M-am hotarat.........adoptie(61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela_70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabibociort

Nu am mai intrat de mult, dar am citit tot din urma. Felicitari tuturor fetelor.
mirela_70, tin pumnii.

Liliana, pitica mea se numeste Maria, nascuta in 07.08.2007, adoptie finalizata in Martie 2009 (atestat Martie 2008). Multumesc.


toate mamicile si aspirantele si puiutii lor

Gabrielafericita dewww.webshots.com/user/gbociort" target="_blank"> MARIA (07.08.2007)
ce nu te omoara, te face mai puternic......si mai bun

Gabi iti multumesc si pupici ptr. tine si Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Misha .


Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenul spune:

Mirela_70 sa fie cu noroc atestatul si sa fie drumul cat mai scurt catre copilul vostru.
Misha71 , sa-ti vezi cu bine copilasul acasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabineta spune:

Multumesc din inima pentru urarile de ziua lui Rares
Felicitari Bianca, sau mai bine spus, felicitari Claudia pt asa mandrete de fetita adoptabila...

Am fost bolnavi (mai intai eu - viroza pulmonara, apoi rares - o viroza... urata de tot).
Am trecut prin momente groaznice, febra foarte mare, convulsii, salvare venita dupa o ora... L-am vazut contorsionat tot, tremura de se misca tot patul (mare, de mijloc) cu ochii iesiti din orbite, cu buzele vinete... nu pot explica in cuvinte cat am fost de speriata si cat de neputinciosa ma simteam. Eram singura acasa, salvarea nu mai venea, asa ca mi-am luat laptopul in pat si am cautat ce trebuia sa fac. 3 nopti am tinut copilul in prosoape reci...

Acum e bine, sper sa recupereze cele 200 grame pierdute in greutate si sa nu mai fie niciodata bolnav. Credeam ca sunt tare, ca nu ma panichez usor de felul meu, dar asta doar pt ca nu-l vazusem pe el suferind...

Citesc din urma si revin cu felicitari. Am impresia ca s-au intamplat lucruri bune pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Uau ce de vesti bune! SUPER!

Claudia- FELICITARI pentru pasul inainte! gata, greul a trecut[ pup] mami fericita si printesa frumoasa!

crisis- FELICITARI pentru mandretea de fata. Asteptam detalii. Si ce tata mandru avem noi acolo in pozici

andreea- FELICITARI si tie! si asteptam detalii.

misha- , , Hai ca mai e o zi. si nu uita de sfaturile fetelor pentru a iti lua puiul acasa cat mai repede.

manuelita- cum esti?


sabina- offf, dar ce ai mai tras si tu...si micul si frumosul Rares.

anca- da, da si eu la fel zic sa vorbesti cu ea pe acest subiect, si sa fii foarte serioasa. Am patit-o si noi cu Laura la gradi, ba chiar au facut si poze impreuna (dintr-alea de te obliga sa faci de 8 Martie), iar de valentine day i-a adus o cana in forma de inima, deci clar avea suportul parintilor...dar i-a trecut repede. Acum cand ii aduc aminte se rusineaza

cateva cuvinte despre noi... si nu stiu cu ce sa incep. Hai sa o luam in ordinea varstei: bebelina din burtica este foarte zglobie, si vineri mergem la eco de 22 de saptamani, Matei este vesnic in forma, si binedispus, iar Laura ..eeee, ditamai dra , de altfel foarte cuminte si studioasa.

Miha, mami fericita de Matei (16.01.2008) , Laura (30.09.1997) si 20+ de
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

Buna fetelor,
Maine avem ultima vizita.Deja suntem rodati asa ca emotiile au disparut.
Saptamana viitoare teoretic ar trebuie sa avem atestatul.
Sper sa ne gasim puitul cat mai repede.Stim ca e undeva si ne asteapta si simt cu fiecare zi ca suntem mai aproape de el.
Deja ma gandesc la ziua in care ne vom intalni.Noi si puiul nostru!
Ma gandesc care o sa fie primele cuvinte (daca e mai maricel) , cum va fii...ufff! cate ganduri am......




Copilul nu datoreaza parintelui viata, ci cresterea! - Nicolae Iorga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Misha BAFTA MULTA maine , tin pumni stransi, stransi.

Gabibociort - sa va traiasca printesa si sa fiti fericiti, sunteti niste norocosi, ati terminat destul de rpd

Simo - ce ganduri ai, eu nu am asemenea ganduri, asta sa insemne ca inca nu e pe aproape copilasul meu sau ca inca nu s-a nascut?

Eu astept ultima vizita, care nu mai apare la orizont, nu mai suna deloc tel , imi vine cateodata sa sun eu, dar ma gandesc sa nu le deranjez si sa-mi creez probleme, inca nu am depasit termenul, asa ca mai astept...

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

SoriLea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia72 spune:

Buna seara,

Multumesc Sabina, am incercat de mai multe ori sa vb cu tine la telefon ,imi pare rau prin ce ai trecut, sper ca Rares sa fie bine acum si poate o sa ne vedem intr-o zi frumoasa in parc ca sa vezi ce mult a crescut Bianca si ce ce personalitate puternica are, acum ca avem 6 dintisori putem sa muscam pa mami si pe tati.Acum refacem atestatul si asteptam decizia ca sa finalizam adoptia cat mai rpd.

Miha cred ca esti tare mandra cei trei muschetari ai tai. Cred ca Matei este mare acum si sper ca nu aveti nici o pbl.


Sorilea sa sti ca a.s. noastra ne-a spus ca sunt foarte multe familii care doresc sa adopte sunt cel putin 30 . Sa stii ca si bb tau este undeva poate este nenascut sau poate este in grija la o maternala.
MISHA


mult succes, poate de maine o sa fi mamica!!!!

MAMI DE BIANCA

Toate lucrurile bune se intampla celor ce asteapta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_t1971 spune:

MISHA MAMICA ! MISHA MAMICA ! MISHA MAMICA ! MISHA MAMICA ! MISHA MAMICA ! MISHA MAMICA ! MISHA MAMICA ! MISHA MAMICA !

MULTA BAFTA MISHA !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

Bafta multa Misha si eu zic ca deja esti MAMICA.....astazi ce se intimpla e chestie doar de hartoage.
Iti tin pumnii si sunt sigura ca totul va fii OK!
te sustin din tot adancul sufletului meu si o sa si o sa ne inveselim cu toate dupa-amiaza la aflarea ca Misha e mamica Legal.
Sorilea-puiul tau este aproape ,nu gandi asa.Ai sa vezi ca cineva acolo sus ne iubeste pe toate si ne va oferi ingerasul mai devreme sau mai tarziu.Trebuie insa sa avem rabdare,e mama intelepciunii si ai sa vezi ca lucrurile se vor aseza asa cum ne este scris: sa fim mamici!!




Copilul nu datoreaza parintelui viata, ci cresterea! - Nicolae Iorga

Mergi la inceput