Cauzele opririi din ev.a sarcinii - TROMBOFILIA 6

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

offff Avalon iubita credema ca nu mai stiu ce sa mai fac si cum sa fac.am Am facut profil trombofilie sunt ok. te pup si multumesc din suflet.

Puisori dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Citat:
citat din mesajul lui danny1

Avalon, felicitari.ce minune.intr-un fel sau altul, avand copilasi crescuti in burtica sau inima noastra, Dumnezeu tot ne va rasplati.
miki, am neglijat B12 pt ca s-au ivit tot felul de probleme personale.nu grave, dar desul de mari sa ma termine psihic calculele.multumesc ca ma tragi de par.te rog continua, asa ma ambitionez si eu.si niste picioare undeva mi-ar prinde bine.



mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans


multumesc frumos!

Danny, am o rugaminte in numele lui Luck (care are probl cu ATPO) si a lui Mihaele (care are probl cu anticorpii nucleari)... te rog din suflet, stiu ca tu esti doxa in probl de tiroida, detaliaza tu partea cu WOBENZIM-ul si celalalt medicament pe care nu ti-l mai aminteai ca denumire- imunoregulatoare naturale am inteles ca sunt... si le rog pe fete sa ia sa studieze efectul lor si sa ia in considerare consumarea inainte sa se apuce de fiv. Deci Luck, Mihaele, trebuie sa munciti un piculet si nu mai asteptati de la medici mura-n gura ca va creste par alb in cap, da?
Aaa, si inca ceva Danny, ajutati-o pe Luck la subiectul tau cu sarcina si bolile autoimune cu un endocrinolog bun, nu stiu din ce oras esti dar poate sunteti apropiate si-i recomanzi endocrinologul tau daca esti multumita de el.
E valabila partea cu imunomodulatoarele si pt Goldi.

Si DA, Danny, tu ai trombofilie pt ca ai ambele mutatii MTHFR, la mine asa scrie pe buletinul de analiza-diagnostic trombofilie. intr-adevar acestea se pot activa si pe parcursul vietii, sau e posibil ca tu sa fi avut-o doar pe cea ereditara si ai dobandit-o pe cealalta ulterior.

caut producatorul de IVIG din Ungaria care pare ca se putea aduce pe comanda in romania si ti-l comunic.

pup

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

... sper ca n-a ramas cineva neraspuns...

cred ca se poate inchide capitolul acum, iar la cap. nou va iau eu pe voi la intrebari

ce, credeati ca le stiu pe toate????

MULTUMESC TUTUROR!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaele

Miki voi face fiv cu Dr Cocei si Profesorul Marinescu. Eu nu am avut niciodata endometru mai mare de 10. Nu mai stiu ce sa mai zic si credema ca chiar nu mai stiu ce sa fac. Mergem cu dumnezeu inainte ce va fi va fi.

Puisori dragalasi


Hai ca am zis ca am incheiat dar vaz cuvantul endometru si la asta chiar reactionez: nu conteaza numai dimensiunea endometrului, ci mai ale structura lui... pot sa scriu o zi intreaga despre asta dar cred ca daca vei cauta postarile mele dupa cuvantul endometru vei gasi...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Da, cand am spus ca are endometrul ingrosat nu m-am referit ca e mare ci mai gros/ vascos adica structura lui nu e prielnica implantarii.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Am inteles of ce ma faceam eu fara voi nu stiu

Puisori dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Va invit la un cap nou aici

PS: va rog nu mai raspundeti la ac capitol, pleeeease!!! Stersai mesajul asta de 5-6 ori pana acum




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tecadra2009 spune:

Avalon Buna! Felicitari pentru bebe!In urma cu 2 luni am descoperit Factor V Leiden (G1691A) - Pozitiv-heterozigot si MTHFR(A1298C)Pozitiv-heterozigot. Fertilizarea ai facut-o in strainatate? Unde?cine ti-a dat tratamentul pentru trombofilie?cat timp l-ai urmat inainte de sarcina.Eu nu am ramas insarcinata pana acum.De 4 ani incercam.Am facut 6 inseminari, dar nimic.Ajuta-ma cu informatii, te rog! Multumesc !

Mergi la inceput