Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(122)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Anca
Hai ca ne grabim la scutecele si fara tine nu mergem

Dyana, probabil ca avea lapte mai putin la sanul cu problema pt ca se infundasera deja niste canale. Ti-ar trebui o pompita desi cea mai buna pompita e bb dar cat poate el sa suga? Incearca sa stai sub apa calda mai mult timp la dus si apoi sa mulgi. Intre alaptari comprese cu apa rece sau varza sunt bune

Mami de Damian Codrut Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

HAI ANCA!

Citat:
citat din mesajul lui petrean
Denisa, poti sa iei toate cele 126 zile dupa, daca te avantajeaza material..adik iei mai mult decat indemnizatia de crestere copil. daca nu..iei doar 42 zile, care sunt olbigatorii. Eu de la 1 mai am intrat in concediu de crestere copil..azi mi-am depus dosarul la primarie. Actele pentru alocatie le-am depus la 3 zile dupa ce am nascut. Dosarul pentru cresterea copilului il depui doar dupa ce termini postanatalul(cat decizi sa-ti iei), pentru ca ai nevoie de decizia de suspendare a contractului de munca.


Pai... ma avantajeza, ca de-asta intreb! Motanului meu nu i-au primit pentru alocatie dupa nastere, i-au zis ca dupa 42 zile... poate ne trezim ca n-am depus la timp.

Maine plecam la Targoviste (eu am buletin de Tgv si nu am putut aunge pana acum) si elucidez problema... sper.

Multumesc pentru raspuns.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ce urat este afara acum cand avem si noi voie sa iesim....nu am iesit nici ieri....Nu mai suport sa stau in casa

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Denisa, chiar nu inteleg cum nu i-au primit actele pt alocatie...eu ti-am zis..le-am depus(de fapt sotul meu), in ziua iesirii noastre din spital, impreuna cu actele pt indemnizatia de nastere si banii pt trusou. M-au sunat de la primarie sa ma duc pana in 13 mai dupa bani(alocatii pe aprilie, trusou+indemnizatia de nastere). Chiar e mister..oare dc nu i-a primit actele???

Bogdana - mamica de 3 minuni Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_tinaus spune:

Diana, incearca sa faci masajul cu ulei, de care ai la indemana..., nu se inroseste asa tare locul si poti face masajul mai ficient...si incepand de sus, cu miscari catre sfarc...mie mi-a trecut asa...la recomandarea bunicii care a trecut prin 3 mastite

tuturor

Cristina, mami de Ana , 5 saptamani, 4kg+

Poze broscuta harnicuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mart.apr09

Gigelica mami , s-a amanat morcovul pt luni , ca-i plecat doctorul la un congres



Ok, amanam pe luni dimineata. Modific acum reminderul din telefon.

Intre timp stai sa bag unul pentru Anca.

Gigelica(Lucia) - Obosita dar foarte Fericita de Victor-Andrei ( Pitonul mancacios)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Hai Anca!

Gigelica, daca tot ti-e dor de Luana, te poftesc la pagina ei sa-mi vezi si mie iepurasul.

Si daca vrei, citeste aici ce gasesc eu pe forum.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

Denisa, chiar nu inteleg cum nu i-au primit actele pt alocatie...eu ti-am zis..le-am depus(de fapt sotul meu), in ziua iesirii noastre din spital, impreuna cu actele pt indemnizatia de nastere si banii pt trusou. M-au sunat de la primarie sa ma duc pana in 13 mai dupa bani(alocatii pe aprilie, trusou+indemnizatia de nastere). Chiar e mister..oare dc nu i-a primit actele???



Da... si mie mi s-a parut ciudat ca trebuie asteptat 42 zile ca sa depui actele pt alocatie. Pentru CIC inteleg, problema mea aici era daca astept 42 sau 126. Motanul meu e antitalent cand e vorba de relatia cu functionarul public... Pentru trusou si indemnizatia de nastere zice ca a depus. Trebuie sa il mai intreb o data ce si unde a depus, ce i-au zis si joi sa ma duc si eu la ei, poate ma lamuresc



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

Denisa, chiar nu inteleg cum nu i-au primit actele pt alocatie...eu ti-am zis..le-am depus(de fapt sotul meu), in ziua iesirii noastre din spital, impreuna cu actele pt indemnizatia de nastere si banii pt trusou. M-au sunat de la primarie sa ma duc pana in 13 mai dupa bani(alocatii pe aprilie, trusou+indemnizatia de nastere). Chiar e mister..oare dc nu i-a primit actele???

Bogdana - mamica de 3 minuni Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE



Si eu am depus la fel si astazi am luat indemnizatia de nastere, celelalte vor veni ulterior

Mamica fericita de Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

www.rockyou.com/show_my_gallery2.php?source=ppsl&instanceid=135273896" target="_blank">Invitatie botez


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Chatonel, ziceai pe undeva ca pui dragoana in marsupie. Voi ce marsupie aveti? Eu am una "verticala", de la chicco si nu-sh pe unde-am citit ca pana la 3 luni nu e buna, ca se taseaza coloana... dar pe ea scrie 0+. Totusi n-am avut curaj sa o foloesc inca, de teama sa nu fac vreo traznaie.



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042

Mergi la inceput