*LMA!!* Puiuti de Randunici 2008!! (255)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Nu e Iulia.

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

naty off mai dar nu mai scapati o data de probleme... si multa sanatate iuliei...

criss mai duamna pt fata care face curatenie...
cleme ti-au zis fetele destule eu nu mai zic decat multa sanatate si micuta

tonic iesi dupa canapea


luny eu ii dau cereale nestle ,8 cereale(cu iaurt) si somn usor(seara cu lapte),nu i-am luat nimic peste 1 an deocamdata,la uramatoarea runda de cumparaturi o sa incerc si altceva..hai ca maine nu-i poimaine si o sa stai cu mufarina

bubu mda m-am gandit si eu ... si multa sanatate ...bine ca ai fost cu ei la dr si musai ia si tu ceva ca nu-i bine...

nicoleta de acord cu tine...doamne ajuta...

tuchi e super surubelu'..andru nu mananca singur decat paine,miez sau coaja,in rest papica cu linguritza nici gand ,tine linguritza f putin in mana si apoi o arunca..nici biberonul nu si-l tine singur...in privinta asta e un lenesutz,a vazut ca are cine sa stea dupa poponeata lui taota ziua

o fi sanziana????










RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

e andra lui mihutza?zi-i ca nu-i asa

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Hellooooooo
Daca la 12 era dimineata, atunci acum e dupa-amiaza Nu ca as avea ceva sa va spun in plus, in afara de urarile de sanatate cuvenite bolnaviorilor si multi pupici sa nu mai faca febra si nici kk des
Intreba Roxana ce i-am mai aratat lui Vladutz Mai nimic iar el a facut tot atatea progrese In urma studiului aprofundat pentru un raport complet , am constatat urmatoarele:
1. A inceput sa manance dar nu mai bea laptele
2.Azi s-a trezit la 10.30 si n-a mai dormit deloc cat a fost ziua de lunga
3.Nu mai face kk zilnic, e constipat
4.Are ambii canini de sus si doua masele (sus si jos) pe stanga.Pe dreapta stau sa plezneasca ambele masele si caninii de jos la fel
5.E maniac sa puna chestii una in alta...servetele in cutie, stecher in priza, minge in cos de gunoi, nisip in ochi, si lista ar putea continua . La acelsi capitol intra si caratul/mutatul diferitelor obiecte...merele la jucarii, bananele la ceapa, bocancii in pat...si lista ar putea continua
6. Sta pe vine si merge cu spatele
7.Se hlizeste la toata lumea, inclusiv la cersetori..tigani..etc
8.E innebunit dupa masini...tutuul sau titiul (nu stiu ce face diferenta) e pe lista de prioritati
9. Nu zice nimic in plus, in minus...face crize de nervi dar de scurta durata...vreaa manance singur dar nimereste numai coada linguritei in gura....aduce obiecte la cerere(nu greseste niciodata masina), invarte singur cheia in contact, apasa pe orice buton, inchide si deschide lumina neincetat
Nu mai stiu ce sa mai zic...sunt in continuare ingrijorata ca merge pe varfuri si nu vorbeste deloc, dar n-ajung de fel la doctor cu el...am mereu alte preocupari ...acum astept sa treaca botezul de duminica pentru care mai am o multime de lucruri de facut/cumparat si simt ca nu voi mai razbi odata Casa am pus-o cu josu-n jos dar presimt ca va sta asa numai la noapte Oricum, mi-am cumparat azi si doua carti pe care chiar am de gand sa le citesc
Noapte buna, vise placute si stiti voi cine sa va sarute

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

kya, tare faza cu papusa!! ani de zile am scos diverse jucarii din masina de spalat!!! cum nu gaseam ceva, cum ma duceam la masina si SUPLIZAAA!!!

cleme, incearca celebra supa de morcovi! e sfanta la diaree! plus argila. urasc gustul ala, dar e perfecta pentru diaree. e si antiseptic. si mucialgiu de orez. combinatia asta n-a dat gres niciodata la noi.

