Urgent, sfaturi : Bichon Maltese

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

http://community.webshots.com/album/565504804uQmsLM?start=72

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Wow, ce frumosi sunt!

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisa_93 spune:

superbi:X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ayla, zi tu ca nu asta va lipseste, o catelusa ca de plush
Larisa, in sfarsit am trimis mail


-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Ce dragalasi sunt ! Ca niste ursuleti !

Noua ne-a facut "surpriza" catelul nostru aseara, cat timp i-am facut baie lui Cristi ea a daramat un ghiveci pe covorul din sufragerie dupa care s-a urcat in pat cu labele pline de pamant
Am avut activitate de curatenie pe la 11 noaptea

Ingrid si Cristi 6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Daria, felicitari. Sa fie sanatos "plusatul" si sa va bucurati de el.
Repet cu orice ocazie: nu e fericire mai mare pentru copil decat sa se trezeasca si sa strige dupa catel, care in secunda 2 e gramada peste ea in pat...
Off topic, Ingrid, imi pare tare rau ca ai atatea patanii... e un botez al focului perpetuu... hai ca poate pana la urma se potoleste si zapacita voastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ingird, cred si eu ca te-ai suparat
Sela deocamdata e la faza de "atac" asupra pluisurilor, pampersului, marginii patului ei, paturicii si cand vede vreo mana sau picior toata e in exatz si sare ca o caprita

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Ingrid, numai atit? ...te invidiez,esti norocoasa.Sa vezi la mine decoratiuni ( :.Ieri am gasit-o " fata verde cu parul padure " : ).S-a suit pe un scaun,dupa scaun pe birou si a furat un evidentiator care pret de 10 minute cit a ramas nesupravegheata a fost facut ferfenita.Uf si am scapat de caninul afurit,ce o mai vrea?

In gazonul din fata am tunele,firele abia se mai tin saracele,bandajate de te miri cum mai merg ( :.

Daria,sa vezi cind ridica stacheta la " iepure " ce da din ea : ).Pe la patru luni,cind incepe sa se poata sui in pat /canapea.Ma repet : sa o certi cu " nu e voie ",la mine e tirziu...a mai fost crescuta si cu doua matze,a vazut ca alea sar si a invatat si ea.Ma mir ca nu a facut vreo entorsa la cit topaie.Motanul a pus-o la respect de mica,i-a dat doua labe cind era bebe si ii stie de frica.Il latra dar nu se apropie de el.Pisica,desi o apara de motan (cred ca o considera puiul ei) mama ce tavaleala i-a de la fiara de plush.Ma mir si eu cum o rabda.Dar si cind dorm imbratisate sint de coma : ).

----------------------------------------------
Tashi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu ma gandesc cu groaza la cum va fi cand creste animalu`.
Mie mi-e tare frica de a, mai ales cand se enerveaza maraie asa ca o fiara
Anyella, adica pisicu` cu cainele dorm impreuna ?

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Daria,ma faci sa rid cu lacrimi.Cine mariie ? O sa rida Giulia de tine : ))).Pai daca acum ca are ace ,nu colti faci asa,dar cind i-or cadea dintii de lapte.Cind te-o apuca de pantaloni si o incepe sa zmuceasca.

E inofensiva daca o certi,daca stie ca cu tine nu are voie sa se joace.Mama a lasat-o si cind o vede o composteaza de se fereste in fata lui tata sa ii vada ala urmele.Ii sare si in cap, ca un sarpe .Cu mine ii merge,dar cu limita...cind strig : Tash,,, incremeneste! Cind o i-au cu Tashoanca,iubita etc sa vezi tumbe si burtici pigmentate ce imi arata.

Caut poze de fun sa vezi iubire (si capaceala ) intre matza si catel.

Pup fetele !

----------------------------------------------
Tashi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Da , maraie asa de urat, parca e posedat cand are chef de joaca
Si eu ma gandesc la viitorii ei dinti

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput