Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(76)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

salutare deea!!! de cand nu te-am mai vazut pe forum

A venit bebica ....
Deja mamica de Clara http://www.flickr.com/photos/magduta/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

anda_magda ufffff, draga de tine, iti urez multa rabdare si sper sa se schimbe situatia cat mai repede!

maria_bunica ma bucur ca esti mai bine

CarlaV asa e, oamenii pot fi groaznic de nesimtiti uneori, cunosc si eu cateva "specimene". sper ca totul e ok cu socrul tau.

Noapte buna fetelor!

Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

cateva poze cu noi http://www.flickr.com/photos/deea_24

Raza noastra de soare - DARIAN - http://www.flickr.com/photos/deea_24/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Am facut baita si acum am intrat sa va citesc inainte de nani..dependenta asta..

Anda_Magda..iti trimit multa putere si rabdare si sper sa intre repede in normal totul!!Scumpa foc printesa la prima baita acasa..
Anamariacs..off..si bunica ta este tare dificila..cum te mai simti?
Deea..o noapte linistita si tie si lui Darian!!
Philip..sa iti fie de bine tunsoarea..iti sta foarte bine..

36+ Darius Nicholas
AMR 3 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Si ca de obicei, in schimbul trei intra diaspora .

Citat:
citat din mesajul lui alinutza23
ramonaiani eu nu mai inteleg nimic! Daca pun la microunde mancare si o las prea putin, adica 1 minut sau 1 minut jumatate, mancarea e aproape rece si pe farfurie nu pot sa pun mana.


Sunt si cazuri de-astea. (Si eu m-am fript asa cu o cana care ulterior a ajuns direct la gunoi.) Farfuria ta are un defect de fabricatie, adica nu a fost "arsa" bine in cuptor astfel incat toata apa din material sa se evapore. (Stii ca daca bagi cantitate dubla de mancare in microunde, trebuie sa astepti un timp aproape dublu pana aceasta se incalzeste.)
Iti recomand sa incerci mai multe feluri de farfurii si sa le sortezi pe cele care se incalzesc - acestea trebuiesc folosite doar la servit mancarea (in supermarket in general scrie pe vase daca sunt compatibile cu microundele).


Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
32+

Edit: trebuie sa fii atenta la recipientele in care incalzesti mancarea - unele obiecte de sticla chiar se sparg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarlaV
Ramonaiani, de chipsuri si ciocolata era de la sine inteles ca nu se atinge copilul in general, nu numai in primii 2 ani. Din pacate Saby s-a atins de 2-3 ori, ca pofteste rau de tot si vede la noi sau cand mergem in vizite.


Spuneai intr-un capitol anterior ca Saby stie sa ceara Pringles si Nachos - daca a mancat doar de 2-3 ori, atunci dau dreptate celui care a spus ca astia mici sunt cei mai mari profitori .

In cartile pe care le-am citit in ultima vreme scria ca Parintele este exemplu pt copilul lui in tot ceea ce face si spune - asa ca la noi in casa nu exista chipsuri, ciocolata e tinuta in frigider si mancata de obicei cand copilul doarme (de, mami e gravida si-are pofte ), in vizite nu prea ne ducem (dezavantaj de-a locui intr-o tara straina - mai putini prieteni), iar cand primim vizite nu oferim asa ceva spre degustare.

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Philip multam frumos.
Off, cum mai rezisti inca la servici? Eu am coborat azi scarile 2 etaje de vreo 3 ori ca sa ma duc in pivnita la masina de spalat rufe, si pe seara eram deja la pat cu contractii ...

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Maria noapte buna .

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Dupa 2 ore de zvarcolit in pat , am decis sa stau pe net, ca oricum Mos Ene nu vrea sa ma viziteze.

Asa ca revin cu completari.

Philip - is si eu curioasa , daca se naste copilul in USA, primeste automat cetatenie americana?

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurraa
Fetelor, acum bebeii misca mai putin nu? La mine care a fost o lenesa mi se pare mult mai activa acum, dar si asa misca putin si mai..."suav" asa.
Am o intrebare: este posibil sa ti se rupa apa noaptea in timp ce dormi si sa nu simti? Intreb si eu.Adica dimineatza sa te trezesti fara sa stii, eventual sa vezi ud in jur


Bebeii nu prea mai au loc acum de intors in burtica la mami, dar totusi dau multe semnale (pumni si picioare) .
Cat despre apa rupta, stai linistita - e destul de calda ca sa te faca sa sari din pat


Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Buna fetelor,
am reusit si eu in cele din urma sa citesc ce a-ti scris in ultimele 2 zile, tare harnicute ati mai fost. Am reusit si eu sa ma odihnesc zilele astea, nu am plecat nicaieri pt ca ma simteam prea obosita asa ca m-am odihnit, dar din pacate vine iar ziua de luni si iar la lucru. Cred ca doar eu si Philip mai muncim, mie imi este greu pt ca nu mai pot sta prea mult pe scaun dar asta este, ma descurc eu.
Alynta si Ely---multam pt lamuriri, am mai iesit si eu din ceata.
Dana-Mi si Sarmisa---bun venit acasa, si daca va lasa bebeii poate ne povestiti si voi cum a fost experienta nasterii.
Kiralina--- nici vb sa existe aici cursuri pt femei insarcinate, totusi e Africa...
Lauraa---multumesc.
Yioana--- f frumoase ultimele pozici, mi-ai facut pofta de mici ...dar o sa recurez in concediu.
Ely si Oana MVTasteptam cu nerabdare vesti.
Philip--- arati super bine,te prinde f bine noua tunsoare,si apropo de blugii vechi ai luat ceva kg in plus sau e doar greutatea lui bebitza?Ca eu la cele 16 kg pe care le am in plus nici nu indraznesc sa probez blugii vechi pt ca ma apuca depresiile, chiar ma intrebam cu ce o sa ma imbrac cand ies din spital ca sigur nu-mi mai vine nimic din hainele dinainte de sarcina.



34+ Stefan Amir
http://picasaweb.google.com/ganesha977/EuSiAmir#

Mergi la inceput