Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (117)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

CD roseola are astefel de manifestari doar la copii foarte mici. Este cea mai usoara boala a copilariei si in acelasi timp cea mai contagioasa.

La noi nu au aparut bubele de roseola, in concluzie nu stim ce a fost, noi sa fim sanatosi.
Dimitri s-a ridicat luni singur in picioare, avem un gardut mic de tot in curte si tinut de el s-a ridicat iar ieri a facut primii pasi in patru labe. Ei, am baiat mare doar dintii ii lipsesc. Si ma duc sa citesc un pic din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

s-a ridicat singur in picioare?????
hai ca nu eu nu pot sa cred...pe cuv!!!!!
superrrrrrrr......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

baietel Gruia sanatos!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

neatza,

La multe lunite Mina de andreea and , Bianca de raluca , Radu de Cristina !!!!! party!

Bitza, imi pare rau ca are dermatita. La Sofia a mers Trixera+ si crema cu ZnO preparata de farmacie.

off-topic: Am fost ieri la bettyblue pentru impachetarea ucw si am dat jos 32cm. o sa ma mai duc ca merita

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia: http://picasaweb.google.com/mimihoo
http://jurnalulsofiei.wordpress.com/
poze diverse: www.flickr.com/photos/mipepitoida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Neata,
Ratonelu, mai dau si eu o si scobitori sa treaca oboseala
Mimihoo, 32 cm???...e cumva vreo virgula pe-acolo? Oricum bafta multa, sper cat de curand sa pot ajunge si eu macar la masaj

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

andreea, am citit ce-ai scris ieri de reflux....dar cine v-a dat diagn asta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

'neata! Sunt chiauna, Carla a dat trezirea la 6 si inca e tot picioare, pe baricade

Muuh, felicitari pentru catarator si ma bucur ca ati scapat de febra

Boo, e super Alex in filmulet .

Eva

Mey, voi cele cu mancarea yammy, nu mai postati pe-aici vreo 2-3 zile sa ajung si eu sa intru in jeans-ii de dinainte de sarcina. Mai am o pereche, cea mai misto pe care imi sunt cam mulati pe coapse iar saptamana asta am target. Dupa aceea puteti scrie orice. Auzi la ele cartofi prajiti cu mujdei si salata de varza

Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

neata! Copiii mei dorm inca, Cipri mufat, Alexa langa noi in pat:) Irina, si unde v-a dus trenul ala de 7? multumim de tratatie. Carla, mare pishicher pustiu[:-))] Felicitari invingatorului Gruia Miruna, ma bucur ca sunteti bine si felicitari pt ridicare!

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratonelu

andreea, am citit ce-ai scris ieri de reflux....dar cine v-a dat diagn asta?


carla,mami de putoiu sasha



Hm...e cale lunga...mititica avea reflux de ceva timp, insa vreo 3 medici la care am fost nici macar n-au pomenit de acest lucru. In final, la recomadarea Simonei (Kid) am gasit o doctorita super ok, care dupa o consultatie amanuntita a spus ca are reflux si intr-adevar asa era. Daca vrei date suplimentare, iti spun pe pm, mai ales ca ea lucreaza langa voi, la IOMC.ici

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_ada spune:

neata
la multe lunite
Mina de andreea and , Bianca de raluca , Radu de Cristina !!!!!
eu am racit :((
ma simt foarte rau , sper sa nu i-a si maia caci de luni incepem kinetoterapia si tre sa fie bine :(
muhh felicitari puiului pt reusita

mamica fericita de Maia Sofia - 23.09.2008
poze cu pitica

Mergi la inceput