Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (298)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Danielle, iti sta foarte bine cu burtik, iar Ebonee e o frumoasa, cu sau fara bubite .

Cecilia, am admirat si pozele voastre, frumoase ca intotdeauna. Am cam vizitat toate parcurile din bucuresti si Ior e primul in top, are spatii frumos amenajate si ingrijite.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

am pus 3 filmulete pe mail, pt cine vrea sa ne vada in actiune.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Trandafirul meu a luat-o din nou de coada pe dna cresa! (In aprilie am facut pauza, ca sa ne refacem complet dupa seria de raceli) Evident... jale mare..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna dimineata!
Am citit despre probleme de constiinta, puisori raciti, excursii si alte vesti din Moldova si Transilvania. Noi am sarbatorit de 1 mai pe sot si ziua mamei care a fost ieri.

Am revenit ieri dupa-amiaza in Bucuresti iar astazi-dimineata am primit vestea ca bunicul meu-tatucu s-a stins la miezul noptii. Il vazusem simbata cind am fost la el la spital-facuse un simptom ischemic.
A fost un om chipes, cuminte, harnic, care a slujit peste 40 de ani in biserica. Multa lume ii va simti lipsa.

Tot ieri a avut si fratele meu un accident stupid, a intrat unul cu motocicleta in el, are o clavicula rupta si alte contuzii-sper sa fie doar atit. Ma gindesc si la el.

Cautam solutii sa vedem cum ajungem eu cu Daria la Piatra Neamt. Sper sa poata veni si sotul la inmormintare.
In rest, Daria e bine slava Domnului.

Plecam sa cumparam camasi negre.


-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

ERina, condoleante
Dumnezeu sa-l odihneasca.
Acuma mi-am dat seama ca il stiu pe fratele tau, indirect, prin cumnata:)
am inteles ca si Matei e f marcat:(
Sa se faca repede bine!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Carpatina, pupam trandafiras necajit la cresa :(

Acu ies cu Gh sa i iau pe Sofi de la gradi si sa ne jucam un picut la parc.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Erina, condoleante! Sa se odihneasca in pace!

Mamei si sotul - la multi ani! Iar fratelui, multa sanatate!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Buna ziulica si bine v-am regasit. Imi pare rau ca nu am mai apucat sa va urez weekend placut, joi a fost o nebunie pana am luat copiii, pana am ajuns acasa si pana am facut bagaje. Am cazut lata, dar nu am ramas asa, ca o oarece problema cu stomacul m-a tinut treaza toata noaptea si a creat oarece inconveniente pe drum. Dar vineri seara eram refacuta. Pe partea asta, ca in rest mai am o problema, sincera sa fiu habar nu am ce e, dar merg azi la un stomatolog sa vada care e treaba. Oricum nimic nu m-a impiedicat sa savurez weekendul, care a fost minunat, desi cam obositor. Copiii au fost foarte incantati, o sa pun diseara niste poze. Noi am cam obosit alergand dupa ei, plus mici probleme la somn si la masa. Deh, asa e cu copiii in concediu, si mai ales cu 2. Dar toate bune per total. Povestiri detaliate va scriu diseara cand pun si pozele, ca sa fie si ilustrate corespunzator.



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Erina, condoleante pentru bunic, Dzeu sa il odihneasca. Pacat ca ati finalizat un weekend frumos cu o veste trista...Oricum, la multi ani sotului si mamei tale, sa fie sanatosi si sa aiba numai bucurii!

Carpatina, acomodarea usoara Ioanei!

Sabina, asteptam cu sufletul la gura sa vad ce ai decis legat de plecare, dar cred ca trebuie sa caut in capitolul din urma. Sambata cand am trecut pe la 2 mai te-am tot pomenit, nu ai sughitat?

Cecilia, sanatate lui Cristi. Filmuletele le vad de acasa.

Yaia, training placut si relaxant.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Mihaileasco... ti-am ramas datoare cu raspunsul la intrebarea "Ma crezi?".. din ciclul "diseara pun pozele".

So, s-a dovedit ca daca te credeam greseam... Ca io nu de pozele cu mobila ziceam.. ci de alea cu - deja celebra - rochie.

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput