Abdomen extra-plat (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elvie spune:

Buna, vad ca mai toate sunteti in perioda rosie ,including me asa ca sportul ramane pe sambata.De ieri pana azi sau mai dus 300 de grame asa ca sunt mai usoara cu 1.300 kg.

Azi dimineata am halit o placinta mica umpluta cu ciuperci ,bacon ,masline si tomato sos,tare buna mai ales ca a fost si calda,cafea cu lapte si doua linguri de zahar( la cafea si tot ce are in ea nu pot sa renunt)

La amiaza ,un pumn de fasole verde ,cateva cuburi de pumpkin ,corn si un morcov calite in putin ulei de masline la foc foarte mic peste care am pus mujdei de usturoi cand au fost gata.Patru patratele de ciocolata amaruie si rom.

Seara 60-70 grame danish fetta ,cam 8 cherry tomatoes si ceapa verde,un mar
Cafea cu lapte si doua linguri de zahar.Iar adorm dupa 12 noaptea

Emaaimee am tinut reteta de la canguri imediat dupa sarbatorile de iarna (vara la noi ) si am dat jos grasimea pus-a la sarbatori .Am gatit la fel si pt. husband si a fost foarte incantat ,cica nu s-a simtit asa bine de mult.

Eu sunt cu lactatele si fructe,in copilarie as fi mancat tot timpul lapte cu mamaliga , cartofi prajiti ,si acum sunt la fel Carnea de pui nu imi place si nu prea are gust aici,la cea de porc am renuntat de vre-o cinci ani,mananc carne de vitel, miel ,peste din cand in cand dar in general nu ma prea omor dupa carne.

Mai eu degeaba mananc seminte,nuci etc. ca tot imi este foame si au si ele o multime de calorii daca stai sa calculezi, mai bine bag o felie de paine in mine si am pace in schimb mananc sardine si capsule cu ulei de peste pentru omega3.Vitamine nu iau ca prefer sa le iau din mancare si cica organismul absoarbe doar vitaminele din grupul B ,calciu ,vitamina C, restul le bagi pe-o parte si ies pe alta

Conchita mi-am facut sassy water in seara asta ,vad maine ce gust are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Deus- ce bine imi pare ca matzul tau a venit acasa. Ginger nu a aparut.

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Fetele, sa va zic si eu meniul meu:
MD: cereale integrale cu iaurt bifidus (si eu maninc cereale dimineata pe motive de graba)
gustare: nectarina, mar
prinz: supa de spanac cu 2 felii de piine neagra
gustare: mar
cina: piept de pui la gratar cu salata de rosii, castraveti, ardei si ceapa verde.

Nu ajung la sala, barbatu-meu vine tot tirziu acasa, asa ca n-are cine sa ma schimbe la ingrijit Mara. Ramine pe week-end. In schimb, am facut ceva abdomene si exercitii cu ganterele pentru brate.
Ma tin tare sa nu ma cintaresc pina simbata cind se face o saptamina de cind sint cuminte. Daca n-am slabit ma dezumflu.
pupici, merg sa culc cupilul



Mami de Mara (19.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Seara buna fetelor!

Deus ma bucur ca a revenit matzul. Treci la deparazitare si dusuri acum cu el?

Dau si eu raport la haleala de azi:
- ora 10 - o cafea cu indulcitor bauta in fuga pe strada
- ora 12 - un iaurt mic 0,1% cu o linguritza de cereale
- ora 15 - salata de andive si peste (copt)
- ora 19:30 - o cana de ciorba de perisoare
Am baut ceai de soc cam 1,5 l si inca vreo 3 pahare inalte cu apa.
Am facut pishu bine si azi ...insa burta mi-e umflata si ma dor ovarele...cred ca am intrat direct in ovulatie dupa ciclu asta prelungit

Pupicei!





Dana mama lu'Radu Stefan(Fecioras de 2003)

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Hobby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2 spune:

off la mine e a 2 sapt si n-am dat nici un gram josnu vrea organismul meu sa cedeze neam.
Azi am mancat hotic rau dar de maine o iau de la capat.

Anita si Rachella -17.o1.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Buna seara:)
Am avut o zi buna, am facut sport, am papat ok si acuma ma pregatesc de un somn pe cinste. Sper ca si voi ati avut zi buna:)

Maine am pregatit o cursa in parc cu al meu prunc, el pe bicicleta eu pe jos sa vedem care-i mai iute!

Azi am gasit un catel amarat si ceva mi-a spus ca pe asta trebuie sa-l salvez. Bine, mie ceva imi spune lucru asta de cateva ori pe an, imi fac norma anual cu cativa catei si cateva pisicute...are cam 7 luni, este simpatic , ceva terrier cu alb si negru, bunut, slab ca lupta de clasa, cu ceva rani pe el ori de la o masina ori de la un catel mai mare...l-am parcat la cabinetul veterinar sa-i faca un RAR complet, sa-l hraneasca bine ca era lihnit si maine l-am programat la un salon de toaletat canin sa-l fac frumos-il pregatesc de gasit familie adoptiva. Am noroc ca sotul meu stie ca eu nu dorm daca nu fac asta si ma lasa in pace(ma ajuta) si al meu copil este tare iubaret si ma sustine sa salvam orice animal.
Deci o zi buna, sunt cu sufletul roz ... as putea sa fac asta zilnic daca finantele m-ar tine



poze

inspiratie si putere...pentru cine crede ca nu mai poate...NEVER, NEVER, GIVE UP !
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI
http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Citat:
citat din mesajul lui emaaimee

Deus- ce bine imi pare ca matzul tau a venit acasa. Ginger nu a aparut.

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica




POVESTEA MINUNII


imi pare rau de Ginger (: sper ca este bine


poze

inspiratie si putere...pentru cine crede ca nu mai poate...NEVER, NEVER, GIVE UP !
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI
http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

buna dimineatza de la Bistrita!

meniul meu de ieri a fost asa:
o cafea mareee fara zahar,
MD: o cana de iaurt cu ceapa verde si o felie de paine neagra,
gustare: un mar,
pranz: gratar de pui cu salata de varza si rosii
cina: salata de rosii, spanac, castravete si ton din conserva

am mai rontait 2 biscuiti peste zi si am gustat o bucatica de cioco de la Stefan.

Ieri dimineatza la 6 ploua afara asa ca nu am alergat...insa azi mi-am luat revansa, am alergat dublu si as mai fi facut o tura daca nu ma obosea un caine...
Cu Pink Floyd in urechi as alerga cam un ceas, m-am limitat azi la 35 de minute insa maine poate rezist mai mult.

O zi buna tuturor!

proud mammy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Deus, ce-mi place de tine cu animalele! Ma bucur ca ti-ai gasit pisicuta si sunt sigura ca vei gasit rapid stapani si pt simpaticul terrier. Eu am plans de m-am umflat acum vreo luna cand mi-a disparut una din matze pt o noapte. Fusese la vecini in camara, au gasit-o aia dimineata dormind intr-o oala mare

Ana, ce fain ca alergi. Eu nu am voie pe motive de genunchi, dar ma gandesc ce fain e sa alergi de nebun in racoarea diminetii.... ah, de frumos!

Am treaba. mai revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2 spune:

deci am luato de la capat...

7:30 ...cafea
11:30...2 oua fierte+3 rosii cery+ 3 felii de cas
14:30.....o salata de fructe{mar, capsuni,banana,kiwi,prune)
18:00....salata cu ton
Deus, ce grijulie esti cu animalele,....btw aseara cateaua mea a fatat 5 pui, iti trmit unu?





Anita
si Rachella -17.o1.2004

Mergi la inceput