta. I-au disparut si bubele in mare parte, mai are cateva pe picioruse si in zona buricului. Doctoreasa cica a facut o forma usoara. Asa o fi sau a gresit diagnosticu' ??? Mda.

Iulia, sunt groaznice bubele Mufitei, sa-i treaca repede. Nu mi-am inchipuit ca e asa rau.

Mai da' ce preturi la gradinitele astea private ... Voua nu vi se par scumpe ? S-a deschis una si in Buzau, 250 EUR program normal si 300 program prelungit.

Legat de alocatia copilului sunteti sigure ? Eu cand am primit banii am primit si cei 200 ron !!! Au dat acu' lege noua sau cum ?

Fug la trebi, revin mai tarziu. Pupici multi. Papaaaaaaaaa ...









Dani, mami de Rasfatzel 23.06.2008


niatsa
multumim de . e buuuna.
Despre pojarul vostru, bube mai aveti? io stiu ca cel mai des bolile copilariei se fac forme usoare, cam 5-10% sunt forme mai agresive, si in general la imunitate slaba.


da, e scumpa gradi particulera. Din pacate serviciile in buc. sunt f. scumpe - in general lumea cashtiga bine, de aceea si bonele sunt scumpe. Adica cine vrea sa munceasca, gaseste de munca si e platit destul de bine.



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

neatza...

iote cleo ce am gasit:

Barza, barza, pasare rara,
Ti-ai pierdut vreo aripioara?
Nu mai fii asa inceata,
Ca te-asteapta-aici o fata,
Vin’ la Cleo cu curaj,
Ca face kilometraj
Si nu mai are rabdare,
Ii trebuie alinare...
Vino repede, grabita,
Ca se simte parasita,
De te cheama si in soapta,
Ea pe MARA o asteapta,
N-o mai lasa singurica,
Doar nu esti vreo turturica,
Haide si fa-ti datoria
Si da-i fetii euforia!



stefany, da purici sunt. asa i se fac ei muscaturile. la incfeput erau mici si rosii-rosii. plus ca [e tot body-ul am gasit rahatei de purec. dar asa pateam eu cand ma musca unul. se umfla muscatura si ma durea, nu ma manca. am schimbat/spalat tot deja de ieri, aspirat, etc. oricum faceam asta la 2 zile. ieri de exemplu fata s-a tot tinut dupaun catelus micut din parc, radea, era fascinata, catelul normal, ca s-a apropiat, mi-a fost mila sa dau cu piciorul in el sau sa-l gonesc. i-am zis mai rastit asa sa plece, dar de lovit, nu lovesc bietele animale. eram sigura ca vom pleca cu 100 de pureci de acolo, dar se pare ca am avut noroc si nu am luat, ca fata nu mai are muscaturi noi...dar le are p-alea si ma temina cand o vad asa muscata

neatza MsBB

ma duc ca da mandra semne ca ar vrea sa faca kk

Mergi la inceput