Cauzele opririi din ev.a sarcinii - TROMBOFILIA 6

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_81 spune:

din ziua doi adica in ziua a 2-a a CM?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Da




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Miki voi face fiv cu Dr Cocei si Profesorul Marinescu. Eu nu am avut niciodata endometru mai mare de 10. Nu mai stiu ce sa mai zic si credema ca chiar nu mai stiu ce sa fac. Mergem cu dumnezeu inainte ce va fi va fi.

Puisori dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki

Avalon tu treci in trim II si stii doar de sapt trecuta ca ai mutatiile?
Goldi dupa cum o stiu eu pe Avalon sunt sigura ca a luat preventiv tratam pt pb imunologice si de coagulare ( medrol, heparina) si nu s-a bazat doar pe detoxifiere/sport.
Bytzic multumim pt vot.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!


exact! vezi ca ai un mail de la mine, sper ca nu ti-ai schimbat adresa de mail din 2007!
sa nu inchizi subiectul ca mai cateva raspunuri punctuale de dat

pup

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcrissa

Avalon felicitari din suflet!Doamne ajuta in continuare!mi s-a zbarlit pielea pe mine si mi-au dat lacrimile, lacrimi de bucurie!te inteleg perfect cand spui ca iti e teama sa nu se rispieasca magia, dar e realitate si va fii bine pana la capat

P.S.profa ti-am dat un PM.ai primit?

Puisori

www.tickercentral.com/view/aat9/1.png" target="_blank"> Dorinta

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia


Multumesc, si sper sa vii si tu curand cu vestea!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Citat:
citat din mesajul lui iazminn

Felicitari AVALON!


multumesc, sa se ia la toata lumea!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Citat:
citat din mesajul lui ada29

Avalon,

Felicitari! Felicitari! Felicitari!

Ce ma bucur!

Ada

O sa fie bine,ai incredere!


Multumesc din suflet, Ada! Sa se ia si la tine!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_81

Avalon, cat ma bucur! Doamne Doamne are grija de toti.
Felicitari!



multumesc!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Profa, imi pare tare rau pentru experienta ta si pentru copilasul pierdut... vezi ca ai un PM de la mine.

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaele

Avalon felicitari sarcina usoara si la termen ai reinviat sperantele in sufletele nostre Doamne uite ca se p[oate si minuni .
Dragele mele am citit ca pentru probleme imunologice se ia prednisone 10 mg/zi cu o luna inainte de inceperea stimulari si se mai ia aspirina 100mg 1/zi.
Miki ati multumesc din suflet pentru tot
Eu am fost saptaman trecuta la medicul ginecolog cu care voi face fiv in toamna zi a vazut analizele mele care sunt o goaza mia spus ca ma progesteronul mare si ca fereastra de implantare este prera repede si deaia nu am reusit pana acuym azi am facut progesteronul zi 2 cm sa vedem ce va fi in zi 10 voi merge la eco sa vada mucoasa uetrina. Habar am avut de aceasta fereastra de implantare mia spus ca sa facut un stiudiu anul trecut si ca asta ar fi cauza sa de DD s afie asta ca ma-m saturat sa ma tot caut. Iara in legatura cu anticorpi nucleari pozitivi am sa iau medrol sau prednison cica este mai bun medrolul decat prednisonul voi stiti ceva?
Va pup pe toate va multumesc din suflet tuturor si incodata Avalon sincer ati spun mi-ai redat speranta si putere de lupta vazand reusita ta

Puisori dragalasi


Merci mult, o sa vezi ca vei reusi si tu!

Nu mai retin, ai facut profilul de trombofilie?

Faza cu fereastra de implantare, hai sa-ti zic eu cum e: expresia asta pompoasa in traducere libera, pentru oameni obisnuiti si nu pentru "enciclopedici" nu inseamna decat ca tu trebuie sa faci analiza progesteronului in ziua 2 de ciclu pe acel ciclu pe care vei incepe tratamentul fiv dar inainte de a-l incepe. Daca valoarea e mai mare ca 1, nu incepi tratamentul, intelegi? Ca daca-l incepi nu vei avea un raspuns bun. Asta inseamna!... Doamne, ce importanti se dau doctorii astia...

Medrolul are acelasi efect ca prednisonul, am mai scris... si ca dexametazona si ca aprednisolonul.

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 11+

Mergi la inceput