Pepenasi de iulie-august 2008 (114)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dr_anca

Flo, am patit eu cu friptura la cuptor si nu a iesit cu nimic mirosul pe loc. Am spalat f bine cuptorul si tava si apoi perdelele dar cam dupa 2 sapt nu s-a mai simtit deloc

Mamica de cuminte
iulie 2008





2 saptamani???? Pfffuaiii m-ai linistit

_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Ana multam de cafea!
Ce bine ca alergi, si la ora 6!

maitreyi sa va fie de bine "greutatea"

dia_filipas e un inceput bun, zic eu! Usor usor va dati pe brazda!

Cu intzarcatul....grea problema...eu mai am cate 20 ml in fiecare si tot ii dau seara, sa adoarma asta dupa ce bea un bibe de 200ml


_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

David e criminaaaaal! Imi inchide calculatorul

_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irolf1 spune:

Ana_a ce bine ca alergi! eu sunt o puturoasa, nu-mi fac timp nici sa fac 10 abdomene E drept ca randul trecut am ajuns de 79 la 55kg in 2 ani si fix cand incepeam sa ma simt bine in pielea mea am ramas iar gravida

Flo Andreea inca nu e tentata de butonul calculatorului, dar imi aduc si acum aminte de Aex care facuse o fixatie pe buton

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pica1 spune:

Flo nasoala faza cu arsul legumelor...Eu as incerca sa folosesc un odorizant de camera, chiar daca nu face mare scofala, dar poate mai diminueaza din miros. Ca sa nu iti mai inchida David calculatorul poti sa cauti prin casa un capac de la vreo crema sau ceva si sa il prinzi cu plasture deasupra butonului de on/off.

Iriss daca pediatra ti-a spus ca nu este recomandat sa intarcui copilul vara din cauza enterocolitelor, nu ti-a spus ca toamna este sezon de raceli??? Intradevar racelile nu e musai sa fie la fel de grave ca enterocolitele, dar doamne fereste sa aibe vreo complicatie...Stii ce, parerea mea e sa il intarci cind sunteti amindoi pregatiti. Nu cred ca e un bai daca iti aerisesti tatele toata vara, doar probabil disconfort pentru tine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Neata..

Eu sunt la cafeluta...Ana_a, multumim..Super sa alergi asa de dimineata si MAI ALES SA FIE LINISTE!!!



Cristina, mami de Mihaita




O sansa pentru Stefanel


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irolf1 spune:

Eu stiam ca nu e bine sa-l intarci vara pt ca fiind foarte cald, el poate refuza o perioada lapte, ceai sau sa nu bea suficient si exista riscul deshidratarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Buna dimineata fetele..

Dma, felicitari pt bb2! Sanatate tie si lui bebe va doresc, sarcina la termen si usoara

Tudorel sanatate multa piticule mai stiti ceva de el?

La multi ani Biri si Irineilor

La Cluj a fost foarte bine, multumesc lui Dumnezeu, bebe este sanatos, la inimioara mi-au spus ca este prea devreme ca sa se pronunte, bine, bine o sa se vada la 22 - 24 saptamani, dar mi-au spus ca ce a avut Dariusica , adica transpozitia de vase, nu este o problema genetica, sunt accidente.
Sper sa nu se mai repete
Am cunoscut fetele, Adriana si Iza sunt niste dulci, amandoua slabe, degeaba zice Iza ca ea nu este slaba...ca ESTE!!
Ne-am plimbat, ne-am jucat, am papat si inghetata...am vazut si pepenasii...frumosi foc!


Azi am terminat primul trimestru de sarcina ...intru in luna a 4a...
Sper sa treaca si astea 6 luni repede, repede..si sa-mi vad copilasul sanatos!



Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

13+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Iriss, da' care e legatura intre intarcat si enterocolite?
Enterocolita se face daca se mananca alimente infectate, sau daca esti in contact cu o persoana bolnava.
Iar din discutiile de anul trecut, se zicea ca laptele de mama protejeaza numai timp de vreo 6 luni copilul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Ana mersi de cafea ,din pacate nu am avut noapte linistita...Timea s-a trezit foarte des,s-a foit,desi am luat-o in pat cu mine.Pe la 4 i-am aspirat mucii,ceea ce nu am facut in cele 10 luni de viata ale ei...,ca deja nu putea sa respire.Azi nu a baut lapte doar 50 ml si mucii ii atarna pana la buric,eu sunt varza,cred ca am dormit maxim 3 ore,asta de la 5 la 8...

Ma duc sa beau o cafea cu mama
Va pup



Iza mami de Timea (28.06.2008)

Povestea noastra

Mergi la inceput