asa sa va zic ce traznai am facut azi??? m-a mancat in partea dorsala sa scot eu raportul lunar de pe casa de marcat....si ma apuc eu voiniceste, tastez ca cleampa...si in final iese "rezultatul" ...in loc de raport a aparut un bon de juma de miliard!!! mi s-a facut rau instantaneu! in fine...am sunat pe nenea cu casa, care mi-a urat vacanta frumoasa in bahamas, pe timp nelimitat, caci la ce incasari am avut eu azi, sunt sora cu Bill Gates ....asa ca m-am apucat de facut un proces verbal si am dat cu subsemnatul ca sunt batuta in cap rau de tot


mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

u randunici pe la ore nu foarte mici!
O mica scrisorica din ce-am citit din urma:
Cuscra, tare-mi pare rau ca esti cu gatu-n piuneze! Insanatosire grabnica si lui Vladut !
Am vazut c-ati sarbatorit 1 de Mai care cum s-a priceput sau a putut: Naty (sper ca te simti mai bine totusi , Simo, Roxa si Nicoleta smotruind, Tuchi nemancata prin Herastrau, Ramonik in gradina, Cuscra (n-am gasit cu durere-n gat), Kya calcand rufe si... nu mai stiu!
L-am vazut pe Sebul Tuchitei papand singurel, bravoo! si veverita cu codite, care seamana cu mami leit, si pe gradinarul Ramonikai, si iepurasul Rila al Bitzei, sa-ti traiasca, e scumpa foc, iar pozicile sunt superbe!, si Barosanelul lui Simo care n-o face pe mami de rusine , e om cu greutate!
Mihutza, felicitari Andrei pt. cercelusi si bijuterii, sa le poarte sanatoasa!
Clau, ma bucur ca Rebe e bine si ai noptile mai bune!
Dau send si revin.

Cristina, cea mai fericita de Andreea Georgiana (18 aprilie 2008)
LA MULTI ANISORI, SCUMPA MEA!

Iti multumim Doamne pentru mica minune!


Chocolate therapy is, oh, so good!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Felicitari mergaretilor, noi inca suntem puturoase, ne limitam la impins caruciorul si din fata si din spate!
Vad ca ati bucatarit de zor zilele astea!
Bubule, e delicios bucatarasul asta, numai timp sa ai sa le incerci pe toate!
Apropo ca zicea Naty, mai vreti intalneala la mine? Cand, pe 23? Daca da, cum facem cu papica, tot discutarati pe-aicide bucate alese!
Gata, m-a luat somnicul, mai recuperez si maine. Va pupez, noapte buna!

Cristina, cea mai fericita de Andreea Georgiana (18 aprilie 2008)
LA MULTI ANISORI, SCUMPA MEA!

Iti multumim Doamne pentru mica minune!


Chocolate therapy is, oh, so good!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Buna dimineata!
for everybody!
Cand ma intorc de la munca sper sa nu mai gasesc pe nimeni bolnav!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Tuchi, mah, tu imi zici sa nu mai intru pe crenguta cand vii tu de la serviciu? (Desi a avut o noapte nesperat de buna, ptiu ptiu, sa fie Nasivinul de vina?)

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Puppa spune:

Eu cand aveam vreo 3 ani am scos toate oalele din frigider si am bagat papusile, ca le-o fi fost si lor frig....

Si Amalia cara tot, nu ii place cum le pun eu defel, mi le muta prin toata casa si daca ma duc spre ea sa ii iau ceva din mana, fuge ca un titrez si moare de ras...
Cand sta la masa, vrea sa tina in mana o paine inreaga si daca nu i-o dam...Ne arunca niste priviri....Painea ajunge inevitabil pe jos, se uita la mine, apoi se mira si apoi o arunca....Eu ii explic, ea rade, eu folosesc un ton mai apasat, ea rade, rad si eu ca nu ma pot abtine ca are asa o fata de nu poti decat sa razi. Acum are doua probleme: lustrele si masina de spalat...se uita peste tot sa vada lumini si incepe sa smiorcaie Nu inteleg de unde asta, dar sigur ii trece cand o sa descopere alte chestii mai interesante...

http://picasaweb.google.com/cristina.catana
http://puppa.wordpress.com/

Mergi la inceput